Menu

HMS M 0410-i – Recenzie, testy a porovnania

90,9 % Celkové hodnotenie

Top 5 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,5/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,0/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • 12 programov
 • Nosnosť až 150 kg
 • Bez obmedzenia výšky užívateľa

Zápory

 • Priemerná hmotnosť zotrvačníka
 • Nemá skladaciu konštrukciu
390 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vzpriamený rotopéd značky HMS je napájaný zo siete, čím vám odpadá starosť s neustálym nakupovaním batérií, na druhú stranu musíte pri jeho umiestnení myslieť na blízkosť zásuvky. V každom prípade je napájanie nevyhnutné, pretože sa záťaž na rotopede ovláda elektronicky, reguluje ju teda počítač. Na tomto modeli potešia magnetické brzdy, ktoré sú považované za kvalitnejší a tichší variant, v dobe nášho porovnania (september 2020) nimi však disponujú všetky porovnávané rotopedy.

Model M 0410-i ponúka nadpriemernú nosnosť 150 kg, takže sa užívania rotopedu nemusia báť ani ťažší jedinci s cieľom chudnutia. Maximálna výška jazdca navyše nie je obmedzená, tento rotopéd je teda vhodný takmer pre každého. Svojou hmotnosťou necelých 27 kg sa radí k priemeru, rozmery prístroja nájdete nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

HMS

40 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit, 10 % inSPORTline
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 30 % 120, 10 % 130, 10 % 110
Hmotnosť (kg)

26,7

33,24
Šírka (cm)

55

55,25
Dĺžka (cm)

99

93,75
Výška (cm)

135

141,80

Hodnotenie vybavenia

Na rotopede HMS M 0410-i nechýbajú kolieska pre ľahšiu manipuláciu ani systém vyrovnania podlahy, ktorý zaistí dostatočnú stabilitu aj na nerovnom povrchu. Prístroj sa tak nemusí báť používať ani mohutnejší jedinci, pri správnom umiestnení by sa nemal nijako kývať, a to ani pri jazde. Pokiaľ sa na rotopede bude striedať viac užívateľov, určite ich poteší možnosť horizontálneho aj vertikálneho nastavenia sedla, a dokonca aj prispôsobenie sklonu riadidiel. Predovšetkým druhé spomínané nie je pri všetkých modeloch v našom porovnaní bežné.

Počtom záťaží dosahuje tento rotopéd blízko k priemeru, máte možnosť zvoliť si z 12 obtiažností podľa prednastavených programov. Hmotnosť zotrvačníka je 6 kg, čo je obvyklá hodnota zaisťujúca pomerne plynulú jazdu a znateľný rozdiel medzi jednotlivými záťažami.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

12

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

6

7,80

Hodnotenie funkcií

Model M 0410-i ponúka výber z 12 prednastavených programov, čo značne prevyšuje priemer nami porovnávaných rotopédov. Škála výberu je teda široká a mal by si bez problémov vybrať aj náročnejší používateľ. Na prehľadnom displeji nájdete zobrazenie rýchlosti, vzdialenosti, spálených kalórií a tiež tepovú frekvenciu. Práve správny pulz je dôležitý pre efektívne chudnutie, tréning by nemal byť príliš ľahký ani príliš obtiažny.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

12

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia na rotopede HMS M 0410-i oceňujú predovšetkým pevnú a stabilnú konštrukciu a tiež tichú prevádzku. Považujú ho za kvalitný produkt, čomu nasvedčuje aj iba kladné hodnotenie.

Naše hodnotenie a záver

Tento rotopéd značky HMS odporúčame aj náročnejším používateľom, hoci sa jedná o pomerne lacný model. Disponuje však elektronickým ovládaním záťaže, kedy máte na výber z 12 rôznych programov. Jeho nosnosť je až 150 kg a výška užívateľa dokonca bez obmedzenia, hodí sa teda aj pre naozaj vysokých či ťažkých jedincov, ktorí chcú spáliť nejaké tie kalórie. Ich počet, ale aj prejdenú vzdialenosť či tepovú frekvenciu nájdete na displeji.

Rotoped je napájaný sieťovým adaptérom, čím vám síce odpadá starosť s neustálym dokupovaním bateriek, na druhú stranu musíte pri jeho umiestnení dbať ohľad na blízkosť zásuvky. Nedostatkom tu môže byť aj priemerná hmotnosť zotrvačníka, ktorý by však stále mal ponúkať plynulú jazdu. Pokiaľ zháňate o niečo kvalitnejší model, odporúčame napríklad Housefit TIRO 100 iTrain s rovnakou nosnosťou, zotrvačníkom s hmotnosťou 9 kg a až 16 programami.

390 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: HMS M 0410-i | Hodnotenie: 90,9 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HMS M 0410-i

HMS M 0410-i

390 € Orientačná cena