Menu

Housefit TIRO 100 iTrain – Recenzie, testy a porovnania

97,7 % Celkové hodnotenie

Top 2 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,7/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,7/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Veľká nosnosť
 • Veľa funkcií
 • 9 kg zotrvačník

Zápory

 • Vyššia cena
 • Nie je skladací
 • Ťažší
430 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rotoped Housefit TIRO 100 iTrain je vzpriamený rotopéd s pevnou konštrukciou. Nedá sa teda zložiť a budete mu musieť vo svojej domácnosti nájsť stále miesto. Napája sa pomocou sieťového kábla, je možné ho teda používať len v dosahu zásuvky. Na druhú stranu sa ale nemusíte starať o výmenu batérie. Ovládanie záťaže je elektronické, počítač teda sám uberá a pridáva záťaž a to podľa vami nastaveného programu, virtuálnej trasy alebo napríklad tepovej frekvencie. Pri cvičení sa teda nemusíte o nič starať. Brzdy sú magnetické, čo je najlepšie a zároveň najčastejšie riešenie. Brzdenie je vďaka nim plynulé a tiché. Výhodu je aj dlhá životnosť.

Tento rotopéd umožní cvičenie aj vyšším osobám a to do 190 cm, čo bola v čase písania tejto recenzie (január 2019) nadpriemerná hodnota. Vysoká je aj nosnosť stroja, so svojimi 150 kg presahuje vtedajší priemer o viac ako 20 kg. Spoľahnúť sa naň teda môžu aj hmotnejší cvičenci. Vysoká je však aj hmotnosť samotného prístroja, ktorá dosahuje 39 kg, čo je vysoko nad vtedajším priemerom. Manipulácia s rotopedom bude teda vyžadovať určitú dávku sily a fyzickej zdatnosti. Je preto viac než vhodné nájsť pre stroj miesto, na ktorom nebude nutné s ním manipulovať. Šírka a dĺžka rotopedu zhruba zodpovedajú priemeru. Stroj však vyčnieva svojou výškou, ktorá je 148 cm.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Housefit

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

190

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

39

32,79
Šírka (cm)

58

56,20
Dĺžka (cm)

89

92,10
Výška (cm)

148

142,30

Hodnotenie vybavenia

Ak predsa len budete musieť so strojom manipulovať, prácu vám uľahčia kolieska. Vďaka nim stačí jednu časť rotopedu mierne nadvihnúť a ísť s ním. Ani tak nebude ale presun takmer 40 kilového stroja jednoduchý. Pokiaľ nemáte v byte dokonale rovnú podlahu a máte strach o stabilitu, určite vás poteší mechanizmus vyrovnania nerovností podlahy, ten mala väčšina modelov v našom porovnaní. Pohodlie samotného cvičenia pomáhajú zaistiť riadidlá, ktoré je možné nakloniť podľa vašich potrieb. Nastaviteľný sklon však nie je pri rotopédoch samozrejmosť, má ho len niečo cez polovicu porovnávaných prístrojov. O bezpečie sa starajú pásky na pedáloch, ktoré držia nohu pevne na svojom mieste a eliminujú riziko skĺznutia a bolestivého zranenia.

Výsadou tohto rotopedu je veľký počet záťaží, konkrétne 16, vďaka čomu si môžete nastaviť obtiažnosť cvičenia vo veľkom rozsahu presne podľa vašich preferencií. Zotrvačník váži 9 kilogramov, pričom vtedajší priemer bol necelých 6 kilogramov. Vysoká hmotnosť zaisťuje plynulý prechod medzi jednotlivými stupňami záťaže bez nepríjemného preskakovania.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

16

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

9

8,30

Hodnotenie funkcií

Pri rotopede je dnes už samozrejmosťou zobrazenie spálených kalórií, merač rýchlosti a väčšinou sa stretnete aj s meraním tepovej frekvencie. Moderné stroje disponujú ale aj ďalšími funkciami, ako je meranie tepovej frekvencie pomocou hrudného pásu, prispôsobovanie rýchlosti meranej frekvencii či virtuálnej trase. Tento model má celkom 16 funkcií, čo je dvojnásobok vtedajšieho priemeru. Je možné ho pripojiť k tabletu a v špeciálnej aplikácii sledovať dáta z tréningov, vytvárať štatistiky či plánovať trasy pomocou Google Maps.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

16

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Na webe užívatelia kladne hodnotia najmä stabilnú konštrukciu a to aj pre osoby s vyššou hmotnosťou. Pochvaľujú si aj vybavenie funkciami a tichý chod. Všeobecne sa u tohto výrobcu sťažujú na neúplný a nepresný návod. Napriek tomu však udávajú, že samotné zostavenie nie je nijako zložité.

Naše hodnotenie a záver

Rotoped Housefit TIRO 100 iTrain ocenia ako začiatočníci, tak aj pokročilí. Je vhodný aj pre náročných užívateľov, ktorí vyžadujú kvalitnú výbavu funkciami. Tento rotopéd ich totiž ponúka 16, čo je vysoko nad priemernou hodnotou. Vďaka stabilnému a pevnému rámu je vhodný aj pre osoby s vyššou hmotnosťou (konkrétne až do 150 kg), pričom maximálna výška cvičenca je 190 cm. Elektronicky ovládaný systém 16 záťaží umožňuje pohodlné nastavenie a širokú škálu možností, ako si prispôsobiť stroj vlastnému štýlu jazdy. Vďaka 9 kilogramovému zotrvačníku je nastavenie plynulé. Nevýhodou môže byť vyššia obstarávacia cena, ak hľadáte lacnejší rotopéd a zaobídete sa bez pokročilých funkcií, mohol by vás zaujať Housefit TIRO 50.

430 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Housefit TIRO 100 iTrain | Hodnotenie: 97,7 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Housefit TIRO 100 iTrain

Housefit TIRO 100 iTrain

430 € Orientačná cena