Menu

Housefit TIRO 30 – Recenzie, testy a porovnania

82,9 % Celkové hodnotenie

Top 10 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 8,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 9,1/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Ľahký, uľahčuje manipuláciu
 • Batériová prevádzka
 • Nastaviteľné riadidlá

Zápory

 • Iba 8 stupňov záťaže
 • Nižšia nosnosť
 • Nie je skladací
290 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rotoped Housefit TIRO 30 má pevnú vzpriamenú konštrukciu, nemožno ho teda zložiť a budete mu musieť vyhradiť špeciálny priestor. Ako zdroj energie mu slúžia tužkové batérie, môžete ho používať aj mimo dosahu elektrickej zásuvky. Batérie ale budete musieť dokupovať a vymieňať. Ovládanie záťaže je manuálne, počas cvičenia teda budete otáčať kolieskom a upravovať si záťaž podľa aktuálnych preferencií. S týmto systémom sa stretnete u viac ako polovice modelov v našom porovnávacom teste (v čase písania recenzie v januári 2019). Elektronické ovládanie naproti tomu záťaž upravuje na základe prednastavených režimov automaticky. Brzdy sú magnetické, čo je najlepší používaný spôsob – sú spoľahlivé, tiché a majú dlhú životnosť.

Jazdec, ktorý môže tento stroj pohodlne využívať, môže byť maximálne 185 centimetrov vysoký, čo je mierne pod vtedajším priemerom porovnávaných produktov. Oslnivá nie je ani nosnosť, tá je iba 120 kilogramov. V priemere sa stretnete s hodnotou o 10 kilogramov vyššou. Dobrou správou pre tých, ktorí sa chystajú stroj často presúvať, je jeho hmotnosť 26,5 kilogramu. Vďaka tomu nebude manipulácia s ním príliš obtiažna, aj keď nejakú silu samozrejme vyžadovať bude. Tento model je pomerne úzky, iba 52 centimetrov a tiež priemerne vysoký, meria 132 centimetrov. Netradičná je jeho dĺžka, ktorá o 7 centimetrov presahuje jeden meter.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Housefit

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Tužkové batérie

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Manuálne

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

185

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

120

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

26,5

32,79
Šírka (cm)

52

56,20
Dĺžka (cm)

107

92,10
Výška (cm)

132

142,30

Hodnotenie vybavenia

Napriek pomerne nízkej hmotnosti sa výrobca rozhodol urobiť manipuláciu ešte jednoduchšou a pridal do výbavy kolieska na prepravu. Rotoped teda stačí na jednej strane nadvihnúť a posunúť. Stabilitu dodáva systém na vyrovnanie nerovnosti podlahy. Pokiaľ teda nie je podlaha vo vašom byte úplne rovná, stačí využiť prídavné nožičky a stroj tak stabilizovať. S týmto systémom sa stretnete bežne, má ho väčšina výrobkov v našom porovnaní. Takou samozrejmosťou nie je možnosť nakloniť riadidlá. Tento rotoped však tento spôsob prispôsobenia umožňuje. Oceníte to, najmä ak rotopéd používa niekoľko rôzne veľkých osôb s rôznymi požiadavkami na pohodlie. Remienka na pedáloch mali všetky modely v našom porovnávacom teste a ani tento nie je výnimkou. Vďaka nim zostane vaša noha pevne na svojom mieste a nehrozí, že by skĺzla a vy si tak privodili nepríjemné zranenie.

Ako sme už písali skôr v texte, ovládanie záťaže je manuálne, vyžaduje teda vašu priamu asistenciu. Celkovo si na ovládacom koliesku môžete vybrať z ôsmich stupňov záťaže, čo nie je nijako oslňujúci počet. Priemer bol v čase písania recenzie 13 rôznych stupňov. Hmotnosť zotrvačníka 7 kilogramov nijako nevybočuje zo štandardu. Možno teda očakávať, že bude prechod medzi jednotlivými záťažami plynulý a nedočkáte sa výrazných nepríjemných zmien v záťaži.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

8

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

7

8,30

Hodnotenie funkcií

Pre niektorých užívateľov je dôležité vybavenie funkciami a tiež ich počet. Celkovo počítač rotopedu ponúka 7 funkcií, čo je síce mierne podpriemerná, ale nie neobvyklá hodnota. Základné funkcie, ako je zobrazenie rýchlosti, meranie tepovej frekvencie a meranie spálených kalórií, tento rotoped ponúka rovnako ako všetky ostatné modely v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

7

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia, ktorí rotoped Housefit TIRO 30 používajú, si pochvaľujú jeho tichý chod, skladnú konštrukciu a dobrú funkčnosť. Vyhovuje im tiež pohodlné sedlo, ktoré je možné posúvať vertikálne aj horizontálne a prispôsobiť ho tak postave cvičiaceho. Zhodujú sa, že má dobrý pomer ceny a kvality.

Naše hodnotenie a záver

Housefit TIRO 30 je rotopéd vhodný pre začiatočníkov či menej náročných užívateľov. Ponúka manuálnu voľbu medzi 8 stupňami záťaže. Je vybavený všetkými dôležitými funkciami, ako je meranie pulzu, trasy a spálených kalórií. Váži 26,5 kilogramu a vďaka prepravným kolieskam bude manipulácia jednoduchou záležitosťou. Dokazujú to aj užívateľské recenzie. Vhodný je skôr pre ženy či stredne vysokých mužov, maximálna výška cvičiaceho je totiž 185 centimetrov. Nosnosť je podpriemerných 120 kilogramov. Pokiaľ hľadáte rotopéd s vyššou nosnosťou a maximálnou výškou, mohol by vás zaujať Housefit TIRO 50, ktorý má nosnosť o 30 kilogramov vyššiu.

290 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Housefit TIRO 30 | Hodnotenie: 82,9 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Housefit TIRO 30

Housefit TIRO 30

290 € Orientačná cena