Menu

Housefit TIRO 50 – Recenzie, testy a porovnania

87,7 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,0/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 9,1/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoká nosnosť
 • 9 kg zotrvačník
 • Meria všetko podstatné

Zápory

 • Sieťový adaptér môže obmedziť mobilitu stroja
 • Nie je skladací
 • Ťažší
380 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rotoped Housefit TIRO 50 je vzpriamený stroj napájaný sieťovým adaptérom. Jeho prevádzka je tak závislá na elektrickej energii dodávanej zo zásuvky, tým sa zhoršuje mobilnosť stroja – nemôže byť len tak niekde, vždy musí mať na dosah zásuvku. Je ovládaný ručne, takže kedykoľvek budete chcieť počas jazdy zmeniť záťaž, budete musieť rukou niečo stlačiť, otočiť, oproti tomu je elektronické ovládanie oveľa intuitívne. Každému vyhovuje ale niečo iné, niekto skrátka nestojí o to, aby sa mu záťaž menila sama a radšej bude mať všetko vo svojich rukách. Čo však ocenia snáď všetci nadšenci do jazdy na rotopede je magnetický brzdný systém. Ten je tichý a životnosť je oveľa dlhšia, než pri mechanických typoch bŕzd. Medzi najlepšie systémy patria indukčné, tie by ste ale hľadali u najdrahších rotopédov, preto magnetické brzdy sú zlatá stredná cesta.

K rotopedu sa viaže pár pravidiel toho, kto ho môže obsluhovať. V tomto prípade je ale Housefit TIRO 50 celkom všestranný. Výrobca odporúča, aby na stroji cvičili osoby s maximálnou výškou 190 cm, čo je určite dostatok. Oveľa dôležitejšie je ale dodržiavať maximálnu nosnosť stroja, v tomto prípade sa ale nemusíte báť, stroj unesie až 150 kg, čo je v našom porovnávacom teste najvyššia hodnota. Stroj je tým pádom skutočne takmer pre všetkých. Veľkosť a hmotnosť samotného stroja ale určite tiež stojí za zmienku. Rotopéd váži 33 kg a jeho miery činia 58 cm na šírku, 59 cm na dĺžku a vysoký je 148 cm. Podľa tabuľky si môžete všimnúť, že hodnoty sú vyššie, než tie priemerné, až na dĺžku.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Housefit

40 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit, 10 % inSPORTline
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Manuálne

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

190

40 % 190, 30 % 200, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 30 % 120, 10 % 130, 10 % 110
Hmotnosť (kg)

33

33,24
Šírka (cm)

58

55,25
Dĺžka (cm)

59

93,75
Výška (cm)

148

141,80

Hodnotenie vybavenia

Vyššie ste sa mohli dozvedieť, že stroj váži 33 kg. Manipulácia s takou váhou nemusí byť práve príjemná a jednoduchá, výrobca na to myslel a dodal kolieska, s ktorými sa vám rotopéd bude lepšie sťahovať z miesta na miesto. Napríklad kvôli upratovaniu podlahy pod ním. Housefit TIRO 50 disponuje aj systémom na vyrovnanie nerovností podlahy, do určitej miery si môžete nakloniť jeho riadidlá a aby vám zostali nohy na pedáloch v jednej pevnej pozícii, sú na nich k dispozícii nastaviteľné remienka.

Tí z vás, ktorí nemajú radi monotónnu jazdu určite ocenia, že si môžu navoliť až z 8 rôznych záťaží. Tieto záťaže navyše budú mať dostatočné rozdiely a nedovolia vám nudiť sa vďaka zotrvačníku s hmotnosťou 9 kg. Ten zaisťuje práve oveľa ťažšiu záťaž, takže máte stále čo prekonávať, a zároveň platí – čím ťažší zotrvačník je, tým plynulejšia bude jazda.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

8

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

9

7,80

Hodnotenie funkcií

V rámci funkcií sme hodnotili v našom porovnaní v júli 2017 jednak celkový počet, a jednak to, či rotoped disponuje tromi najhlavnejšími funkciami. Housefit TIRO 50 má funkcií 6, čo je stredný priemer, ktorý vystačí ako začiatočníkom, tak aj pokročilým. Čo nás ale zaujíma je, či rotopéd disponuje funkciami zobrazenia rýchlosti, meraním kalórií a meraním tepovej frekvencie. Tento model má všetky tieto funkcie a tak sa drží nami určeného štandardu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

6

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

S rotopedom Housefit TIRO 50 má už skúsenosť niekoľko desiatok užívateľov, ktorí ho hodnotia prevažne kladne. Oceňujú robustnú konštrukciu, ktorá má vysokú nosnosť, páči sa im výber funkcií. Vzhľadom na cenu uznávajú, že ide o kvalitný stroj. Niektorí sa však sťažujú, že im je nepohodlné sedátko, na druhej strane sa ale objavujú ohlasy, že sedátko je veľmi pohodlné. Ide o veľmi individuálnu záležitosť. Celkovo ale možno povedať, že podľa väčšiny užívateľských recenzií stroj spĺňa očakávania na jednotku.

Naše hodnotenie a záver

Housefit TIRO 50 môžete vrelo odporučiť do domácej posilňovne, ktorú bude využívať aj viacero rôznych ľudí. Pomerne univerzálny stroj nielen vďaka svojej nosnosti, ale vďaka výberu z niekoľkých funkcií, ponúka aj rôzne benefity ako kolieska uľahčujúce manipuláciu, systém na vyrovnanie nerovností podláh alebo nastaviteľný sklon riadidiel. Podľa užívateľských recenzií ide o kvalitnú konštrukciu. Pokiaľ je pre vás ale napriek tomu všetkému cena vysoká, veľmi podobnými parametrami sa teší napríklad rotopéd inSPORTline Kalistic z nižšej cenovej kategórie.

380 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Housefit TIRO 50 | Hodnotenie: 87,7 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Housefit TIRO 50

Housefit TIRO 50

380 € Orientačná cena