Menu

Housefit TIRO 70 – Recenzie, testy a porovnania

97,9 % Celkové hodnotenie

v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,7/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Dostatok funkcií
 • Výška jazdca až 200 cm
 • Nosnosť 150 kg

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Väčšie rozmery
425 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vzpriamený rotoped Housefit TIRO 70 sa napája priamo zo siete. Výhodou je, že nemusíte strážiť kapacitu batérie, na druhú stranu ste obmedzení v tom, kam rotopéd umiestnite; vždy musíte pamätať na blízkosť zásuvky. Elektronické ovládanie záťaže nebolo v čase písania recenzie (september 2018) príliš typické. Zatiaľ čo ručné ovládanie nastavujete jednoducho vy sami, kedy sa vám chce, elektronické je možné predvoliť a záťaže sa potom menia počas jazdy. To prináša výhody aj nevýhody – síce nemusíte myslieť na to, kedy záťaž zmeniť, pokiaľ sa však necítite na ťažšie, systém vám ju aj tak navolí. Čo sa týka magnetických bŕzd, sú výhodnejšie. Majú dlhú životnosť a sú tiež tiché.

Tento rotopéd je vhodný pre cvičiace osoby do 150 kg. To je o 30 kg viac, než bol vtedy priemer všetkých hodnotených rotopédov. To nie je práve málo. Pozor na presahovanie danej nosnosti, stroj vás aj pri 160 kg unesie, ale zbytočným zaťažovaním môžete výrazne znížiť životnosť stroja. Výhodou je, že je rotopéd vhodný aj pre osoby vysoké 200 cm, s tým sa len tak nestretnete. Samotný stroj váži nadpriemerných 33 kilogramov, s jeho manipuláciou tak budete mať pravdepodobne menšie problémy. Čo sa veľkosti stroja týka, pri šírke a dĺžke sa jedná o vcelku priemerné čísla dosahujúce 58 cm a 89 cm. Na výšku počítajte však so 148 cm, čo už bolo oproti priemeru výrazne vyššie číslo, a to až o 18 cm.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Housefit

40 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit, 10 % inSPORTline
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

200

40 % 190, 30 % 200, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 30 % 120, 10 % 130, 10 % 110
Hmotnosť (kg)

33

33,24
Šírka (cm)

58

55,25
Dĺžka (cm)

89

93,75
Výška (cm)

148

141,80

Hodnotenie vybavenia

Housefit TIRO 70 je veľmi slušne vybavený a poteší tak aj náročnejších športovcov. Pretože váha stroja nie je práve malá, máte k dispozícii kolieska, s ktorými s rotopedom ľahko pohnete najmä pri upratovaní plochy pod ním. Ak nemáte perfektne rovnú podlahu, jednoducho využijete systém vyrovnania nerovností. Ten zaručí, že bude prístroj postavený pevne na jednom mieste a ani počas cvičenia sa nebude nijako nakláňať. Vďaka remienkom na pedáloch budete mať nohu pevne na šlapadle. Na prispôsobenie nastavenia rotopedu je do určitej miery variabilný aj sklon riadidiel.

Priemerný počet záťaží zodpovedal číslu 11, tento model disponuje ale až 16 záťažami, cvičenie tak môžete maximálne prispôsobiť. Nadpriemerná je tiež hmotnosť zotrvačníka. Čím vyššia je jeho hmotnosť, tým plynulejšiu zaručí stroj jazdu. S 9 kg zotrvačníkom sa o plynulosť báť nemusíte, vtedajší priemer bol totiž 5 kg.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

16

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

9

7,80

Hodnotenie funkcií

TIRO 70 ponúkne mnoho užitočných funkcií. Medzi tie najzásadnejšie podľa nás patrí zobrazenie rýchlosti, merač kalórií a merač tepovej frekvencie a všetky tieto funkcie na displeji nájdete. Navyše by sme radi doplnili, že má rotopéd vo svojom systéme už predvolené programy, vyberať môžete až z 12 rôznych možností, k tomu navyše disponuje aj manuálnym režimom. Hodí sa zmieniť, že medzi programami nájdete aj HRC, teda program, ktorý automaticky nastaví tempo podľa vášho tepu.

Ovládání rotopedu

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

12

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

Tento rotopéd je medzi užívateľmi pomerne rozšírený a na základe niekoľkých desiatok recenzií si možno urobiť lepšiu predstavu o tom, čo rotopéd naozaj dokáže. Medzi veľmi chválené prvky a vlastnosti rotopedu patrí držiak na pitie, tichý chod, nosnosť 150 kg alebo možnosť nastavenia tela stroja pre osoby až 2 metre vysoké. Chválu si získal ale aj dizajn stroja a dvojfarebný displej. Pre úplnosť informácií by sme radi upozornili na fakt, že sa niektorým používateľom začalo povoľovať sedlo a museli ho často doťahovať. To môže súvisieť so zlým kusom z výroby, ale tiež môže ísť o bežnú vadu prístroja z častého používania.

Klady a zápory

Za prvý klad sme pri tomto rotopede uviedli dostatok funkcií. Máme tým na mysli nadpriemerných 12 programov, meranie spálených kalórií, rýchlosti i tepovej frekvencie, 16 záťaží či elektronické ovládanie. Za benefity tiež považujeme výšku jazdca, ten môže merať až 200 cm, čo nie je u rotopédov príliš obvyklé. Preto ho môžeme odporučiť aj vysokým osobám. Obdobne dobre si rotopéd značky HouseFit vedie na poli nosnosti, tá dosahuje 150 kg. Za istý nedostatok je nutné brať ľahko väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť, čo môže komplikovať manipuláciu so strojom.

Naše hodnotenie a záver

Rotoped značky Housefit ocenia mnohí užívatelia. Neobmedzuje v podstate ani nosnosťou, ani výškou jazdca, bude teda vhodný a univerzálne použiteľný do rodiny, kde sú drobnejšie ženy, ale aj postavou výraznejší muži. Pre náročných užívateľov má rotopéd k dispozícii množstvo programov, vyberať môžete zo skutočne veľkého počtu záťaží a vďaka vysokej hmotnosti zotrvačníka bude vaša jazda plynulá. Stroj je hodnotený ako veľmi tichý, skvele ho tak využijete aj v byte, kde nikoho nebude rušiť.

Ako nástupca veľmi obľúbeného modelu Housefit TIRO 50 obhájil model TIRO 70 ľahko vyššiu cenu, ktorú sa nemusíte báť investovať. Pokiaľ je pre vás toľko funkcií, záťaží a programov príliš zložité pre obsluhu, hľadáte skladný ľahký model, na ktorom budete cvičiť len skôr výnimočne, potom sa nebojte, máme pre vás k dispozícii model ONE W 7207, ktorý patrí k najlacnejším rotopédom na trhu a má iba základnú výbavu.

425 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Housefit TIRO 70 | Hodnotenie: 97,9 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Housefit TIRO 70

Housefit TIRO 70

425 € Orientačná cena