Menu

HS-060H Exige – Recenzie, testy a porovnania

94,2 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,5/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 9,5/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoká nosnosť
 • Vysoká hmotnosť zotrvačníka

Zápory

 • Sieťový adaptér môže obmedziť mobilitu stroja
 • Vyššia hmotnosť prístroja
350 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Rotopéd HS-060H Exige je veľmi pevný rotopéd, ktorý má nosnosť až 150 kg. Táto kvalita je vykúpená však vyššou hmotnosťou samostatného prístroja, tá je 32,5 kilogramu. Ide aj o model, ktorý je nutné mať pri používaní zapojený do elektriny. S ohľadom na všetky tieto parametre bude manipulácia s rotopédom trochu náročnejšia. Uľahčiť ju však môžu pomocné kolieska v jeho prednej časti.

Výškovo je užívateľ tohto modelu obmedzený 180 centimetrami. Odporúčame túto hodnotu neprekračovať, celý prístroj sa razom stane menej stabilným. Ako väčšina rotopédov v našom porovnávacom teste (z októbra 2018) má aj tento magnetické brzdy, vďaka ktorým bude prevádzka plynulá a tichá. A ovládanie rotopédu je elektronické a podľa užívateľských recenzií veľmi intuitívne a nemali by ste s ním teda mať žiadny problém. To pripisujeme ako znateľnú výhodu pre tento produkt, pretože väčšina modelov, ktoré sme porovnávali, mala vtedy ovládanie stále manuálne.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Housefit

40 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit, 10 % inSPORTline
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

180

40 % 190, 30 % 200, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 30 % 120, 10 % 130, 10 % 110
Hmotnosť (kg)

32,5

33,24
Šírka (cm)

59

55,25
Dĺžka (cm)

100

93,75
Výška (cm)

140

141,80

Hodnotenie vybavenia

Okrem koliesok, ktoré sme spomínali už v odsekoch vyššie, tento model disponuje tiež nastaviteľnými nožičkami, ktoré ho pomôžu umiestniť aj na nie celkom rovné povrchy. Počet záťaží, na ktoré si môžete rotopéd nastaviť, je dvanásť. Hmotnosť zotrvačníka má dokonca 11 kg, čo bolo v čase napísania recenzie (október 2018) vôbec najviac z celého nášho porovnávacieho testu.

Rotopéd tiež ponúka množstvo spôsobov, ako si ho môžete prispôsobiť práve sebe. Môžete nastaviť sklon riadidiel i sedla, vzdialenosť sedadla od riadidiel a samozrejme aj výšku sedadla. S tou môžete pohybovať v rozmedzí od 85 do 103 centimetrov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

12

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

11

7,80

Hodnotenie funkcií

HS-060H má 8 funkcií, čo bola v čase písania tejto recenzie hodnota ľahko nad testovým priemerom. Je teda pochopiteľné, že obsahuje aj tie tri funkcie, ktoré sme v našom teste chápali ako najdôležitejšie – teda zobrazenie rýchlosti, merač kalórií a merač tepovej frekvencie. Tep sa v prípade tohto modelu meria vďaka senzorom na riadidlách.

Z predinštalovaných programov stojí za zmienku program Watt, ktorý vám ukáže, aké veľké úsilie musíte vyvinúť na spálenie vami zvoleného množstva energie. Prípadne režim HRC, ktorý bude záťaž priebežne upravovať podľa toho, aby sa vaša tepová frekvencia držala v optimálnych medziach.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

8

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

Rotopéd HS-060H je model, ktorý určite odporúčame. Najmä pre jeho vysokú nosnosť, stabilitu a širokú ponuku funkcií a programov. Má magnetické brzdy, teda jeho prevádzka je plynulá a príjemne tichá. Je nutné prístroj umiestniť v dosahu elektrickej zásuvky, pretože je napájaný sieťovým káblom. Ešte k tomu má rotopéd vysokú hmotnosť. Pre kvalitnejšie modely je to v podstate pravidlom, tak mu to nemožno vyložene vyčítať, avšak treba počítať s tým, že manipulácia bude o niečo náročnejšia. Ak si toto úsilie chcete ušetriť a viete, že s rotopédom budete často manipulovať, odporúčame zvážiť niektorý ľahší model, napríklad inSPORTline Kalistic. Ten váži zhruba o 15 kg menej.

350 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: HS-060H Exige | Hodnotenie: 94,2 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HS-060H Exige

HS-060H Exige

350 € Orientačná cena