Menu

inSPORTline inCondi UB60i – Recenzie, testy a porovnania

85,5 % Celkové hodnotenie

Top 7 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 8,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 9,1/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoký počet záťaží
 • Maximálna výška jazdca až 200 cm
 • Nosnosť 150 kg

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nie je skladací
 • Nejde nastaviť sklon riadidiel
650 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vzpriamený rotoped inSPORTline inCondi UB60i je napájaný priamo zo siete pomocou adaptéra. Znamená to teda, že stroj musí byť vždy v dosahu zásuvky, alebo je nutné pripojenie vyriešiť predlžovacím káblom. Každopádne je potrebné, aby bol rotoped napájaný, najmä kvôli elektronickému ovládaniu záťaže. To je intuitívne ovládanie, ktoré si dopredu nastavíte a ono si potom samo počas vášho cvičenia poradí so zmenou záťaže. Toto ovládanie je ale možné prepnúť na manuálne, ak by ste chceli mať cvičenie úplne vo svojich rukách vy. Čo je výhodou, sú magnetické brzdy. Tie zaisťujú pomerne tiché brzdenie a oproti mechanickému typu zaručujú aj vyššiu životnosť.

Kde prevyšuje rotopéd ostatných, to je maximálna výška jazdca. Výrobcom je táto výška určená až do 200 cm. Rovnako nadštandardná je aj nosnosť stroja, môže na ňom cvičiť aj osoba vážiaca až 150 kg. Túto hranicu odporúčame dodržiavať. Stroj má síce určitú rezervu a rozhodne ho nezlomíte ani pri tej hraničnej váhe, ale čím bližšie ste tejto hranici, tým viac sa stroj opotrebováva a tým sa znižuje jeho životnosť, zvlášť vo chvíli, keď by ste ho zaťažovali často. Týmto dvom parametrom musí samozrejme zodpovedať konštrukcia, ktorá je robustnejšieho rázu. Počítajte preto s dostatkom priestoru, rotopéd má 56 cm na šírku, 102 cm v dĺžke a vysoký je 149 cm. Pozor na hmotnosť samotného stroja, váži totiž 38,2 kg. Tým je zaistená dobrá stabilita, ale pri manipulácii to môže robiť problémy, najmä starším ľuďom alebo krehkým ženám.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

inSPORTline

40 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit, 10 % inSPORTline
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

200

40 % 190, 30 % 200, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 30 % 120, 10 % 130, 10 % 110
Hmotnosť (kg)

38,2

33,24
Šírka (cm)

56

55,25
Dĺžka (cm)

102

93,75
Výška (cm)

149

141,80

Hodnotenie vybavenia

Vybavenosť pri rotopede inSPORTline inCondi UB60i nie je dokonalá, ale je dostačujúca. Predtým sme spomenuli vysokú váhu stroja. Výrobca si je vedomý, že manipulácia s takto ťažkým rotopedom nemusí byť jednoduchá, preto sa ju snaží uľahčiť pridaním koliesok na prepravu. Aby bol stroj naozaj stabilný, má vo výbave aj systém na vyrovnanie nerovností podlahy. Čo považujeme za dôležité sú remienka na pedáloch, aj tie tento rotopéd má. Čo mu však chýba, je možnosť nastaviť sklon riadidiel. V našom porovnávacom teste ho nemala zhruba polovica, preto nejde o žiadnu veľkú nevýhodu. Pre mnoho ľudí to nie je veľkou potrebou.

Kde však stroj figuruje v popredí je počet záťaží. Zatiaľ čo všetky ostatné stroje v našom porovnaní z júla 2017 mali 8 záťaží, inSPORTline inCondi UB60i ich má hneď 32. Svoju jazdu si tak môžete sťažovať a uľahčovať naozaj do nekonečna. Hmotnosť zotrvačníka navyše dovolí tejto záťaži, aby vaša jazda nebola monotónna a mali ste stále čo prekonávať, činí totiž 7 kg. Pri takto veľkej škále záťaží by sme možno uvítali aj viac, ale rozhodne nejde o zlú hodnotu, je úplne dostačujúca a zaručí aj plynulý chod pedálov pri jazde.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

32

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

7

7,80

Hodnotenie funkcií

Počítač stroja ovláda šesť rôznych funkcií. To je zlatý stred, s ktorým si vystačia začiatočníci aj pokročilí. My sme sa ale popri počte funkcií zaujímali hlavne o to, či naše recenzované rotopedy disponujú troma najdôležitejšími. Ide o zobrazenie rýchlosti, merač kalórií a merač tepovej frekvencie. Všetky tieto funkcie rotoped inSPORTline inCondi UB60i ovláda a zobrazí vám ich na displeji.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

6

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Na internete je možné dohľadať niekoľko užívateľských recenzií, ktoré o rotopede inSPORTline inCondi UB60i hlásajú samú chválu. Užívatelia majú skúsenosť takú, že je stroj tichý, jeho montáž aj následné ovládanie sú ľahké a čo mnohí vítajú, je aj možnosť prepojenia s mobilom cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Páči sa im univerzálnosť stroja, hodí sa pre všetkých členov rodiny.

Naše hodnotenie a záver

Rotoped inSPORTline inCondi UB60i predstavuje ďalší pomerne univerzálny stroj, na ktorom môže cvičiť celá rodina, aj ten najvyšší a najťažší člen rodiny. Počítač stroja má hneď niekoľko funkcií, pre nás je najdôležitejšie, že meria kalórie, rýchlosť a tepovú frekvenciu. Čo je prednosťou rotopedu je 32 možností záťaží, ktoré si môžete nechať strojom elektronicky ovládať. Nevýhodou môže byť však robustná konštrukcia a aj cena, ktorá je z nášho porovnávacieho testu najvyššia. Ak hľadáte menší stroj za menšie peniaze, preskúmajte napríklad ponuku rotopedu Kettler Cycle M.

650 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: inSPORTline inCondi UB60i | Hodnotenie: 85,5 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia inSPORTline inCondi UB60i

inSPORTline inCondi UB60i

650 € Orientačná cena