Menu

Recenzia a test inSPORTline Salenas

88,6 % Celkové hodnotenie

v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 8,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Elektronické ovládanie záťaže
 • Pre jazdcov do 190 cm a 150 kg
 • 16 programov

Zápory

 • Nie je možné nastaviť sklon riadidiel
 • Nie je skladací
 • Ťažší
410 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vzpriamený rotopéd inSPORTline Salenas s pevnou konštrukciou je napájaný pomocou sieťového adaptéra. Môžete ho používať iba v blízkosti elektrickej zásuvky. Záťaž je ovládaná automaticky, pri cvičení sa teda nemusíte o nič starať, rotopéd bude záťaž uberať a pridávať podľa nastaveného režimu, tepu či virtuálnej trasy. Rovnako ako všetky modely v našom porovnaní má aj tento magnetické brzdy. Tie sú tiché a spoľahlivé. Oproti mechanickým sa tiež oveľa menej opotrebovávajú.

Tento model uspokojí aj vyššie osoby, maximálna výška jazdca je totiž 190 centimetrov a nosnosť 150 kilogramov, čo je o 17 kilogramov viac, než bol priemer v čase písania recenzie (január 2019). Samotná váha rotopedu je ale podpriemerných 26 kilogramov, manipulácia teda nebude príliš obtiažna. Rozmery sa pohybujú okolo priemeru. Na dĺžku meria 101 centimetrov, na šírku 51 centimetrov a na výšku 128 centimetrov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

inSPORTline

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

190

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

25,8

32,79
Šírka (cm)

51

56,20
Dĺžka (cm)

101

92,10
Výška (cm)

128

142,30

Hodnotenie vybavenia

Vybavenie rotopedu inSPORTline Salenas je slušné, ale nie perfektné. Manipuláciu uľahčujú kolieska na prípravu, vďaka ktorým sa toľko nenadriete pri posúvaní stroja. Stabilite napomôžu aj špeciálne nožičky, ktorými je možné vyrovnať podlahu a zabrániť tak kývaniu stroja. Rovnako ako u ostatných rotopédov v našom porovnaní aj u tohto nájdete na pedáloch remienky, vďaka ktorým zostane vaša noha pevne na svojom mieste. Nevýhodou je chýbajúca možnosť nastavenia sklonu riadidiel. Nemôžete si teda tak prispôsobiť polohu ako pri modeloch, ktoré ju majú. Tých je v našom porovnaní väčšina.

Za čo ale musíme rotopéd pochváliť, je počet záťaží. Tých ponúka 32, čo je viac ako dvojnásobok vtedajšieho priemeru. Takto vysoký počet umožňuje širokú možnosť voľby podľa vlastných preferencií. Drobnú slabinu ale vidíme v šesťkilovom zotrvačníku, pri ktorom sa vám môže stať, že otáčky budú mierne preskakovať.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Nie

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

32

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

6

8,30

Hodnotenie funkcií

Dvojnásobne priemer presahuje aj počet funkcií počítača rotopedu. Tie však nie sú dôležité pre každého. Niekto si vystačí iba s niekoľkými málo funkciami. Samozrejmosťou je dnes už meranie prejdenej trasy, spálených kalórií a tepovej frekvencie. Tie mali všetky modely v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

16

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

inSPORTline Salenas je rotopéd ktorý poteší aj pokročilých jazdcov. Má elektronicky ovládané nastavenie záťaže, ktoré volí medzi 32 rôznymi stupňami. Nízka hmotnosť spolu s kolieskami na prepravu uľahčujú posúvanie rotopedu. Napájanie je zaistené sieťovým adaptérom, musíte teda byť v dosahu zásuvky. Magnetické brzdy zaisťujú tichý chod. Má pomerne veľkú nosnosť 150 kilogramov a taktiež maximálna výška jazdca je nadpriemerných 190 centimetrov. Nevýhodou môže byť pevné uchytenie riadidiel, ktoré znemožňuje prispôsobenie konkrétnej postave. Ak bude rotopéd využívať viac ľudí a vyžadujete preto maximálnu možnosť prispôsobenia, odporúčame vám Housefit TIRO 50, ktorý nastavenie sklonu riadidiel umožňuje.

410 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: inSPORTline Salenas | Hodnotenie: 88,6 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia inSPORTline Salenas

inSPORTline Salenas

410 € Orientačná cena