Menu

Tunturi FitCycle 50i – Recenzie, testy a porovnania

93,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,8/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,4/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Pre osoby až do 200 cm
 • Nosnosť až 150 kg
 • 20 funkcií computeru

Zápory

 • Ťažký stroj
 • Nemožnosť nastaviť sklon riadidiel
 • Vyššia cena
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vzpriamený rotopéd Tunturi FitCycle 50i má pevnú konštrukciu. Na jeho fungovanie je potrebné napájanie zo siete, je teda nutné pamätať na riešenie pripojenia do zásuvky. Elektronické ovládanie záťaže upravuje záťaž na základe prednastavených režimov cvičenia automaticky a cvičiacu osobu tak neobťažuje pamätanie na menenie záťaže. Tento spôsob nastavenia záťaže nemožno jednoznačne označiť za lepší alebo horší variant oproti manuálnemu ovládaniu, aj v našom porovnaní (január 2020) sa tieto spôsoby objavili pol na pol pri hodnotených rotopédoch. Ide predovšetkým o subjektívne posúdenie, či chcete počas cvičenia kontrolovať záťaž podľa seba a svojho pocitu, alebo svoje cvičenie vložíte do rúk počítača rotopedu. Magnetické brzdy sú tiché, spoľahlivé a majú dlhú životnosť.

Cvičiaca osoba môže mať až 200 cm bez toho, aby pociťovala nevýhodu v podobe malej výšky medzi sedadlom a šľapadlami. Nosnosť do 150 kg je jedna z vyšších, vtedy sme sa stretávali priemerne s nosnosťou do 136 kg. Ide teda v podstate o univerzálny rotopéd, ktorý poslúži širokej škále rôznych typov osôb. Čo sa hmotnosti tohto stroja týka, 33 kg nie je úplne najmenšou hodnotou, na druhej strane ide o pevné zariadenie, ktoré nie je potrebné často presúvať, nie je na to určené. Veľkosťou nie je určite nijako abnormálny oproti iným modelom. Hodnoty si môžete porovnať nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Tunturi

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

200

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

150

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

33

32,79
Šírka (cm)

52

56,20
Dĺžka (cm)

101

92,10
Výška (cm)

132

142,30

Hodnotenie vybavenia

Tento rotoped je síce jeden z ťažších, má ale, rovnako ako všetky hodnotené, kolieska na prepravu. V prípade nutnosti, napríklad pri upratovaní, môžete stroj pohodlnejšie presunúť. Vďaka vyrovnaniu nerovností podlahy budete mať vždy istotu pevne ukotveného stroja, nebude sa nakláňať a bude teda maximálne bezpečný. Nemá možnosť nastaviť sklon riadidiel, čo môže znamenať nevýhodu pre skúsenejších jazdcov, ktorí už poznajú svoju najlepšiu polohu pre cvičenie na rotopede. Remienky na pedáloch sú samozrejmosťou.

Dvanásť záťaží je nad všeobecným priemerom (8), v našom porovnaní ide však ľahko o podpriemernú hodnotu, ako si môžete všimnúť v tabuľke nižšie. To, že priemerne stroje mali asi 14 záťaží ale neznamená, že 12 pri tomto modeli nebude dostačujúce. Minimálne pre neskúsených jazdcov to je úplne optimálne. Hmotnosť zotrvačníka určuje rozdiel medzi jednotlivými záťažami. Čím väčšia jeho hmotnosť je, tým je prechod medzi záťažami plynulejší. Vďaka tomu, že hmotnosť zotrvačníka je u tohto modelu 14 kg a priemer sa vtedy pohyboval na polovici, ide o vysoký nadštandard.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Nie

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

12

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

14

8,30

Hodnotenie funkcií

V prípade tejto kategórie nemáme čo vytknúť. Okrem klasických hodnôt, ktoré si môžete zobraziť, ako je rýchlosť, kalórie alebo tep, meria rotopéd ďalších niekoľko parametrov. Celkom ich stráži 20.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

20

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

Tunturi FitCycle 50i je rotoped určený na trvalé umiestnenie. Jeho váha vás možno dostatočne odradí od častého presúvania. Odporúčame umiestniť rotopéd blízko zásuvky, je totiž napájaný zo siete, čo môže mať oproti batériám tú výhodu, že vám computer tohto zariadenia bude vždy spoľahlivo ukazovať všetky hodnoty správne. Ide o model vhodný pre vysoké osoby do 150 kg, je teda pomerne univerzálny. Rozdiel medzi záťažami, ktorých má 12, bude úplne plynulý a znateľný, a to vďaka zotrvačníku, ktorý má 14 kg. Ide o model, s ktorým si rozhodne poradia neskúsení aj skúsení jednotlivci, pozitívom je 20 funkcií computeru. Nevýhodou je len nemožnosť nastaviť si sklon riadidiel.

Túto funkciu vám ponúkajú iné modely, napríklad Housefit TIRO 100 iTrain.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Tunturi FitCycle 50i | Hodnotenie: 93,2 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Tunturi FitCycle 50i

Tunturi FitCycle 50i

450 € Orientačná cena