Menu

Rowenta CF9540F0 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kulmofény

Klady

  • Overená značka
  • Dvojitý ionizátor
  • Súbežné sušenie
  • Natáčanie všetkými smermi
  • Vynikajúce recenzie

Zápory

  • Nemá rýchle nahriatie
  • Len 2 nadstavce
60 € Orientačná cena

Rowenta CF9540F0 je kulmofén zo strednej cenovej relácie a zaujme predovšetkým svojou funkčnou výbavou, ktorou prekonáva aj mnoho drahších modelov.

Základná charakteristika

Kulmofén Rowenta CF9540F0 vyniká svojím pomerom ceny a výkonu, vďaka čomu zaujme predovšetkým tých užívateľov, ktorí hľadajú produkt za priaznivú cenu s dobrou funkčnou výbavou. Jedná sa o rotačný kulmofén, ktorý je vďaka svojmu spracovaniu vhodný aj pre začínajúce používateľky, ktoré s natáčaním vlasov nemajú žiadne alebo len minimálne skúsenosti.

Vlasy totiž nemusíte na kefu natáčať, pretože si ich prístroj namotá sám. To vám zároveň ušetrí aj nejaký čas pri stylingu. Výhodou je, že je možné vlasy natáčať oboma smermi, čo neumožňujú všetky kulmofény na trhu. Vďaka pomerne dobrému príkonu 1 000 W, ktorý sa v rámci nášho porovnania radí k najvyšším, je možné predpokladať, že si týmto kulmofénom zvládnete vlasy upraviť vo veľmi krátkom čase.

Funkcie a vybavenie

Jeho prednosťou je, že napodobňuje techniky kaderníkov a vlasy tvaruje rovno pri sušení, vytvoríte s ním teda vlny ako od profesionála aj v domácom prostredí. Oproti konkurencii sa líši aj vylepšenou ionizáciou, ktorá v porovnaní s kefou Rowenta Brush Active CF9220 vypúšťa až 40-krát viac záporných iónov. Vďaka tomu efektívne zbavuje vlasy statickej elektriny a dodáva vlnám oslnivý lesk.

Zvýšenému lesku vlasov však taktiež napomáha exkluzívny povrch výmenných kief s kašmírovým keratínom a arganovým olejom, ktorý zároveň pomáha zlepšovať kvalitu vlasového vlákna – vďaka tomu vlasy pri stylingu až tak netrpia. Za výhodu považujeme aj funkciu studeného vzduchu, pri ktorej si môžete nastaviť rýchlosť aj teplotu podľa druhu vašich vlasov (stupne 0-1-2).

Nevýhodou sú tu ale iba 2 výmenné kefy v balení, ktoré síce majú prírodný povrch, avšak u konkurencie môžete nadstavcov nájsť o niečo viac. Zároveň sa tu bohužiaľ budete musieť zmieriť s absenciou funkcie rýchleho zahriatia, ktorá kulmofénu chýba.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rowenta

Typ

Rotačný

Príkon (W)

1 000

Regulácia teploty

Áno

Počet teplotných stupňov

2

Počet rýchlostí fúkania vzduchu

2

Počet nadstavcov

2

Priemer kefy (mm)

40, 50

Ionizácia

Áno

Studený vzduch

Áno

Automatické vypnutie

Nie

Poistka proti prehriatiu

Áno

Dĺžka prívodného kábla (m)

1,8

Hmotnosť (kg)

0,36

Oko na zavesenie

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Vynikajúce hodnotenie je jedným z dôvodov, prečo sme kulmofén Rowenta CF9540F0 zaradili do nášho porovnania. V čase písania tejto recenzie (október 2023) totiž získava vynikajúce užívateľské hodnotenia, a to ako u nás, tak aj v zahraničí. O tom svedčí napríklad priemer všetkých užívateľských recenzií na portáli Heureka, ktorý dosahuje vynikajúcich 90%. Užívatelia na tomto modeli najviac chvália stabilitu vĺn počas nosenia, ktoré vydržia krásne počas celého dňa.

Na druhú stranu sa ale nájde aj niekoľko negatívnych hodnotení, a to predovšetkým na menej výmenných nadstavcov a ich veľkostný priemer. Oba nástavce sú totiž pomerne veľké a hodia sa skôr na stredne dlhé a dlhé vlasy. Majiteľky kratších vlasov sa budú musieť poobzerať po inom produkte.

 

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto produktu patrí jeho funkčná výbava. Na konečnú fixáciu účesu tomuto modelu nechýba chladný vzduch, ktorý pri kulmofénoch nie je vždy samozrejmosťou. Kulmofén má navyše špeciálny kašmírový povrch s prídavkom keratínu a arganového oleja, ktorý pri iných produktoch nenájdete. V kombinácii s unikátnou dvojitou ionizáciou, ktorá vydáva až 40-krát viac záporných iónov, kulmofén zaistí krásne lesklé a hebké vlny.

Na oboch kefách má pritom prírodné diviačie štetiny, ktoré sú veľmi jemné a dokážu zachytiť vlasy lepšie ako syntetické vlákna. Vďaka tomu sa vlasy kefou ľahšie rozčesávajú a vďaka špeciálnemu tvaru štetín sa pri sušení nezamotajú. Kulmofén je samozrejme 2v1, takže vysúša a tvaruje vlasy v jednom ťahu zároveň. Výhodou tiež je, že sa jedná o rotačný model, ktorý vlasy namotáva sám a dokáže sa otáčať do oboch strán, takže si vlny môžete prispôsobiť podľa seba.

Negatívne tu ale hodnotíme fakt, že v balení nájdete iba dve výmenné kefy, pričom u konkurencie často narazíte až na 6 nadstavcov. Výmenné kefy majú navyše podľa recenzií celkom veľký priemer (40 a 50 mm), preto sa tento kulmofén hodí predovšetkým pre majiteľky stredne dlhých a dlhých vlasov. Negatívom je potom aj absencia funkcie rýchleho zahriatia, ktorá vás síce v praxi príliš neobmedzí, na druhú stranu ňou ale niektoré drahšie modely disponujú.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete kulmofén Rowenta CF9540F0 porovnať s alternatívami, potom si prezrite napríklad kulmofén ETA Fenité 6322. Tento model disponuje aj rotačnou technológiou a funkciou ionizácie, navyše umožňuje nastaviť až 3 rôzne teploty prúdenia vzduchu. Bohužiaľ má ale vo výbave len jeden výmenný nadstavec, nezvládne teda vytvoriť rôzne veľké vlny, navyše neponúka funkciu studeného vzduchu. To je kľúčová nevýhoda, pretože studený vzduch dokáže výsledný účes zafixovať, vďaka čomu potom vlny vydržia dlhšiu dobu.

Záverečné zhrnutie

Rowenta CF9540F0 je produktom zo strednej cenovej relácie, ktorý napriek priaznivej cene ponúkne výborné parametre a funkčnú výbavu. Kulmofén patrí medzi rotačné modely, ktoré sa vyznačujú jednoduchšou manipuláciou, pretože na ne nemusíte vlasy ručne natáčať. To vám zároveň pri stylingu ušetrí aj nejaký ten čas, zároveň sa vďaka tomu hodí aj pre začínajúce používateľky. Jeho prednosťou je povrch s prídavkom kašmíru, keratínu a arganového oleja, vďaka čomu vlasy pri stylingu získajú lesk a hebkosť.

Výhodou je aj dvojitá ionizácia, ktorá generuje až 40-krát viac iónov ako konkurenčné modely. V balení potom nechýbajú ani 2 výmenné nadstavce s odlišným priemerom, ktoré sa vďaka tomu ľahko prispôsobia dĺžke vašich vlasov. Na rozdiel od konkurencie je ale množstvo nadstavcov menšie a bohužiaľ tu chýba aj funkcia rýchleho nahriatia, ktorú niektoré modely zo strednej relácie ponúkajú.

60 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Rowenta CF9540F0 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada venuje prieskumu trhu a porovnávaniu tých najlepších produktov. Kulmofény pritom patria medzi jej obľúbené, pretože ho používa takmer denne. Dokáže vám poradiť, na ktoré parametre by ste sa mali pri výbere zamerať a ktoré funkcie v praxi skutočne oceníte. Medzi jej ďalšie témy patrí športové vybavenie alebo domáce spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Rowenta CF9540F0

Rowenta CF9540F0

60 € Orientačná cena