Menu

Recenzia a porovnanie Rowenta CV7920F0

82,4 % Celkové hodnotenie

Aj na poškodené vlasy v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • Technológia na ochranu vlasov
  • 6 možností nastavenia
  • Vyšší výkon

Zápory

  • Kratší kábel
  • Podľa užívateľov ťažší
  • Nešikovne umiestnené tlačidlá
55 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rowenta CV7920F0 je fén s udávaným príkonom 2 300 W, čo je v čase porovnania (marec 2022) ľahko nadpriemerná, ale nie najvyššia hodnota v cenovo vyššej triede fénov. Je však takmer isté, že reálny výkon pri fénovaní bude o niečo nižší. Pri voľbe rýchlosti a teploty máte na výber celkom zo šiestich nastavení, z troch teplotných stupňov a dvoch rýchlostných. Fén sa ovláda posuvnými tlačidlami umiestnenými spredu rúčky. Ich nevýhoda spočíva v tom, že hrozí možnosť ich neúmyselného prepínania pri fénovaní, navyše sú obe tlačidlá umiestnené veľmi blízko pri sebe, preto ovládanie nemusí byť práve intuitívne.

Fén by mal podľa výrobcu vážiť 600 gramov, reálna hmotnosť sa ale môže odlišovať. Aj napriek tomu je šanca, že fén bude spadať do kategórie ľahších fénov. Až pokiaľ by sa váha blížila k jednému kilogramu, hrozilo by, že vás pri dlhšej práci bude bolieť ruka. Čo však komfort používania môže kaziť, je krátky prívodný kábel. Ten meria 1,8 m, čo vás môže trochu obmedzovať. Pokiaľ nemáte zásuvku hneď pri zrkadle, hrozí, že s ním nedosiahnete. Niektoré fény v našom porovnaní majú prívodné šnúry aj takmer dvakrát také dlhé.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rowenta

Udávaný príkon (W)

2 300

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

1,8

Udávaná hmotnosť (g)

600

Funkcie a vybavenie

Pri tomto féne poteší jeho pomerne bohatá ponuka funkcií. Využiť možno studený vzduch na zafixovanie účesu i turbo funkciu pre krátkodobé zvýšenie výkonu. Nechýba ani funkcia ionizácie pre hladké vlasy po vysušení, táto technológia totiž bráni ich elektrizovaniu a presúšaniu. Rowenta CV7920F0 by navyše mal disponovať aj funkciou Hydra Protect, ktorá má zachovávať prirodzenú hydratáciu vo vlasoch. Povrch, cez ktorý fúka vzduch, je podľa výrobcu opatrený kašmírom, keratínom a arganovým olejom pre ešte vyššiu ochranu vlasov, je ale otázkou, do akej miery je to naozaj účinné.

Z nadstavcov v balení nájdete tvarovaciu koncovku a difuzér, ktorý dopomôže k vytvoreniu objemu a tiež vĺn u vlnitých či kučeravých vlasov. Hrebeňový nadstavec ale Rowenta nemá. Bežné je aj závesné očko či odnímateľná zadná mriežka pre ľahké čistenie.

 

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Áno

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory používateľov a odborníkov

U používateľov je fén pomerne obľúbený, pár drobných nedostatkov sa ale skrátka vždy nájde. Užívatelia, ktorí ho zakúpili, chvália jeho tichý chod a vyšší výkon, ktorý dobre vysuší aj hustejšie vlasy, technológie na ochranu vlasov sú podľa nich navyše naozaj poznať oproti fénovaniu s inými modelmi. Fénu chvália aj jeho dizajn. V recenziách sa ale objavujú aj výčitky, tie smerujú k vyššej hmotnosti, podľa niektorých používateľov je fén Rowenta skrátka ťažší, než používatelia očakávali. Negatívne hodnotia aj umiestnenie tlačidiel, ktoré je veľmi ľahké omylom prepnúť. Viac hodnotení nájdete tu.

Klady a zápory

Za hlavné benefity tohto modelu značky Rowenta považujeme pokročilé technológie, ktoré by mali zvýšiť ochranu vlasov pri fénovaní. Fén je vďaka nim vhodný aj na poškodené alebo typovo suché vlasy. Pozitívom je aj výber zo šiestich možností nastavenia. Teplotu a rýchlosť ale môže byť menej pohodlné ovládať, tlačidlá sú umiestnené veľmi blízko seba, takže ich môžete pri práci omylom prepnúť.

Negatívom je aj kratší kábel, ten meria iba 1,8 metra, teda neposkytne príliš pohodlnú manipuláciu, pokiaľ nemáte zásuvku vedľa zrkadla. Podľa užívateľov je navyše fén ťažší, než by očakávali, pre dlhé vysúšanie ho preto neodporúčame, aby vás nebolela ruka.

Porovnanie s alternatívami

Vo vyššej cenovej kategórii ako alternatívu odporúčame Remington PROluxe AC9140, ktorý sme v redakcii fyzicky vyskúšali, preto dokážeme potvrdiť jeho výkonnosť. Má navyše trojmetrový kábel, takže sa hodí pre užívateľov, ktorí nemajú elektrickú zásuvku hneď pri zrkadle. Na druhú stranu však musíte počítať s ešte vyššou obstarávacou cenou. Ak zháňate lacnejší fén, ako alternatíva pripadá do úvahy Remington D5220. Vo výbave má rovnaké nadstavce a podobné funkcie, je ale takmer o 40 € lacnejší.

Naše hodnotenie a záver

Fén Rowenta CV7920F0 môžeme odporučiť majiteľkám a majiteľom poškodených či typovo suchších vlasov. Výrobca totiž fén osadil rovno niekoľkými technológiami, ktoré by sa mali o vlasy pri fénovaní postarať a ochrániť ich pred vlnou horúceho vzduchu tak, aby nedošlo k ich presúšaniu. Čo sa ďalších vlastností týka, je fén vo vyššej cenovej kategórii štandardom. Má vyšší udávaný príkon, tvarovaciu hubicu a difuzér v balení, nechýba mu turbo funkcia ani studený vzduch.

Jeho nedostatky spočívajú v kratšom prívodnom kábli a menej intuitívnom ovládaní, tlačidlá sú totiž umiestnené nešikovne vedľa seba, takže hrozí ich nechcené prepínanie. V tomto smere odporúčame skôr Remington AC9096 s výkyvnými tlačidlami a trojmetrovým káblom.

55 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Rowenta CV7920F0 | Hodnotenie: 82,4 %
Karolína Šerá
Karolína sa venuje téme fénov už viac ako rok a fény taktiež reálne testuje. Dokáže preto určiť, pre koho bude fén jeho výkonnosťou, funkciami a nástavcami vhodný a či sa jedná o kvalitný výrobok. Okrem fénov autorsky stojí aj za porovnaním najlepších rotopédov, bežeckých pásov, IPL epilátorov alebo napríklad destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rowenta CV7920F0

Rowenta CV7920F0

55 € Orientačná cena