Menu

Electrolux EOD6P71X – Recenzie, testy a porovnania

88,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Rúry

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,5/10
  Hodnotenie funkcií
 • 8,0/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10/10
  Hodnotenie bezpečnosti

Klady

 • Efektívny systém čistenia
 • Možnosť parného pečenia
 • Teplotná sonda

Zápory

 • Vyššia cena
580 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V kategórii parametrov nemôžeme vstavanej rúre Electrolux nič vytknúť. S objemom 72 l sa hodí do domácnosti aj o viac ako štyroch členoch. Jej spotreba je celkovo veľmi nízka, ako jedna z mála hodnotených modelov patrí rúra Electrolux do energetickej triedy A+ (máj 2020). Pri bežnom pečení spotrebuje 0,93 kWh, čo možno síce označiť za priemernú hodnotu v našom porovnaní, ale so spotrebou pri teplovzdušnom pečení 0,69 kWh je na tom oveľa lepšie než väčšina ostatných. Nemusíte sa tak báť vysokých nákladov za elektrinu.

Pri pečení si môžete vyberať z deviatich programov. Za zmienku stojí najmä funkcia s názvom SteamBake, čiže parné pečenie. Spoločne s jedlom vložíte do rúry aj pekáčik s vodou, tá sa neskôr zmení na horúcu paru. Vďaka vlhkosti napríklad dosiahnete krásne nadýchané koláče a pečivo. Suché teplo potom zase zaistí zlatistú kôrku. Okrem všetkých týchto vychytávok určite oceníte aj funkciu samočistenia. Tá prebieha na princípe pyrolýzy. Jedná sa o systém, ktorý pomocou vysokej teploty páli mastnotu so zvyškami na jemný popolček. Ten potom stačí iba zotrieť vlhkou handričkou.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Electrolux

36 % Beko, 27 % Bosch, 18 % Whirlpool, 9 % Siemens, 9 % Gorenje
Zdroj tepla

Elektrina

100 % Elektrina
Objem (l)

72

55 % 71, 18 % 73, 18 % 72, 9 % 77
Energetická trieda

A+

64 % A+, 36 % A
Spotreba pri bežnom pečení (kWh)

0,93

0,91
Spotreba pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,69

0,77
Počet programov

9

13,18
Horné vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Spodné vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Kruhové vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Para

Doplnkové parné funkcie

82 % Nie, 18 % Doplnkové parné funkcie
Gril

Áno

100 % Áno
Rýchly ohrev

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Šetrné rozmrazovanie

Áno

64 % Áno, 36 % Nie
Systém čistenia

Pyrolýza

55 % Katalýza, 18 % AquaClean + katalýza, 9 % Pyrolýza, 9 % Pyrolýza + parný, 9 % Nie

Vybavenie a rozmery

Vybaveniu rúry Electrolux EOD6P71X nemôžeme absolútne nič vytknúť. Rúra má všetky štandardné prvky, rovnako ako chladné dvierka, ktoré ochránia predovšetkým deti pred možným popálením. Mamičky nezbedných ratolestí sa ani nemusia báť, že by dieťa samo rúru zaplo, pretože je vybavená detskou poistkou. Na ovládanie vám poslúžia dva otočné zatláčacie gombíky a praktický LED displej. Ten sám navrhuje vhodnú teplotu na základe zvolenej funkcie pečenia. Pokiaľ si ju ale budete chcieť upraviť, môžete to urobiť aj ručne. Pre absolútnu presnosť môžete využiť teplotnú sondu, ktorá je taktiež súčasťou rúry. Tú počas pečenia zapichnete priamo do mäsa a vo chvíli, keď sa teplota vyšplhá na požadovaný stupeň, sa príprava sama ukončí.

Funkcia rýchleho ohriatia vám ušetrí čas, pretože sa rúra rozohreje rýchlejšie na požadovanú teplotu. Piecť môžete až v troch úrovniach naraz a rúra ponúka aj teplovzdušné pečenie s parou, ktoré nebýva príliš bežné. Vo vybavení nechýba ani vysoký chrómovaný rošt, smaltovaný koláčový plech a smaltovaný odkvapkávací pekáč. Samozrejmosťou je aj osvetlenie rúry a časovač, ktorý predstavoval úplný štandard pri všetkých produktoch v našom porovnávaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Osvetlenie rúry

Áno

100 % Áno
Displej

Áno

100 % Áno
Časovač

Áno

100 % Áno
Výsuvné rošty

Nie

55 % 1 úroveň, 27 % 2 úrovne, 18 % Nie
Chladné dvierka

Áno

100 % Áno
Sklo dvierok

Trojvrstvové

45 % Trojvrstvové, 18 % Štvorvrstvové, 9 % Dvojvrstvové, 27 % Neuvedené
Komfortné dovieranie dvierok

Áno

91 % Áno, 9 % Neuvedené
Zatláčacie gombíky

Áno

55 % Dotykový panel, 27 % Nie, 18 % Áno
Detský zámok

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

59

82 % 59,5, 9 % 60, 9 % 56,7
Šírka (cm)

59

55 % 59,4, 36 % 59,5, 9 % 60
Hĺbka (cm)

56

56,21
Hmotnosť (kg)

33,1

36,07

Naše hodnotenie a záver

Rúru Electrolux EOD6P71X môžeme vďaka väčšiemu objemu odporučiť aj do početnejších rodín. Tento model má všetky vychytávky, ktoré sme sa rozhodli hodnotiť. Okrem toho navyše ponúka aj funkciu parného pečenia. Práve túto možnosť nájdete len pri máloktorej ďalšej rúre z nášho porovnania. Teplotná sonda alebo teplomer vaše pečenie posunie na úplne inú úroveň, hlavne čo sa napríklad prípravy mäsa týka. Je možné si vďaka nej ľahko postrážiť stupeň prepečenia, ktorý môže veľmi ovplyvniť chuť pripravovaného pokrmu. Veľké plus od nás model dostáva aj za pyrolytický systém čistenia, ktorý patrí medzi tie najefektívnejšie.

Ak vám prekážajú vyššie počiatočné náklady a hľadáte radšej lacnejší variant, s ktorým sa zmestíte pod 400 €, odporučiť vám môžeme napríklad model Mora VT 528 MX. Ten síce nie je tak úsporný a bezúdržbový, počiatočná investícia je však polovičná a aj tak má veľa vychytávok, ako je napríklad detský zámok.

580 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Electrolux EOD6P71X | Hodnotenie: 88,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva v našej redakcii pôsobí už niekoľko rokov a za ten čas stihla nazbierať veľa skúseností s výberom a porovnávaním produktov. Pri svojej práci využíva nielen výsledky najrôznejších testov, ale zohľadňuje aj odborné a užívateľské recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám – či už je pre vás pri vstavanej rúre kľúčová funkčná výbava, alebo obstarávacia cena a prevádzkové náklady. Iva sa stará aj o kategóriu parných rúr či konvektomatov a venuje sa aj mnohým ďalším témam z oblasti kuchynských spotrebičov alebo športového vybavenia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux EOD6P71X

Electrolux EOD6P71X

580 € Orientačná cena