Menu

Recenzia a test ECG RK 1777

79,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Rýchlovarné kanvice

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Rýchlosť ohrevu a efektivita
 • 7,7/10
  Bezpečnosť
 • 7,5/10
  Komfort používania
 • 8,1/10
  Funkcie a vybavenie

Klady

 • Nízka hlučnosť
 • Termoregulácia
 • Udržiavanie teploty

Zápory

 • Pomalší ohrev
 • Nedokonalé usadenie filtra
 • Malý uhol otvorenia veka
40 € Orientačná cena

Základné parametre, rýchlosť ohrevu a efektivita

Základné parametre kanvice ECG sú viac-menej štandardné, v jednom ohľade ale predsa len vyniká. Vďaka hlučnosti 66 dB sa radí k tichším modelom v našom teste (september 2021), čo skoro ráno rozhodne oceníte. Kanvica je vyrobená z kombinácie skla, nerezu a plastu, filter na vodný kameň je z umelých vlákien, ako je viac-menej štandardom. Čo sa objemu týka, počítajte s klasikou – 1,7 l maximálny objem, 0,5 l minimum. Vykurovacia špirála kanvice je zabudovaná v jej dne, čo už je dnes aj prakticky samozrejmosť.

Pokiaľ sa zameriame na efektivitu kanvice, musíme konštatovať, že v jednom smere ani tento model nesklamal – rovnako ako všetky ďalšie testované kanvice, aj táto zvláda opätovné zapnutie po dovarení vody. Pokiaľ teda zle odhadnete potrebné množstvo, alebo pripravujete nápoje pre väčšiu spoločnosť, nemusíte medzi jednotlivými použitiami čakať, až kanvica vychladne. Rýchlosťou ohrevu sa ale radí skôr k pomalším modelom, zatiaľ čo niektoré kanvice zvládajú ohriať 0,8 l za cca 2 minúty, táto potrebuje aj viac ako 3 min.

Unboxing a video z testovania

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

ECG

Materiál kanvice

Sklo/nerez

30 % Nerez/plast, 30 % Sklo/nerez, 20 % Nerez, 10 % Plast, 10 % Plast a nerez
Materiál filtra

Umelé vlákno

60 % Umelé vlákno, 30 % Nerez, 10 % Neuvedené
Deklarovaný maximálny objem (l)

1,7

90 % 1,7, 10 % 1,5
Deklarovaný minimálny objem (l)

0,5

80 % 0,5, 10 % 0,75, 10 % Neuvedené
Reálny minimálny objem (l)

0,5

0,51
Príkon (W)

2 200

2 130,00
Hlučnosť (dB)

66,1

71,30
Umiestnenie vykurovacej špirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rýchlosť uvarenia maximálneho objemu (min)

5,38

5,12
Rýchlosť uvarenia 0,8 l (min)

3,03

3,00
Rýchlosť uvarenia minimálneho objemu (min)

1,85

2,07
Možnosť opätovného zapnutia po dovarení

Áno

100 % Áno

Bezpečnosť a komfort používania

Zatiaľ čo pri ohreve je kanvica ECG pomalšia, pri spustení naprázdno sa vypne veľmi rýchlo, počas 15 sekúnd. Automaticky sa vypne aj pri sňatí z podstavy a má dokonca poistku vypnutia pri vare s otvoreným vekom. Tú mala v čase hodnotenia len asi tretina testovaných modelov.

Vďaka protišmykovým plôškam je podstava kanvice odolná voči posúvaniu, nedochádza ani ku kývaniu či nakláňaniu. Kanvica je sklenená, a tak je potrebné počítať s tým, že po použití bude veľmi horúca. Pozitívom ale je, že spodný nerezový okraj aj madlo kanvice si udržujú bezpečnú teplotu, kanvicu tak môžete bez problémov prenášať a pri nalievaní vody si ju pokojne aj podoprieť druhou rukou.

Slabinou v otázke bezpečnosti je tesnenie veka. Pri ohreve uniká veľké množstvo pary mimo zobáčika, miestami, ktorými to užívateľ nečaká, čo môže viesť aj k obareniu.

Otváranie veka a plnenie

V prípade otvárania veka má kanvica ECG určité nedostatky. Tlačidlo otvárania je priamo uprostred veka, čo nie je ideálne, keď je kanvica horúca. Veko sa otvára prudkým pohybom, hrozí tak vyšplechnutie horúcej vody. Navyše sa otvorí len do ostrého uhla, čo môže komplikovať plnenie kanvice.

Pri napúšťaní sa pritom bez otvoreného veka pravdepodobne nezaobídete, zobáčik kanvice je totiž pomerne malý a plnenie týmto spôsobom nebude úplne pohodlné. Pozitívom ale zostáva prehľadná stupnica objemu, ktorú nájdete po oboch stranách kanvice.

Nalievanie a čistenie

Pri nalievaní horúcej vody z kanvice do šálky je výhodou, že kanvicu nemusíte nejako prehnane nakláňať. Voda tiež tečie iba zobáčikom, nepreteká škárou vo veku. Na druhú stranu ale filter nesedí úplne dobre na otvore kanvice, takže môže prepúšťať čiastočky vodného kameňa.

Pri čistení zase môže byť nevýhodou menšie hrdlo kanvice, kam sa zmestí iba menšia ruka. Rovnako ako u väčšiny ostatných testovaných kanvíc ide ale aj v tomto prípade filter kanvice pomerne ľahko vybrať a kanvica nemá vo vnútri žiadne neprístupné miesta, takže by jej čistenie nemalo byť až také komplikované.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Horúca na dotyk

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Pri dlhšom kontakte
Horúce časti

Telo kanvice

50 % Telo kanvice, 10 % Horná časť kanvice, veko, kovový opasok, 10 % Kovový pásik pod vekom, 10 % Telo kanvice vrátane stupnice pod madlom, 10 % Nerezové časti, 10 % Neuvedené
Vypnutie mimo podstavu

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vypnutie pri spustení naprázdno (s)

15

21,60
Vypnutie pri spustení s otvoreným vekom

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Stabilita (max. 10)

9,0

8,40
Unikanie pary mimo zobáčik

Výrazne uniká

50 % Mierne uniká, 30 % Neuniká, 20 % Výrazne uniká
Návod v češtine

Áno

100 % Áno
Otváranie veka (max. 10)

3,0

6,00
Plnenie (max. 10)

6,7

50 % 6.6666666666667, 30 % 10, 20 % 3.3333333333333
Stupnica objemu

Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov

50 % Zle viditeľná, 30 % Dobre viditeľná pre pravákov, 20 % Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov
Nalievanie (max. 10)

6,7

5,83
Čistenie (max. 10)

5,0

8,00

Funkcie a rozmery

Ponuka funkcií kanvice ECG rozhodne nie je chudobná. Rovnako ako väčšina sklenených kanvíc, aj táto je vybavená LED osvetlením, okrem toho má ale aj na madle displej, ktorý udáva momentálnu teplotu vody. Požadovanú teplotu si tiež môžete nastaviť a kanvica ju zvládne až po 2 hodiny udržiavať. Obe funkcie sú záležitosťou skôr drahších modelov, v našom teste ich mala asi tretina kanvíc.

Model ECG nie je vybavený žiadnou Smart funkciou, tie sú ale pri rýchlovarných kanviciach stále ešte pomerne výnimočné. Naopak, obvyklý je priestor na uloženie prívodnej šnúry, ktorý má aj táto kanvica. Prívodná šnúra je so svojimi 62 cm jedna z kratších v našom teste, odporúčame preto skontrolovať, či dosiahne, kam potrebujete.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Svetelná signalizácia

Displej

50 % Displej, 30 % Kontrolka, 20 % LED osvetlenie
Zvuková signalizácia

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Regulácia teploty (termoregulácia)

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Udržiavanie teploty

2 h

30 % Nie, 20 % 30 min, 20 % 2 h, 10 % 6 h, 10 % 12 h, 10 % 20 min
Smart funkcie

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Priestor na uloženie kábla

Áno

100 % Áno
Dĺžka prívodnej šnúry (cm)

62

69,15
Priemer horného otvoru (cm)

10

10,23
Výška (cm)

27,7

24,07
Šírka (cm)

15,1

15,79
Hĺbka (cm)

22,5

22,45
Hmotnosť (g)

921

971,68

Názory užívateľov a odborníkov

Kanvica ECG nazbierala hneď niekoľko desiatok užívateľských recenzií, z ktorých väčšina je kladná. Užívatelia si pochvaľujú možnosť nastavenia teploty ohrevu, jednoduché ovládanie pomocou dotykových tlačidiel aj nízku hlučnosť. Objavujú sa ale aj sťažnosti na pomalší chod, LED osvetlenie, ktoré je slabšie, než ako je vyobrazené v propagačných materiáloch, a akustický signál, ktorý pípa nielen po ohriatí vody, ale aj pri postavení kanvice na podstavu a ďalších príležitostiach.

Klady a zápory

Veľkým pozitívom kanvice ECG je jej nízka hlučnosť a samozrejme aj ponuka funkcií, vrátane termoregulácie alebo udržovania teploty. Kanvica má tiež dôležité bezpečnostné poistky, vypne sa dokonca aj pri vare s otvoreným vekom. Nejde ale o práve rýchly model a nájdu sa aj určité drobnosti, ktoré ľahko zhoršujú užívateľskú skúsenosť. Napríklad prudké otváranie veka alebo nedokonale usadený filter na vodný kameň.

Záver

Rýchlovarná kanvica ECG RK 1777 ponúka slušný pomer ceny a výkonu. Za relatívne prívetivú cenu vám ponúkne dotykové ovládanie, displej, termoreguláciu, funkciu udržiavania teploty, zvukový signál aj nízku hlučnosť. Poteší tiež okrem iného radom bezpečnostných poistiek. Ako slabinu tejto kanvice môžeme označiť pomalší ohrev, nie každému bude vyhovovať aj menšie hrdlo kanvice alebo kratšia prívodná šnúra. Filter navyše môže prepúšťať čiastočky vodného kameňa.

Všeobecne by ale používanie tohto modelu malo byť dostatočne komfortné, čo potvrdzujú aj desiatky spokojných užívateľov. Pokiaľ teda hľadáte sklenenú kanvicu so zaujímavou ponukou funkcií a nevadí vám, že si na ohriatie vody málinko počkáte, mohol by vám tento variant vyhovovať. Keby ste radšej dali prednosť rýchlejšiemu modelu, ako alternatívu vám môžeme odporučiť napríklad kanvicu Philco PHWK 2050, počítajte ale s niečo vyššou cenou.

40 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: ECG RK 1777 | Hodnotenie: 79,0 %
Eliška Srncová
Eliška je jednou zo služobne najstarších redaktoriek. Tému rýchlovarných kanvíc už pozná od A do Z a všetky modely zaradené v teste starostlivo vyskúšala a zhodnotila. Vďaka tomu vám napríklad poradí, za akých okolností sa oplatí investovať do drahšieho modelu alebo aké hodnoty máte pri kanviciach požadovať. Okrem rýchlovarných kanvíc má na starosti aj porovnanie veľkých aj menších domácich spotrebičov, napríklad sporákov alebo kávovarov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ECG RK 1777

ECG RK 1777

40 € Orientačná cena