Menu

Recenzia a test Philco PHWK 2050

83,9 % Celkové hodnotenie

Najrýchlejší ohrev v kategorii Rýchlovarné kanvice

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Rýchlosť ohrevu a efektivita
 • 8,3/10
  Bezpečnosť
 • 7,5/10
  Komfort používania
 • 7,8/10
  Funkcie a vybavenie

Klady

 • Špeciálne programy na rôzne druhy čajov
 • Sitko na čaj
 • Rýchly ohrev
 • Vypnutie pri vare s otvoreným vekom

Zápory

 • Absencia sitka na vodný kameň
 • Ostrá hrana zospodu podstavy
 • Krivé tlačidlá
70 € Orientačná cena

Základné parametre, rýchlosť ohrevu a efektivita

Medzi základnými parametrami kanvice Philco zaujme predovšetkým jej rýchlosť ohrevu, zaistená vysokým príkonom 3 000 W. Zatiaľ čo iné kanvice strávia ohrievaním 0,8 l vody aj viac ako tri minúty, táto má hotovo za cca 2 min. Poteší tiež nerezovým filtrom, respektíve skôr sitkom na čaj, vďaka ktorému môžete nápoj pripravovať priamo v kanvici. Hlučnosť 72,4 dB viac-menej zodpovedala priemeru (v septembri 2021).

Maximálny objem 1,7 l a minimálny objem okolo 0,5 l sú u rýchlovarných kanvíc pravdepodobne najčastejším variantom. Rovnako už je dnes samozrejmosťou skryté vykurovacie teleso, ktoré nájdete aj pri tomto modeli. Rovnako ako ďalšie testované kanvice, aj táto zvláda takmer okamžite po dovarení znova pracovať, bez problémov s ňou tak ohrejete dostatok vody aj pre početnejšiu spoločnosť.

Kanvica je vyrobená prevažne zo skla a nerezu. Napriek tomu, že nejde o práve lacný model, je jej prevedenie miestami trochu „odfláknuté“. Napríklad tlačidlá na podstave sú rôzne nakrivo, plech podstavy dobre nedosadá pri kraji a pod.

Unboxing a video z testovania

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Philco

Materiál kanvice

Sklo/nerez

30 % Nerez/plast, 30 % Sklo/nerez, 20 % Nerez, 10 % Plast, 10 % Plast a nerez
Materiál filtra

Nerez

60 % Umelé vlákno, 30 % Nerez, 10 % Neuvedené
Deklarovaný maximálny objem (l)

1,7

90 % 1,7, 10 % 1,5
Deklarovaný minimálny objem (l)

0,5

80 % 0,5, 10 % 0,75, 10 % Neuvedené
Reálny minimálny objem (l)

0,48

0,51
Príkon (W)

3 000

2 130,00
Hlučnosť (dB)

72,4

71,30
Umiestnenie vykurovacej špirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rýchlosť uvarenia maximálneho objemu (min)

4,18

5,12
Rýchlosť uvarenia 0,8 l (min)

2,08

3,00
Rýchlosť uvarenia minimálneho objemu (min)

1,38

2,07
Možnosť opätovného zapnutia po dovarení

Áno

100 % Áno

Bezpečnosť a komfort používania

Bezpečnosť kanvice Philco je na veľmi dobrej úrovni. Patrí k pokročilejším modelom, ktoré zvládajú nielen vypnutie mimo podstavu a vypnutie pri spustení naprázdno, ale poradia si aj s otvoreným vekom. Ak kanvicu náhodou spustíte otvorenú, skrátka ohreje vodu na nastavenú teplotu a vypne sa, ako by sa nič nedialo. Lacnejšie modely túto funkciu často nemajú. Pri spomínanom spustení naprázdno sa kanvica vypne za 19 s, niektoré modely sú v tomto smere rýchlejšie, stále ide ale o veľmi dobrý čas.

Kanvica je vyrobená zo skla a nerezu, nedá sa teda predpokladať, že by po dovarení bola na dotyk chladná. Najvyšších teplôt sa dočkáte v sklenenej časti kanvice, tej by sme sa radšej nedotýkali. Manipulácia by ale stále mala byť dostatočne komfortná, kanvica má totiž odizolované madlo, vrátane vnútornej strany, a tiež spodný nerezový pás nedosahuje pri ohreve vysokých teplôt, môžete si tak v týchto miestach kanvicu bezpečne podoprieť druhou rukou.

Vďaka protišmykovým plôškam a dobre tvarovanej podstave je kanvica tiež dostatočne stabilná, výhodou je aj dobre tesniace veko, ktorým neuniká para mimo zobáčik.

Jednu menšiu výhradu si k bezpečnosti kanvice predsa len nájdeme. Okraj plechu, ktorý kryje jej podstavu, nie je nijako zakrytý a je pomerne ostrý, pri neopatrnej manipulácii s podstavou tak hrozí drobné poranenie.

Otváranie veka a plnenie

Kanvica sa nedá otvoriť jednoducho tlačidlom, ako väčšina konkurenčných modelov, jej otváranie pripomína skôr termosku. Nevýhodou je, že sa pri otváraní kanvice s horúcou vodou pravdepodobne nevyhnete kontaktu s parou. V prípade potreby je tiež možné „odcvaknúť“ celú hornú stranu kanvice, ktorá je magnetická, táto časť ale môže byť pomerne horúca.

V tomto prípade je preto rozhodne výhodou, že je možné kanvicu pohodlne napustiť aj prostredníctvom zobáčika. Ten je dosť veľký, aby ste sa dobre trafili, a pri plnení kanvice nijako nepreteká. Vďaka objemovej stupnici po oboch stranách kanvice pre vás bude jej napúšťanie pohodlné bez ohľadu na to, v akej ruke kanvicu držíte. Niektoré modely majú stupnicu iba po jednej strane, alebo aj skrytú pod madlom či vo vnútri.

Nalievanie a čistenie

Nalievanie horúcej vody do šálky môže byť v prípade tohto modelu trochu otravné. Kvôli presahujúcemu okraju vo vnútri kanvice je pomerne ťažké vyliať z nej posledné zvyšky vody. Kanvicu treba veľmi nakláňať, a i tak v nej väčšinou trochu vody zostane.

Voda má tiež tendenciu pretekať škárou vo veku a filter kanvice v tomto prípade celkovo neplní rovnaký účel ako pri ostatných testovaných modeloch. Zatiaľ čo pri konkurenčných kanviciach kryje filter otvor kanvice, aby zachytával vodný kameň, v tomto prípade ide skôr o sitko na čaj. Otvor kanvice absolútne nekryje, a čiastočky vodného kameňa tak môžu bez problémov putovať do vašej šálky.

Tomu sa dá do istej miery zamedziť častejším čistením kanvice. Horný otvor je na tieto účely dostatočne široký a kanvica nemá vo vnútri žiadne neprístupné zákutia, údržba by tak u tohto modelu mala byť hračkou.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Horúca na dotyk

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Pri dlhšom kontakte
Horúce časti

Telo kanvice

50 % Telo kanvice, 10 % Horná časť kanvice, veko, kovový opasok, 10 % Kovový pásik pod vekom, 10 % Telo kanvice vrátane stupnice pod madlom, 10 % Nerezové časti, 10 % Neuvedené
Vypnutie mimo podstavu

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vypnutie pri spustení naprázdno (s)

19

21,60
Vypnutie pri spustení s otvoreným vekom

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Stabilita (max. 10)

9,3

8,40
Unikanie pary mimo zobáčik

Neuniká

50 % Mierne uniká, 30 % Neuniká, 20 % Výrazne uniká
Návod v češtine

Áno

100 % Áno
Otváranie veka (max. 10)

4,0

6,00
Plnenie (max. 10)

6,7

50 % 6.6666666666667, 30 % 10, 20 % 3.3333333333333
Stupnica objemu

Dobre viditeľná pre pravákov

50 % Zle viditeľná, 30 % Dobre viditeľná pre pravákov, 20 % Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov
Nalievanie (max. 10)

3,3

5,83
Čistenie (max. 10)

10,0

8,00

Funkcie a rozmery

Medzi rýchlovarnými kanvicami patrí model značky Philco k lepšie vybaveným variantom. Vďaka malému displeju na podstave môžete sledovať aktuálnu teplotu vody v kanvici. Cieľová teplota je navyše nastaviteľná, na prípravu rôznych druhov čajov. Na tie má táto kanvica dokonca špecifické programy. Zvláda tiež udržovať teplotu vody, ale len 20 minút, iné modely udržujú teplotu aj niekoľko hodín.

Nakoniec nechýba priestor na uloženie napájacieho kábla. Pri kanvici v tejto cenovej kategórii by sme predpokladali, že pôjde kábel namotať až ku koncovke a bude držať v zmotanom stave, ako je to pri mnohých konkurentkách. To ale pre tento model neplatí. Ide síce o drobnosť, tá by ale uľahčila skladovanie a pozdvihla prevedenie kanvice na trochu lepšiu úroveň.

V tabuľke môžete nájsť okrem funkcií aj rozmery kanvice, vrátane dĺžky prívodného kábla. Dobre premyslieť odporúčame najmä hmotnosť kanvice, ktorá aj v prázdnom stave presahuje 1 kg.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Svetelná signalizácia

Displej

50 % Displej, 30 % Kontrolka, 20 % LED osvetlenie
Zvuková signalizácia

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Regulácia teploty (termoregulácia)

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Udržiavanie teploty

20 min

30 % Nie, 20 % 30 min, 20 % 2 h, 10 % 6 h, 10 % 12 h, 10 % 20 min
Smart funkcie

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Priestor na uloženie kábla

Áno

100 % Áno
Dĺžka prívodnej šnúry (cm)

76,5

69,15
Priemer horného otvoru (cm)

10,2

10,23
Výška (cm)

22,5

24,07
Šírka (cm)

15

15,79
Hĺbka (cm)

24

22,45
Hmotnosť (g)

1 186

971,68

Klady a zápory

Kladne môžeme pri kanvici Philco ohodnotiť ponuku funkcií, milovníkov čaju určite zaujme aj čajové sitko a špeciálne programy ohrevu. Kanvica je pomerne rýchla, stabilná a má dôležité bezpečnostné poistky, vrátane vypnutia pri vare s otvoreným vekom. Ako hlavnú nevýhodu vnímame nedokonalé prevedenie kanvice. Tá v podstate postráda filter na vodný kameň, nejde z nej vyliať posledná trocha vody a niektoré jej časti, napríklad tlačidlá na podstave, pôsobia trochu odbyto.

Záver

Sklenená kanvica Philco PHWK 2050 pravdepodobne zaujme hlavne svojimi funkciami, ako sú napríklad špeciálne programy na prípravu rôznych druhov čajov. Na prípravu sypaného čaju ju predurčuje aj špecifické sitko z nerezu. Pri ohreve je kanvica rýchla a chráni ju niekoľko bezpečnostných poistiek, vypne sa napríklad aj pri vare s otvoreným vekom. Manipulácia s kanvicou je väčšinou komfortná, iba pri nalievaní horúcej vody do šálky je potrebné ju veľmi nakláňať a voda preteká aj škárou vo veku.

Ak hľadáte variant, ktorý sám obstará prípravu sypaného čaju, zvládne aj udržovanie teploty vody a patrí medzi rýchle modely, mohla by vám táto kanvica vyhovovať. Vzhľadom na cenu nás ale príliš nepotešilo miestami odbyté prevedenie kanvice. Zaujímavou alternatívou by mohla byť napríklad kanvica ECG RK 1777, ktorá má tiež subtílnejšiu podstavu.

70 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Philco PHWK 2050 | Hodnotenie: 83,9 %
Eliška Srncová
Eliška je jednou zo služobne najstarších redaktoriek. Tému rýchlovarných kanvíc už pozná od A do Z a všetky modely zaradené v teste starostlivo vyskúšala a zhodnotila. Vďaka tomu vám napríklad poradí, za akých okolností sa oplatí investovať do drahšieho modelu alebo aké hodnoty máte pri kanviciach požadovať. Okrem rýchlovarných kanvíc má na starosti aj porovnanie veľkých aj menších domácich spotrebičov, napríklad sporákov alebo kávovarov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philco PHWK 2050

Philco PHWK 2050

70 € Orientačná cena