Menu

Tescoma President 1.7 l – Recenzie, testy a porovnania

86,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Rýchlovarné kanvice

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Rýchlosť ohrevu a efektivita
 • 7,6/10
  Bezpečnosť
 • 9,2/10
  Komfort používania
 • 8,3/10
  Funkcie a vybavenie

Klady

 • Nerezový filter
 • Nižšia hlučnosť
 • Nastavenie teploty ohrevu
 • Dobre viditeľná stupnica objemu

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nemá displej ani smart funkcie
 • Po použití veľmi horúca
140 € Orientačná cena

Základné parametre, rýchlosť ohrevu a efektivita

Nerezová rýchlovarná kanvica značky Tescoma patrila pri našom testovaní (v septembri 2021) k najdrahším hodnoteným modelom, dá sa tak predpokladať, že v niektorých ohľadoch predbehne konkurenciu. To sa prejavuje už v kategórii základných parametrov. Na rozdiel od väčšiny hodnotených modelov, ktoré mali filtre na vodný kameň z umelých vlákien, táto kanvica má filter z nerezu. Nemusíte sa tak báť napríklad jeho pretrhnutiu pri čistení a celkovo nerez sľubuje dlhšiu životnosť.

Kanvica vyniká tiež pomerne nízkou hlučnosťou. Pri ohreve vydáva cca 67 dB, väčšina konkurenčných modelov sa držala nad 70 dB. Čo sa rýchlosti ohrevu týka, kanvica Tescoma nepatrí k najrýchlejším, ale ani najpomalším modelom. Vodu v objeme 0,8 l ohreje za cca dve a pol minúty, priemerne sa kanvice blížili k 3 min.

V ostatných ohľadoch už je tento model viac-menej štandardný. Maximálna kapacita 1,7 l i minimálny objem okolo 0,5 l sú u rýchlovarných kanvíc úplne bežné. To platí aj pre skrytú vykurovaciu špirálu a možnosť opätovného zapnutia bezodkladne po skončení ohrevu.

Unboxing a video z testovania

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Tescoma

Materiál kanvice

Nerez

30 % Nerez/plast, 30 % Sklo/nerez, 20 % Nerez, 10 % Plast, 10 % Plast a nerez
Materiál filtra

Nerez

60 % Umelé vlákno, 30 % Nerez, 10 % Neuvedené
Deklarovaný maximálny objem (l)

1,7

90 % 1,7, 10 % 1,5
Deklarovaný minimálny objem (l)

0,5

80 % 0,5, 10 % 0,75, 10 % Neuvedené
Reálny minimálny objem (l)

0,46

0,51
Príkon (W)

2 400

2 130,00
Hlučnosť (dB)

67,4

71,30
Umiestnenie vykurovacej špirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rýchlosť uvarenia maximálneho objemu (min)

4,5

5,12
Rýchlosť uvarenia 0,8 l (min)

2,55

3,00
Rýchlosť uvarenia minimálneho objemu (min)

1,38

2,07
Možnosť opätovného zapnutia po dovarení

Áno

100 % Áno

Bezpečnosť a komfort používania

K bezpečnosti kanvice máme snáď len jednu výhradu – po skončení ohrevu je až nebezpečne horúca. To nie je pri nerezových modeloch až také neobvyklé, často ale majú tieto kanvice odizolovaný spodný okraj kanvice, aby bolo možné kanvicu v týchto miestach pridržať rukou. U tohto modelu je ale aj spodný okraj stále pomerne horúci a neodporúčame tak dopomáhať si druhou rukou ani pri nalievaní alebo inej manipulácii. Pozitívom je, že priestor pod madlom si udržuje bezpečnú teplotu.

V ostatných ohľadoch si kanvica vedie veľmi dobre. Vďaka protišmykovým nôžkam nehrozí posúvanie podstavy, tá sa ani nijako nenakláňa alebo nekýve. Kanvica má funkciu automatického vypnutia pri sňatí z podstavy, varenie s otvoreným vekom aj varenie naprázdno. Najmä funkcia vypnutia pri dosiahnutí varu s otvoreným vekom nie je u kanvíc práve štandardom. Pri zapnutí bez vody sa kanvica vypne za cca 19 s, to je slušný čas, hoci niektoré modely to stihli aj pod 15 s.

Pochváliť môžeme konštrukciu kanvice, ktorá dobre tesní a pri ohreve z nej žiadnymi škárami neuniká para. U niektorých kanvíc pritom uvidíte oblaky pary napríklad aj okolo tlačidiel.

Otváranie veka a plnenie

Otváranie veka kanvice je veľmi jednoduché, stačí stlačiť tlačidlo. Veko sa otvára plynulo, nevystreľuje, ako je to pri mnohých konkurenčných modeloch. Vďaka tomu na vás napríklad nevyprsknú kvapky horúcej vody. Maximálne ide veko otvoriť do cca pravého uhla, stlačením tlačidla sa ale neotvorí úplne, do maximálneho otvorenia mu musíte pomôcť rukou. To nie je úplne ideálne, hrozí pri tom kontakt s horúcou parou.

Plnenie tejto kanvice je viac ako ľahké. Pokiaľ preferujete plnenie s otvoreným vekom, pozitívom je, že veko drží pevne v otvorenej polohe, u niektorých kanvíc samovoľne padá dole. Pri plnení tohto modelu sa ale nemusíte s otváraním veka ani obťažovať, pohodlne ju totiž napustíte zobáčikom. Ten je dostatočne veľký a pri napúšťaní nepreteká. Pochváliť môžeme tiež dobre viditeľnú stupnicu objemu, ktorá je po oboch stranách kanvice, čo zaručí komfortné používanie pravákom aj ľavákom.

Nalievanie a čistenie

Pozitívne môžeme ohodnotiť aj proces nalievania horúcej vody do šálky. Voda pri ňom tečie iba zobáčikom, nepreteká napríklad škárou vo veku. Filter na vodný kameň je dobre umiestnený, takže voda tečie cez neho a nie okolo neho, ako aj u iných kanvíc. Tvar kanvice navyše zaručuje, že aj pri dolievaní posledných zvyškov vody nie je potrebné kanvicu nijako prehnane nakláňať.

Pri čistení opäť oceníte umiestnenie filtra, ktorý ide veľmi ľahko vybrať aj vrátiť. Tiež horný otvor kanvice je dostatočne veľký. Nevýhodou tak môžu byť snáď len niektoré horšie prístupné miesta, napríklad pod horným okrajom alebo okolo objemovej stupnice.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Horúca na dotyk

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Pri dlhšom kontakte
Horúce časti

Telo kanvice

50 % Telo kanvice, 10 % Horná časť kanvice, veko, kovový opasok, 10 % Kovový pásik pod vekom, 10 % Telo kanvice vrátane stupnice pod madlom, 10 % Nerezové časti, 10 % Neuvedené
Vypnutie mimo podstavu

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vypnutie pri spustení naprázdno (s)

19

21,60
Vypnutie pri spustení s otvoreným vekom

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Stabilita (max. 10)

9,3

8,40
Unikanie pary mimo zobáčik

Neuniká

50 % Mierne uniká, 30 % Neuniká, 20 % Výrazne uniká
Návod v češtine

Áno

100 % Áno
Otváranie veka (max. 10)

8,0

6,00
Plnenie (max. 10)

10,0

50 % 6.6666666666667, 30 % 10, 20 % 3.3333333333333
Stupnica objemu

Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov

50 % Zle viditeľná, 30 % Dobre viditeľná pre pravákov, 20 % Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov
Nalievanie (max. 10)

10,0

5,83
Čistenie (max. 10)

8,0

8,00

Funkcie a rozmery

V kategórii funkcií patrí kanvica Tescoma medzi lepšie vybavené modely. Užívateľom umožňuje nastavenie požadovanej teploty a po zohriatí vody zvláda túto teplotu aj ďalších 30 minút udržiavať. Okrem svetelnej kontrolky je vybavená aj zvukovou signalizáciou, ktorú mala v čase hodnotenia len asi tretina testovaných modelov. Nakoniec nechýba ani priestor na namotanie napájacieho kábla. Ten môžete zmotať až tesne po koncovku a vo vnútri podstavy drží.

Hoci tieto funkcie oceňujeme, v danej cenovej kategórii by sme možno očakávali trochu viac. Medzi testovanými kanvicami boli aj modely s displejom, pripojením na Bluetooth alebo schopnosťou udržiavať teplotu aj v rádoch hodín, všetky za výrazne nižšiu cenu, než koľko stojí táto kanvica.

V tabuľke nájdete okrem funkcií aj rozmery kanvice a dĺžku prívodného kábla, tá bola viac-menej priemerná.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Svetelná signalizácia

Kontrolka

50 % Displej, 30 % Kontrolka, 20 % LED osvetlenie
Zvuková signalizácia

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Regulácia teploty (termoregulácia)

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Udržiavanie teploty

30 min

30 % Nie, 20 % 30 min, 20 % 2 h, 10 % 6 h, 10 % 12 h, 10 % 20 min
Smart funkcie

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Priestor na uloženie kábla

Áno

100 % Áno
Dĺžka prívodnej šnúry (cm)

73

69,15
Priemer horného otvoru (cm)

8,8

10,23
Výška (cm)

22

24,07
Šírka (cm)

16

15,79
Hĺbka (cm)

22,8

22,45
Hmotnosť (g)

976

971,68

Názory užívateľov a odborníkov

Väčšina užívateľov hodnotí pomerne vysokú cenu kanvice Tescoma ako zodpovedajúcu, chvália predovšetkým kvalitu spracovania a možnosť nastavenia teploty ohrevu. Žiadna zásadné negatíva sa v užívateľských recenziách neobjavujú, niektorí síce kanvicu označujú za hlučnejšiu, podľa iných je naopak tichá. Vnímanie hlučnosti je ale pomerne subjektívne.

Klady a zápory

Jedinou zásadnou nevýhodou kanvice Tescoma je jej cena, tou prekonáva väčšinu testovaných modelov aj niekoľkonásobne. Samozrejme sa nájdu aj menšie nedostatky, napríklad spodný okraj kanvice by nemusel byť taký horúci a ponuka funkcií by mohla byť, vzhľadom k cene, ešte o niečo zaujímavejšia. Medzi pozitíva ale môžeme zaradiť napríklad nerezový filter, ktorý je u dnešných kanvíc viac-menej raritou, pomerne nízku hlučnosť, dobre viditeľnú stupnicu objemu i celkové konštrukčné riešenie kanvice, ktoré napríklad neprepúšťa paru.

Záver

Obstaranie kanvice Tescoma President 1.7 l rozhodne nepredstavuje malú investíciu. Pri našom testovaní sme narazili aj na modely s lepšou výbavou funkcií alebo rýchlejším ohrevom, celkovo ide ale o kanvicu s veľmi dobrými vlastnosťami, určenú skôr pre náročnejších užívateľov. Tí môžu využiť napríklad možnosť nastavenia teploty ohrevu alebo jej udržovanie po dobu 30 minút. Výhodou kanvice je aj nerezový filter a nižšia hlučnosť. Nechýbajú ani dôležité bezpečnostné poistky, napríklad automatické vypnutie pri varení s otvoreným vekom. Používanie kanvice je veľmi komfortné a používatelia si chvália kvalitu jej spracovania.

Pokiaľ teda hľadáte model, ktorý si vedie dobre na všetkých frontoch a nemáte špecifickejšie požiadavky napríklad na funkcie, môžeme vám túto kanvicu odporučiť. Ak ale patríte k nadšencom do moderných technológií a pri varnej kanvici by ste ocenili navyše napríklad aj displej alebo pripojenie na Bluetooth, možno by vám lepšie vyhovovala napríklad kanvica Xiaomi Mi Smart Pro.

140 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Tescoma President 1.7 l | Hodnotenie: 86,3 %
Eliška Srncová
Eliška je jednou zo služobne najstarších redaktoriek. Tému rýchlovarných kanvíc už pozná od A do Z a všetky modely zaradené v teste starostlivo vyskúšala a zhodnotila. Vďaka tomu vám napríklad poradí, za akých okolností sa oplatí investovať do drahšieho modelu alebo aké hodnoty máte pri kanviciach požadovať. Okrem rýchlovarných kanvíc má na starosti aj porovnanie veľkých aj menších domácich spotrebičov, napríklad sporákov alebo kávovarov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tescoma President 1.7 l

Tescoma President 1.7 l

140 € Orientačná cena