Menu

Xiaomi Mi Smart Pro – Recenzie, testy a porovnania

76,2 % Celkové hodnotenie

Smart kanvica v kategorii Rýchlovarné kanvice

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Rýchlosť ohrevu a efektivita
 • 7,3/10
  Bezpečnosť
 • 7,9/10
  Komfort používania
 • 7,6/10
  Funkcie a vybavenie

Klady

 • Bluetooth pripojenie
 • Udržiavanie teploty po 12 h
 • Dvojstenná
 • Displej

Zápory

 • Vyššia hlučnosť
 • Pomalší ohrev
 • Objemová stupnica vo vnútri
 • Nemá filter na vodný kameň
50 € Orientačná cena

Základné parametre, rýchlosť ohrevu a efektivita

Kanvica Xiaomi si určite nájde množstvo priaznivcov vďaka minimalistickému prevedeniu. Rovnako ako pri ďalších dizajnových modeloch v našom teste (v septembri 2021), aj pri tejto kanvici ustúpila v niektorých smeroch praktickosť vzhľadu. Ako jedinej z testovaných kanvíc napríklad chýba filter na vodný kameň. Môžete tak do tejto kanvice buď liať vodu už prefiltrovanú, alebo sa zmieriť s častejším čistením, aby ste sa nedočkali povlaku alebo kúskov vodného kameňa vo vašom nápoji.

Maximálny objem kanvice 1,5 l je jeden z menších, väčšina modelov mala objem 1,7 l, minimálny objem 0,5 je už pomerne bežný. Kanvica sa bohužiaľ radí k pomalším a hlučnejším modelom. Pri práci vydáva 75 dB, niektoré konkurentky boli aj o 10 dB tichšie. Vodu v objeme 0,8 l ohreje za tri a pol minúty, väčšina testovaných kanvíc zvládala tento ohrev pod 3 min. Pozitívom ale je, že ani pri tejto kanvici nemusíte pri opakovanom použití čakať na jej vychladnutie, hneď po dovarení je pripravená na opätovné naplnenie a spustenie.

Unboxing a video z testovania

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Xiaomi

Materiál kanvice

Nerez/plast

30 % Nerez/plast, 30 % Sklo/nerez, 20 % Nerez, 10 % Plast, 10 % Plast a nerez
Deklarovaný maximálny objem (l)

1,5

90 % 1,7, 10 % 1,5
Deklarovaný minimálny objem (l)

0,5

80 % 0,5, 10 % 0,75, 10 % Neuvedené
Reálny minimálny objem (l)

0,5

0,51
Príkon (W)

1 800

2 130,00
Hlučnosť (dB)

75

71,30
Umiestnenie vykurovacej špirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rýchlosť uvarenia maximálneho objemu (min)

5,7

5,12
Rýchlosť uvarenia 0,8 l (min)

3,5

3,00
Rýchlosť uvarenia minimálneho objemu (min)

2,47

2,07
Možnosť opätovného zapnutia po dovarení

Áno

100 % Áno

Bezpečnosť a komfort používania

Kanvica Xiaomi patrí medzi dvojstenné modely, vďaka tomu nie je pri dovarení príliš horúca a takmer nehrozí obarenie. Takmer hovoríme preto, že sa predsa len nájde miesto, ktoré dosahuje nepríjemne vysoké teploty – nerezový pásik pod vekom kanvice. Pri bežnej manipulácii sa ale pravdepodobne do kontaktu s týmto miestom nedostanete.

O vysokú bezpečnosť kanvice sa postarali hneď tri úrovne ochrany. V prvom rade sa kanvica vypne, keď ju odoberiete z podstavy, a mimo podstavy nie je možné ju zapnúť. Vďaka tomu nehrozí, že by ste kanvicu postavili na podstavu napríklad prázdnu, s omylom stlačeným spínacím tlačidlom. Aj keby ste ale kanvicu omylom prázdnu spustili, nič hrozné sa nestane, je totiž chránená aj automatickým vypnutím pri spustení bez vody. Toto vypnutie trvá kanvici cca 26 s, musíme konštatovať, že rad modelov bol v tomto prípade rýchlejší, niektoré sa držia aj pod 15 s.

Treťou úrovňou ochrany je automatické vypnutie pri vare s otvoreným vekom. Tým sú vybavené skôr „múdrejšie“ kanvice s teplotnými čidlami, klasické modely v tomto ohľade často zaostávajú. Kanvica Xiaomi pri spustení s otvoreným vekom skrátka ohreje vodu na požadovanú teplotu a vypne sa úplne rovnako, ako keby mala veko zatvorené.

Pochváliť môžeme aj stabilitu tohto modelu, podporenú tromi protišmykovými plôškami na podstave. V otázke bezpečnosti už zostáva zhodnotiť len unikanie pary – to v prípade tejto kanvice nie je nijako dramatické, ale predsa len trochu pary uniká škárou v prednej časti veka. Niektoré modely tesnia o niečo lepšie a paru odvádzajú naozaj čisto len zobáčikom.

Otváranie veka a plnenie

Na čo nemáme v prípade kanvice Xiaomi takmer žiadne výhrady, je otváranie veka. Ako jedna z mála má táto kanvica plynulé otváranie, pri ktorom nehrozí napríklad vyšplechnutie horúcej vody. Veko sa dá otvoriť až do cca pravého uhla, stlačením tlačidla sa ale neotvorí úplne, v prípade potreby ho musíte dootvoriť rukou. To vnímame ako menšiu slabinu, v takej chvíli totiž hrozí napríklad kontakt s parou.

Na naplnenie kanvice je pritom otvorenie veka nevyhnutné. Zobáčik je totiž pomerne úzky, na plnenie kanvice preto nie je vhodný. Výhodou je, že na rozdiel od niektorých lacnejších modelov, drží veko kanvice bezpečne v otvorenej polohe. Negatívom naopak môže byť zle viditeľná stupnica objemu. Tá je v rámci zachovania minimalistického dizajnu umiestnená vo vnútri, a kanvica tak bude ideálna pre užívateľov, ktorí na rysky veľmi nehrajú a vodu napúšťajú tak nejako od oka.

Nalievanie a čistenie

Tiež na nalievanie horúcej vody do šálky máme pár výhrad. Voda mierne preteká škárou vo veku kanvice, nevýhodou je samozrejme aj chýbajúci filter na vodný kameň, ako sme spomenuli už vyššie. Pozitívom ale je, že vďaka rovnému telu nie je pri vylievaní vody kanvicu potrebné nijako prehnane nakláňať, niektoré konkurenčné modely vyžadujú takmer otočenie hore nohami.

Čisteniu kanvice už nemáme čo vytknúť, horný otvor je dostatočne veľký, kanvica nemá žiadne nedostupné zákutia a vzhľadom na absenciu filtra nemusíte riešiť ani jeho vyberanie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Horúca na dotyk

Áno

80 % Áno, 10 % Nie, 10 % Pri dlhšom kontakte
Horúce časti

Kovový pásik pod vekom

50 % Telo kanvice, 10 % Horná časť kanvice, veko, kovový opasok, 10 % Kovový pásik pod vekom, 10 % Telo kanvice vrátane stupnice pod madlom, 10 % Nerezové časti, 10 % Neuvedené
Vypnutie mimo podstavu

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vypnutie pri spustení naprázdno (s)

26

21,60
Vypnutie pri spustení s otvoreným vekom

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Stabilita (max. 10)

9,0

8,40
Unikanie pary mimo zobáčik

Mierne uniká

50 % Mierne uniká, 30 % Neuniká, 20 % Výrazne uniká
Návod v češtine

Áno

100 % Áno
Otváranie veka (max. 10)

8,0

6,00
Plnenie (max. 10)

6,7

50 % 6.6666666666667, 30 % 10, 20 % 3.3333333333333
Stupnica objemu

Zle viditeľná

50 % Zle viditeľná, 30 % Dobre viditeľná pre pravákov, 20 % Dobre viditeľná pre pravákov aj ľavákov
Nalievanie (max. 10)

5,0

5,83
Čistenie (max. 10)

10,0

8,00

Funkcie a rozmery

V čom kanvica Xiaomi nášmu testu dominuje, je rozhodne ponuka funkcií. O zapnutí a teplote vody vás informuje pomocou svetelného displeja, väčšina kanvíc je vybavená len kontrolkou alebo LED osvetlením. Okrem toho má ako jedna z mála aj zvukovú signalizáciu. Kanvica umožňuje nastaviť teplotu ohrevu, čo je vhodné najmä na rôzne druhy čajov.

Teplotu môžete nastaviť prostredníctvom mobilnej aplikácie, ku ktorej sa kanvica pripája cez Bluetooth. V aplikácii je možné sledovať stúpajúcu teplotu vody a dozviete sa aj tipy na prípravu rôznych čajov. Spustiť na diaľku ale kanvicu nemôžete, kvôli bezpečnosti.

Okrem termoregulácie zvládne kanvica nastavenú teplotu vody taktiež udržiavať po ďalších 12 hodín, väčšina kanvíc túto možnosť nemala vôbec, poprípade bola doba udržiavania teploty výrazne kratšia, od 20 min do 2 h.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Svetelná signalizácia

Displej

50 % Displej, 30 % Kontrolka, 20 % LED osvetlenie
Zvuková signalizácia

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Regulácia teploty (termoregulácia)

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Udržiavanie teploty

12 h

30 % Nie, 20 % 30 min, 20 % 2 h, 10 % 6 h, 10 % 12 h, 10 % 20 min
Smart funkcie

Áno

80 % Nie, 20 % Áno
Priestor na uloženie kábla

Áno

100 % Áno
Dĺžka prívodnej šnúry (cm)

68

69,15
Priemer horného otvoru (cm)

13

10,23
Výška (cm)

21,5

24,07
Šírka (cm)

14,5

15,79
Hĺbka (cm)

19,5

22,45
Hmotnosť (g)

1 078

971,68

Klady a zápory

Pestrá ponuka funkcií vrátane Bluetooth pripojenia a čisté dizajnové prevedenie, to sú hlavné pozitíva kanvice Xiaomi. Slabiny tohto modelu spočívajú predovšetkým v pomalšom ohreve a vyššej hlučnosti, komfort používania potom znižuje objemová stupnica umiestnená vo vnútri kanvice. Nevýhodou je aj absencia filtra na vodný kameň alebo horšie tesnenie veka.

Záver

Hlavnou motiváciou pre zaobstaranie kanvice Xiaomi Mi Smart Pro môže byť jej vzhľad alebo fakt, že ide o jednu z mála „chytrých“ kanvíc na trhu. Práve ponuka funkcií je najsilnejšou stránkou tohto modelu, napríklad schopnosť udržovania teploty až po dobu 12 hodín rozhodne zaujme. Naopak v niektorých základných parametroch je tento model slabší, napríklad ohrev vody je vcelku pomalý a kanvica sa radí aj k hlučnejším.

Vzhľad kanvice mal tiež v niektorých ohľadoch prednosť pred funkčnosťou, preto napríklad chýba filter na vodný kameň, alebo má objemovú stupnicu neprakticky vo vnútri.

Záleží teda hlavne na vašich prioritách, či hľadáte dizajnový model s technologickými vychytávkami, alebo je pre vás prednejší rýchly ohrev a jednoduché používanie. Ak preferujete skôr druhý variant, mohla by vám viac vyhovovať kanvica Tescoma President 1.7 l. Tej nechýbajú zaujímavé funkcie, ale ani praktické prevedenie a vysoký výkon.

50 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi Smart Pro | Hodnotenie: 76,2 %
Eliška Srncová
Eliška je jednou zo služobne najstarších redaktoriek. Tému rýchlovarných kanvíc už pozná od A do Z a všetky modely zaradené v teste starostlivo vyskúšala a zhodnotila. Vďaka tomu vám napríklad poradí, za akých okolností sa oplatí investovať do drahšieho modelu alebo aké hodnoty máte pri kanviciach požadovať. Okrem rýchlovarných kanvíc má na starosti aj porovnanie veľkých aj menších domácich spotrebičov, napríklad sporákov alebo kávovarov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi Smart Pro

Xiaomi Mi Smart Pro

50 € Orientačná cena