Menu

Recenzia a porovnanie Ryobi RBC 1226

91,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Elektrické krovinorezy

Klady

  • Dobrý výkon
  • Široký záber kosenia
  • Príslušenstvo v balení

Zápory

  • Vyššia hmotnosť v kategórii
  • Mierne vyššia cena
  • Vyšší používatelia sa pri práci musia hrbiť
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Krovinorez Ryobi RBC 1226 je v kategórii elektricky poháňaných krovinorezov pomerne výkonný, dosahuje hodnotu 1,2 kW. Ústroje s nožom poháňa elektrický motor, ktorý je napájaný z bežnej 230 V siete. V plnom výkone dokáže vyvinúť rýchlosť až 7 500 otáčok za minútu. Pretože sa jedná o elektrický prístroj, musí užívateľ počítať s nutnosťou natiahnutia prívodného kábla. Preto je prístroj vhodný na dokosenie vysokej trávy v blízkosti domu a podobne. Štartovanie krovinorezu je samozrejme tiež elektrické.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ryobi

Výkon (kW)

1,2 kW

Počet otáčok (ot./min)

7 500

Špecifikácia pohonnej jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Krovinorez od spoločnosti Ryobi je osadený trojzubým nožom, ktorý má pri otáčaní záber 26 centimetrov. Ide síce o jednu z vyšších hodnôt, ale krovinorezy na trhu sa v tomto parametri príliš nelíšia. Väčšinou sa pohybujú od 23 do 27 centimetrov. Čo sa týka hmotnosti, určite si v porovnaní s benzínovými krovinorezmi uľahčíte. Tento model totiž váži iba niečo málo cez 6 kilogramov. V kategórii elektrických krovinorezov však ide o mierne ťažší kúsok. Pri obstaraní dostanete aj popruh, vďaka ktorému si prístroj zavesíte na trup. Rukoväť, ktorou krovinorez ovládate, je v tvare klasického držadla, čo je bežné pri elektricky poháňaných modeloch. Samozrejmosťou je možnosť výmeny nožovej hlavy za tú so strunou.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

6,1

Držadlo

D-uchytenie

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

5,3

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

5,3

Názory používateľov a ďalších expertov

Užívatelia vo svojich recenziách najčastejšie spomínajú pomerne jednoduchú operáciu so zariadením, rovnako ako solídny výkon. Na druhú stranu prišla na paškál dĺžka krovinorezu, ktorá podľa skúseností nezodpovedá vyššiemu vzrastu a pri 180 cm výšky je užívateľ nútený sa pri práci hrbiť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi zásadné výhody tohto modelu patrí pomerne vysoký výkon, jednoduché použitie, ale aj príslušenstvo, ktoré je súčasťou balenia. Príjemný je tiež pomerne široký záber kosenia v porovnaní s inými elektrickými krovinorezmi. Na druhú stranu si tento model nesie aj trochu vyššiu cenovku a ergonómia nie je najlepšia.

Záverečné zhrnutie

Krovinorez Ryobi RBC 1226 sa v kategórii elektrických strojov pýši celkom slušným 1,2 kW výkonom a dosahuje počet okolo 7 500 otáčok za minútu. Má tiež pomerne veľký záber noža 26 cm. Rukoväť v tvare D (čiže klasické držadlo), je pri elektrických krovinorezoch bežné, všeobecne sa ale za komfortnejšie považuje riešenie v tvare riadidiel. Hmotnosť je v rámci kategórie elektricky poháňaných krovinorezov skôr vyššia. Váha tesne cez 6 kilogramov je ale stále celkom prívetivá.

150 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Ryobi RBC 1226 | Hodnotenie: 91,8 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti prevažne technológie. Krovinorezy patria medzi jeho novšie témy, vzhľadom na osobné skúsenosti pri ich používaní a dobré naštudovanie problematiky vám však bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi vyžínacím nožom a žacími listami. Okrem záhradného náčinia sa venuje aj televíziám, fotoaparátom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ryobi RBC 1226

Ryobi RBC 1226

150 € Orientačná cena