Menu

Recenzia a porovnanie Ryobi RBC36B26B

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Akumulátorové krovinorezy

Klady

  • Vysoké otáčky
  • Široký záber noža
  • Tichá prevádzka

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nedeklarované niektoré parametre
180 € Orientačná cena

Základné parametre

V prípade akumulátorového krovinorezu Ryobi RBC36B26B neuvádza výrobca maximálnu hodnotu výkonu, počet otáčok až 9 000 za minútu je ale veľmi slušný. Napriek tomu sa musí brať do úvahy, že ide o batériovo poháňaný model, ktorý výkonom nebude dosahovať kvalitu elektrických a benzínových prístrojov. Akumulátorové krovinorezy sú vhodné skôr na dosekávanie tráv a tenších kríkov. Elektromotor krovinorezu je energeticky zásobovaný z lítium-iónovej batérie s napätím 36 V, tú si ale musíte aj s nabíjačkou prikúpiť. Štartovanie je tiež elektrické.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ryobi

Objem motora (ccm)

Nerelevantné

Počet otáčok (ot./min)

9 000

Špecifikácia pohonnej jednotky

Batériovo poháňaný elektromotor, 36 V, Li-ion

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Čo sa týka samotného kosenia, ponúka tento krovinorez záber trojzubého noža 26 centimetrov, čo je dobrá hodnota, avšak jednotlivé modely aj naprieč kategóriami pohonu, sa v ňom výrazne nelíšia. Bežné hodnoty sú od 23 do 27 centimetrov. V dobrej manipulácii vám pomôže popruh a tiež riadidlové riešenie rukoväte. Samozrejmosťou je možnosť výmeny noža za strunovú hlavicu. Miernym nedostatkom je vyššia hmotnosť 6,6 kilogramu, keď pripočítame ešte batériu, vyrovná sa celková váha aj benzínovým modelom.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

6,6

Držadlo

Riadidlá

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

1,4

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

3,3

Záver

Krovinorez Ryobi RBC36B26B je poháňaný akumulátorom s napätím 36 V, o samotnom výkone sa ale od výrobcu nedočítame. Musí sa ale počítať s tým, že nebude v porovnaní s elektrickými či benzínovými prístrojmi veľmi vysoký. Majte na pamäti, že batériu aj nabíjačku si musíte zaobstarať zvlášť. Otáčky sú ale slušné, dosahujú počet 9 000 za minútu. Tento model je osadený trojzubým nožom so záberom 26 centimetrov, dobrú manipuláciu zaistí popruh a rukoväť v tvare riadidiel. Negatívom môže byť trochu vyššia hmotnosť 6,6 kilogramov. Spoločne s akumulátorom potom môže prístroj byť dosť ťažký napríklad pre slabších jedincov.

Ak vám ale trochu vyššia hmotnosť nevadí a požadujete hlavne veľký výkon benzínového krovinorezu, môžete vyskúšať napríklad model VeGA BC 520 Pro.

180 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Ryobi RBC36B26B | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zaoberá porovnávaním produktov z najrôznejších oblastí. Patrí medzi ne aj vybavenie na práce na záhrade. S týmto náčiním má navyše sám osobné skúsenosti, z ktorých pri porovnaní vychádzal. Práve pri krovinorezoch si pritom veľmi dobre uvedomuje, že rolu nehrá ani zďaleka iba výkon, ale dôležitý je aj komfort pri práci, hmotnosť alebo úroveň hluku, ktorá môže byť dosť nepríjemná.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ryobi RBC36B26B

Ryobi RBC36B26B

180 € Orientačná cena