Menu

Recenzia a porovnanie Ryze Tello Boost Combo

82,3 % Celkové hodnotenie

Zábavné lietanie v kategorii Drony

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Pomerne dobrá výdrž
  • Jednoduché ovládanie a nadštandardné príslušenstvo

Zápory

  • Horšia stabilita vo vetre
  • Nemá slot pre pamäťovú kartu
  • Slabšie rozlíšenie v kategórii
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Ryze Tello Boost Combo je ľahký a malý dron, ktorý je skvelou voľbou pre začiatočníkov. Vďaka solídnemu konštrukčnému riešeniu sa jednoducho ovláda. Ponúka síce len základnú kvalitu obrazu, od tejto cenovej hladiny však nič viac nemožno očakávať. Dron je ideálny pre všetkých, ktorí chcú začať s dronmi a získať základné skúsenosti, alebo chcú skrátka len dron na hranie.

Hodnotenie natáčania a batérie

Dron Ryze Tello Boost Combo pochádza z dielne spoločnosti DJI a je veľmi dobrý v pomere prijateľnej obstarávacej ceny a predvedeného výkonu. Ide o základný štvorrotorový model, ktorý dokáže na svoju kameru natáčať video v rozlíšení 1280 x 720 pixelov, čo je priemer. Vo vzduchu vydrží na jedno nabitie 13 minút, kapacita batérie je 1 100 mAh. Nabitie akumulátora trvá asi 90 minút. Nevýhodou tohto modelu je fakt, že neponúka možnosť pripojiť pamäťovú kartu a zväčšiť tak úložisko.

Parameter Tento produkt
Výrobca

DJI

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

720p/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri FullHD videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri HD videu (fps)

30

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

13

Doba nabíjania dronu (min.)

90

Kapacita batérie (mAh)

1 100

Slot na pamäťové karty

Nie

Hodnotenie ovládania a funkcií

Rýchlosť dronu v lete nie je nijako závratná, zvládne necelých 30 km/h. Prevádzková vzdialenosť ale dosahuje 100 metrov a to je na model za túto cenu skutočne veľa. Prenos signálu prebieha na báze Wi-Fi spojenia, veľkou výhodou je veľmi nízka hmotnosť 87 gramov v zmysle prenosnosti. Na druhú stranu však automaticky znamená zlú stabilitu dronu v silnejšom vetre.

Parameter Tento produkt
Maximálna rýchlosť (km/h)

28,8

Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

100

GPS

Nie

Wi-Fi

Áno

Hmotnosť (g)

87

Naše hodnotenie a záver

Dron Ryze Tello Boost Combo od firmy DJI so štyrmi rotormi sa v danej kategórii pýši slušnou 100m maximálnou prevádzkovou vzdialenosťou a dobrou výdržou 13 minút. A to všetko s celkom prijateľnou cenovkou. Model natáča video v štandardnom rozlíšení 1280 x 720 pixelov. Kapacita batérie je 1 100 mAh a nabíja sa približne hodinu a pol. Súčasťou sady Combo Boost sú navyše ďalšie batérie a nabíjací hub. Negatívom je nemožnosť vloženia vlastnej pamäťovej karty do kamery.

Naopak medzi kladmi môžeme spomenúť veľmi nízku hmotnosť 87 gramov, ktorá zaisťuje naozaj dobrú skladnosť. Na druhú stranu sa s ním ale výrazne pohrá silnejší vietor. Ak zháňate vybavenejší model s kvalitnejším záznamom videa, ktorý obstojí aj v horších poveternostných podmienkach, odporúčame sa pozrieť na prístroj DJI Mavic Mini. Pripravte sa však, že budete musieť siahnuť hlbšie do peňaženky.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Ryze Tello Boost Combo | Hodnotenie: 82,3 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ryze Tello Boost Combo

Ryze Tello Boost Combo

200 € Orientačná cena