Menu

Recenzia a porovnanie Sage BJE 430

93,4 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Odstredivé odšťavovače

Klady

  • Vysoký výkon
  • Objemná nádobka na šťavu
  • Objemná nádobka na usadeninu
  • 2 rýchlosti odšťavovania

Zápory

  • Vyššia cena
  • Štandardná ponuka rýchlostí
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Odstredivý odšťavovač značky Sage s prehľadom obslúži aj početnejšiu domácnosť. Svedčí o tom nielen dvojlitrová nádobka na šťavu a trojlitrový zásobník na zvyšky. V čase písania recenzie (október 2020) bol bežný objem oboch nádob zhruba o 1 l nižší. Výhodou je aj vysoký príkon 1 250 W, ktorý sa postará o účinné odstreďovanie surovín. Pri používaní môžete voliť z dvoch rýchlostí, čo je u odstredivých odšťavovačov pomerne bežné. Plniaci otvor s priemerom 8,4 cm je dostatočne priestranný, a suroviny tak nemusíte krájať na zbytočne malé kúsky. S údržbou tohto odšťavovača vám pomôže umývačka, čo nie je pri všetkých modeloch možné. Veľkostne je vcelku štandardná, na rozmery sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sage

Typ

Odstredivý

Uloženie slimáka

Nerelevantné

Príkon (W)

1 250

Počet rýchlostí

2

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

84

Objem nádoby (l)

2

Objem zásobníka na zvyšky (l)

3

Výška (cm)

45

Šírka (cm)

27

Hĺbka (cm)

37

Hmotnosť (kg)

8,7

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Vo výbave odstredivých odšťavovačov toho väčšinou veľa nenájdete, predsa len je ale niekoľko prvkov, ktoré vždy prídu vhod. Jednou z nich je čistiaca kefka, ktorá vám uľahčí údržbu prístroja. Údržbu kuchyne vám zase zjednoduší uzáver antidrip, vďaka ktorému nebude po použití okolo odšťavovača nakvapkané. Nerezové sitko zaistí kvalitné precedenie šťavy a oproti plastovým má tiež dlhšiu životnosť. A nakoniec pevne na linke udržia odšťavovač protišmykové nôžky.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Áno

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Nie

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Zákazníci, ktorí tento model zakúpili, si pochvaľujú najmä dostatočnú kapacitu nádobiek a ľahké čistenie. Čo sa týka výťažnosti – šťavy, reakcie sú zmiešané, avšak väčšina používateľov je celkovo s odšťavovačom spokojná. Výčitky sa týkajú napenenej šťavy, tento problém však trápi všetky odstredivé odšťavovače. Niektorí používatelia tiež spomínajú, že sitko je potrebné priebežne čistiť.

Klady a zápory

Najväčší prínos modelu predstavuje vysoký výkon a veľká kapacita nádobiek. Odšťavovač je tak vhodný aj pre náročnejšiu prevádzku vo viacčlenných rodinách. Plus vidíme aj v možnej voľbe z dvoch rýchlostí, podľa tvrdosti spracovávaných surovín.

Záporov, ktoré by sa zároveň netýkali celej kategórie, pri modeli Sage mnoho nenájdeme. Problém by pre mnohých mohla znamenať jeho vyššia cena. Je tiež nutné počítať s tým, že šťava bude trochu napenenejšia ako napríklad od slimákových odšťavovačov a že jej bude menej.

Naše hodnotenie a záver

Model Sage BJE 430 je ako stvorený pre početnejšie domácnosti. Má pomerne vysoký výkon, vďaka čomu zvládne odstrediť aj väčší objem surovín. Tomu koniec koncov nasvedčujú aj objemné nádobky na šťavu a na dužinu. Jeho plniaci otvor je dostatočne široký, čo uľahčí používanie aj údržbu. S tou pomôže aj uzáver antidrip alebo napríklad čistiaca kefka, všetky dôležité prvky výbavy skrátka u tohto modelu nájdete. Nevýhodou tak môže byť snáď len vyššia cena. Pokiaľ by vás zaujímal nejaký cenovo dostupnejší variant, prečítajte si napríklad recenziu odšťavovača Bosch MES25A0.

180 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sage BJE 430 | Hodnotenie: 93,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka veľa skúseností s testovaním produktov, pričom niektorých pomocníkov do kuchyne pravidelne používa doma v kuchyni. Ujala sa preto aj témy odšťavovačov, s ktorými vás bližšie zoznámi a poradí, do ktorých modelov sa oplatí investovať. Sleduje pritom aktuálne trendy a odborné aj užívateľské recenzie, aby mohla odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sage BJE 430

Sage BJE 430

180 € Orientačná cena