Menu

Sage BOV 820 – Recenzie, testy a porovnania

93,2 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Bez platničiek

Klady

  • Displej
  • Päť vyhrievacích telies
  • Element IQ

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chýba otočný ražeň
  • Menší objem
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stolová rúra značky Sage patrí rozhodne k originálnym modelom. Na prvý pohľad zaujme displejom, ktorý nebýva u týchto spotrebičov práve bežný. Vnútri potom skrýva päť vykurovacích telies ovládaných inteligentným systémom Element IQ. Ten automaticky rozozná, kde treba pridať či ubrať teplotu, aby bolo jedlo dokonale upečené zo všetkých strán.

V kombinácii s funkciou grilu a teplovzdušného pečenia by tak tento model mohol byť takmer plnohodnotnou náhradou klasickej vstavanej rúry. Takmer hovoríme preto, že jej kapacita 22 l je jedna z menších aj medzi stolnými modelmi. Cenou sa pritom veľkej rúre bez problémov vyrovná.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

22

Príkon rúry (W)

2 400

Maximálny príkon (W)

2 400

Varná doska

Nie

Horný ohrev

Áno

Spodný ohrev

Áno

Pečenie s ventilátorom

Áno

Gril

Áno

Otočný ražeň

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Časovač

Áno

Výška (cm)

28

Šírka (cm)

47

Hĺbka (cm)

32

Hmotnosť (kg)

7,1

Príslušenstvo

Nepriľnavá panvica na pizzu, rošt, smaltovaný plech na pečenie

Hlavné výhody a nevýhody

Stolová rúra Sage je vo väčšine ohľadov vysoko nadštandardná. Oproti konkurencii vyniká displejom, inteligentným systémom pečenia a piatimi vykurovacími telesami. Vyniká však aj cenou, ktorá sa vyrovná bežnej veľkej rúre. Jej objem pritom patrí skôr k menším, oproti bežnej rúre je cca tretinový.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ sa zaobídete bez niektorých moderných technológií a dáte radšej prednosť lacnejšiemu modelu, za zváženie stojí rúra Vigan EO45L. Oproti modelu Sage má väčšiu kapacitu, čo môže byť pre niektorých užívateľov výhoda. Poteší otočným ražňom a nechýba jej napríklad teplovzdušné pečenie. Postráda ale akýkoľvek inteligentný systém a má oproti modelu Sage nižší príkon, hrozí tak pomalšie rozohrievanie.

Záver

Model Sage BOV 820 môžeme odporučiť náročnejším používateľom, ktorí hľadajú vlastnosti plnohodnotnej rúry v menšom balení. Tento model je totiž skutočne kompaktný, cenovo si ale s bežnou rúrou nijako nezadá. Vysoká cena je do istej miery opodstatnená inteligentným systémom pečenia a piatimi vykurovacími telesami, oproti konkurencii tento model vyniká aj displejom. Cenovo dostupnejšou alternatívou môže byť napríklad rúra Vigan EO45L, ktorá už ale zďaleka nie je taká „múdra“.

300 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Sage BOV 820 | Hodnotenie: 93,2 %
Eliška Srncová
Eliška má ako redaktorka dlhoročné skúsenosti s výberom a porovnávaním malých aj veľkých domácich spotrebičov. Stolné rúry sú obľúbené hlavne v zahraničí, informácie k tomuto výberu preto získavala predovšetkým z cudzojazyčných zdrojov a pravidelne ich aktualizuje. Vďaka tomu môže čitateľom sprostredkovať napríklad informácie o špecifických funkciách stolných rúr alebo o ich údržbe. Okrem stolných rúr nájdete medzi jej témami aj klasické rúry, spolu s ďalšími domácimi spotrebičmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sage BOV 820

Sage BOV 820

300 € Orientačná cena