Menu

Recenzia a test SALCO SEB-12

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Výrobníky ľadu

Klady

  • Ľad už za 6–13 minút
  • Dve rôzne veľkosti
  • Zvukový signál
  • Atraktívny dizajn
  • Lopatka na ľad

Zápory

  • Horšia dostupnosť
  • Plastové diely
150 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Výrobník ľadu SALCO SEB-12 je ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí hľadajú produkt s priaznivou obstarávacou cenou a dobrým výkonom. Tento model sa pýši produkciou až 11 kilogramov kociek za deň, kedy sa prvých kociek môžete dočkať už za 6 až 9 minút. Zaplnenie zásobníka ľadových kociek pritom môžete sledovať cez priehľad vo veku, ktorý konkurencii často chýba, navyše na túto skutočnosť budete zároveň upozornený zvukovým signálom. Ten zároveň ohlasuje aj nedostatočnú hladinu vody.

Možnosti využitia tu rozširujú hneď dve voliteľné veľkosti kociek ľadu, medzi ktorými môžete vyberať napríklad podľa druhu pohárov či podávaných nápojov. Výhodou je tu nádržka na vodu s pomerne veľkým objemom 2,2 litra, čo v našom porovnaní patrí medzi tie najlepšie hodnoty. Nádržka je navyše rovnako ako kôš na ľadové kocky odnímateľná, takže sa ľahko dopĺňa aj čistí. Z užívateľského hľadiska potom určite poteší aj pribalená lopatka na ľad, o ktorú budete u mnohých konkurencií ochudobnení.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (apríl 2023) sa výrobník ľadu SALCO pýši vynikajúcimi užívateľskými recenziami. Napriek dobrému výkonu si užívatelia chvália najmä dizajn a povrchovú úpravu samotnej konštrukcie, s ktorou sa podľa recenzií výrobník hodí najmä do moderných domácností. Veľa užívateľov si tiež chváli tichú prevádzku. Na druhú stranu ale niektorí negatívne hodnotia fakt, že hotové ľadové kocky sa vo výrobníku postupne roztápajú, čo sa dá ale pri ľade predpokladať.

Parameter Tento produkt
Značka

Salco

Výroba ľadu (kg / 24 hod)

11

Produkcia

Prvé kocky za 6–13 minút

Objem zásobníku na vodu (l)

2,2

Vyberateľná nádoba na ľad

Áno

Príkon (W)

100

Indikátor prázdneho zásobníku na vodu

Áno

Indikátor plnej nádoby na ľad

Áno

Výška (cm)

33

Šírka (cm)

24

Dĺžka (cm)

36

Hmotnosť (kg)

8

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Oproti konkurencii tento model vyniká v mnohých ohľadoch. Najvýraznejší rozdiel vidíme predovšetkým v dizajnovom červenom prevedení, ktoré je v rámci tohto tovaru skôr výnimočné. Výhodou je priezor vo veku, ktorým môžete sledovať aktuálne zaplnenie, a priaznivo hodnotíme aj dve rôzne veľkosti kociek. Nevýhodou potom môže byť horšia dostupnosť v bežných obchodoch, pretože sa jedná o produkt zo siete predajní Lidl, a tiež fakt, že veľa súčiastok je vyrobených z plastu.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k výrobníku ľadu SALCO SEB-12, potom si pozrite tiež Vivax IM-123B s porovnateľnými parametrami. Ponúka tiež dve rôzne veľkosti kociek a približne rovnakú produkciu, a to 12 kilogramov ľadu za deň. K dostaniu je však v čiernej farbe, čo má ale tú výhodu, že ľahšie zapadne do moderného aj tradične ladeného interiéru.

Záverečné zhrnutie

Výrobník ľadu SALCO SEB-12 je vďaka skvelému komfortu pri obsluhe a priaznivej cene vynikajúcou voľbou pre všetkých užívateľov, ktorí sa zameriavajú na dobrý pomer ceny a výkonu a netúžia po moderných technológiách. Oproti mnohej konkurencii tento model ponúkne hneď dve veľkosti kociek ľadu alebo priezor vo veku, ktorým môžete sledovať aktuálne zaplnenie. Čo sa výrobnej produkcie týka, dosahuje tento model 11 kilogramov ľadu za deň, čo možno v dnešnej dobe považovať za bežný priemer. Užívateľov však navyše poteší atraktívny dizajn v červenej farbe, ktorá je v tomto segmente skôr výnimočná.

150 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: SALCO SEB-12 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva Koňaříková vo svojom voľnom čase rada pripravuje miešané nápoje. Prišla tak do kontaktu aj s výrobníkmi ľadu a o svoje skúsenosti s týmito prístrojmi sa rozhodla podeliť. Poradí, na aké parametre sa pri výbere zamerať či to, ako hlboko do vrecka budete musieť pri nákupe siahnuť. Rada testuje domáce spotrebiče a aj preto sa s ňou stretnete aj pri ďalších podobných témach.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SALCO SEB-12

SALCO SEB-12

150 € Orientačná cena