Menu

Recenzia a porovnanie Samsung F300G MS23F301TAS

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Veľké rozmery
  • Priaznivá cena
  • Dobrá funkčnosť
  • Jednoduché ovládanie

Zápory

  • Priemerný objem
  • Horší priehľad
  • Skôr kratší kábel
100 € Orientačná cena

Základné parametre

Voľne stojaca mikrovlnná rúra Samsung F300G MS23F301TAS s objemom 23 l poteší každého bežného užívateľa s priemernými požiadavkami. Ak ste náročnejší a chcete si v mikrovlnke zohrievať napr. pizzu, upozorňujeme, že na tanier s veľkosťou 28,8 cm by sa nemusela vojsť. Mikrovlnná rúra od Samsungu sa pýši dobrou energetickou účinnosťou, čo sa dá vyčítať z výkonu a príkonu. Výkon hovorí o tom, aká je rúra účinná, príkon potom naznačuje energetickú náročnosť. S 800 W a 1 150 W si môžete byť istí kvalitným ohrevom jedla za primeranú dobu.

Spôsob ovládania nemusí hneď na prvý pohľad osloviť každého, tlačidlami a otočným ovládačom sa však ovládajú aj mnohé ďalšie mikrovlnky na trhu. Čo vás okrem ovládania môže ešte zaujímať, sú rozmery – tu počítajte s tým, že medzi základnými mikrovlnkami ide skôr o rozmernejší model s takmer 50 cm šírkou, výškou 27,5 cm a hĺbkou 37,4 cm (vnútorné rozmery sú potom 33 x 21,1 x 32,4 cm).

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

23

Priemer taniera (cm)

28,8

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Príkon (W)

1 150

Ovládanie

Manuálne tlačidlá, otočný ovládač

Šírka (cm)

48,9

Výška (cm)

27,5

Hĺbka (cm)

37,4

Hmotnosť (kg)

12

Farba

Nerez

Vybavenie a funkcie

Prednosťou mikrovlnnej rúry Samsung F300G MS23F301TAS je hlavne relatívna úspornosť, čo sa týka funkcií ale počítajte iba so základom – rozmrazovanie a ohrev jedál. Inak má všetky klasické vlastnosti, ktorými disponuje väčšina konkurenčných modelov z nášho porovnávacieho testu. Ide najmä o displej, zvukovú signalizáciu, hodiny a detský zámok, ktorý taktiež nepatrí k úplne bežným funkciám. Ide o ochranu, ktorá zabráni deťom v prenastavovaní mikrovlnnej rúry a v tom, aby sa do nej dostali a popálili sa.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Niekoľko desiatok dlhodobých aj krátkodobých užívateľov potvrdilo, že mikrovlnná rúra Samsung F300G MS23F301TAS je spoľahlivá a spĺňa všetky očakávania. Jej výhodou je tichý chod, jednoduché ovládanie, prispôsobenie funkcií (možno napríklad vypnúť zvuk) a v neposlednom rade atraktívny dizajn. Všetky tieto pozitíva dopĺňa aj veľmi priaznivá cena. Jediné negatívum, ktoré sa v užívateľských recenziách opakuje, je fakt, že dvierka mikrovlnnej rúry sú tmavé a ani pri ohreve nie je možné poriadne vidieť dovnútra. To nepovažujeme za veľké mínus, ale pre úplnosť informácií to zahŕňame do hodnotenia.

Záver

Pokiaľ hľadáte spoľahlivú mikrovlnnú rúru, ktorá je úsporná, ale pritom kvalitne odvedie svoju prácu (teda ohreje jedlo rovnomerne a rýchlo), nemusíte hľadať inde, Samsung F300G MS23F301TAS to spĺňa všetko. Prístroj je dostatočne veľký, i keď väčšiu pizzu v ňom asi nepripravíte. Pozitívom je aj striedmy ale stále moderný vzhľad. Myslite však na to, že sa jedná o monofunkčnú mikrovlnku, ktorá ponúka iba ohrev a rozmrazovanie. Zvážte preto sami, či sú pre vás kľúčové funkcie, ktoré ponúkajú skôr multifunkčné varianty.

Ak túžite napríklad po grilovaní alebo funkcii crisp, skúste si pozrieť napríklad model Whirlpool MCP 349 BL.

100 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung F300G MS23F301TAS | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung F300G MS23F301TAS

Samsung F300G MS23F301TAS

100 € Orientačná cena