Menu

Samsung HW-Q800B – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Priaznivá cena pre náročných v kategorii Soundbary nad 240 €

Klady

  • Vynikajúci priestorový zvuk
  • Veľká variabilita nastavenia
  • Optimalizácia pre miestnosti
  • Aktívne zosilnenie hlasu
  • Jednoduché prehrávanie hudby z mobilu

Zápory

  • Pre niekoho vyššia cena
  • Obmedzená kompatibilita
560 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Samsung HW-Q800B je vysoko kvalitný soundbar, ktorý ale stále zoženiete za pomerne priaznivú cenu. Toto zariadenie zaujme vynikajúcim priestorovým zvukom, ktorému sa hovorí 5.1.2, pretože ho tvorí 5 kanálov, 1 subwoofer pre hlboké basy a 2 kanály smerujúce nahor.

Soundbar disponuje taktiež technológiami Dolby Atmos a DTS:X, ktoré sú dnes u kvalitných zariadení štandardom. Dané technológie sú však bezdrôtovo integrované priamo do soundbaru. Musíte však počítať s tým, že bezdrôtový prenos cez Wi-Fi Wireless Dolby Atmos funguje len s niektorými televízormi Samsung, a to z roku 2022. Doplňme, že soundbar má podporu rozlíšenia 4K a HDR 10+.

Samsung HW-Q800B zaujme niektorými špeciálnymi funkciami. Spomenúť nepochybne musíme funkciu SpaceFit Sound, cez ktorú dokáže TV analyzovať vašu izbu a následne pre ňu soundbar optimalizuje zvuk. Za zmienku stojí aj Tap Sound, ktorá umožňuje okamžité prehranie hudby z vášho telefónu jedným dotykom, prípadne AVA alebo Active Voice Amplifier. Ide o funkciu aktívneho zosilnenia hlasu, ktorá izoluje a ekvalizuje dialógy.

Parameter Tento produkt
Počet kanálov

5.1.2.

Počet fyzických kusov

2 (lišta + subwoofer)

Subwoofer

Áno

Dolby Atmos/DTS:X

Áno (Dolby Atmos aj DTS:X)

HDMI (ARC/CEC)

Áno (všetky)

Wi-Fi

Áno

Bluetooth

Áno

Výkon

360

Ďalšie konektory

Digitálny optický audio výstup

Inteligentný asistent

Amazon Alexa, Google Assistant

Ďalšie funkcie

4K, HDR 10+, SpaceFit Sound, Tap Sound, AVA

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Soundbar Samsung HW-Q800B získava medzi užívateľmi kladné hodnotenia. Kvituje sa veľké množstvo nastavení, funkcia aktívneho zosilnenia hlasu, ale predovšetkým perfektný zvuk, pretože toto zariadenie hrá naozaj skvele. To platí najmä v prípade, ak si dokúpite zadné reproduktory. Niektorí používatelia však uvádzajú ako zápor kompatibilitu len s drahými zadnými reproduktormi Samsung SWA 9500S. Podľa niektorých názorov by mohol byť aj samotný soundbar lacnejší.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Toto zariadenie ponúka náročným používateľom vynikajúci priestorový zvuk (5.1.2) pri sledovaní filmov, hraní hier či počúvaní hudby, a to za pomerne priaznivú cenu. Samsung HW-Q800B umožňuje variabilné nastavenie a zaujme aj funkciami, medzi ktoré patrí SpaceFit Sound pre optimalizáciu zvuku, príp. aktívne zosilnenie hlasu (AVA). Za zápor možno považovať obmedzenú kompatibilitu so zadnými reproduktormi, a pre niekoho môže byť prekážkou aj predsa len nie úplne najnižšia cena.

Porovnanie s alternatívami

Samsung HW-Q800B patrí medzi soundbary, ktoré nie sú najlacnejšie ani najdrahšie. Nenáročným používateľom teda môže pripadať drahý, zatiaľ čo náročným používateľom zase „podozrivo“ lacný. Na druhú stranu môže vyhovovať úplne každému. Ak je predsa len mimo vašich finančných možností, lacnejší je Samsung HW-Q700B. Aj v tomto prípade ide o kvalitný soundbar, nedosahuje ale možnosti recenzovaného produktu.

Záverečné zhrnutie

Soundbar Samsung HW-Q800B predstavuje veľmi vhodné riešenie pre náročných užívateľov z hľadiska pomeru kvalita/cena. Za pomerne priaznivú čiastku totiž dostanete zariadenie, ktoré zaujme výborným priestorovým zvukom, variabilitou nastavenia aj niektorými zaujímavými funkciami. Pokiaľ teda aktuálne hľadáte kvalitný zvuk pre sledovanie filmov či počúvanie hudby, a nechcete utrácať horibilné sumy peňazí, Samsung HW-Q800B je určený presne pre vás.

560 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Samsung HW-Q800B | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor a zároveň veľký milovník (elektronickej) hudby. Nie je síce úplne najväčší odborník na samotnú techniku, na druhú stranu sám v určitom čase svojho života vlastnil aj soundbar. Dobre si teda uvedomuje, ako sa s takýmto zariadením pracuje a ako rozširuje možnosti počúvania hudby. Navyše ho samozrejme využíval aj pri sledovaní filmov, čo je stále ich primárne uplatnenie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Samsung HW-Q800B

Samsung HW-Q800B

560 € Orientačná cena