Menu

Recenzia a test Samsung MC 28H5015AW/EO

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Multifunkčné mikrovlnky

Klady

  • Dobrá cena
  • Vynikajúca výbava
  • Zmestí sa aj väčší tanier
  • Dobrý výkon

Zápory

  • Chýba funkcia crisp
  • Relatívne menší objem
  • Ovládanie iba tlačidlami
170 € Orientačná cena

Základné parametre

Samsung MC 28H5015AW/EO je multifunkčný typ mikrovlnnej rúry – to znamená, že dokáže viac než len rozmrazovať a ohrievať. Ide o voľne stojaci model s objemom 28 litrov, čo nie je úplne veľa, avšak pre stredne veľkú rodinu je to dostačujúce, existujú totiž aj podstatne menšie produkty. Do tejto rúry sa zmestí celkom veľký tanier s priemerom až 32,5 centimetra. Dvierka sa otvárajú doľava (rovnako ako pri väčšine mikrovlniek) a dizajnové prevedenie kombinuje čiernu a bielu farbu. Ovládanie pozostáva iba z manuálnych tlačidiel, čo je pri vyspelejších typoch skôr výnimkou, tlačidlá totiž bývajú doplnené o otočné koliesko, prípadne je celý panel dotykový.

Deklarovaný mikrovlnný výkon sa pohybuje okolo 900 W, čo je medzi multifunkčnými modelmi pomerne štandardná hodnota. Maximálny výkon výrobca presne nešpecifikuje, ale vzhľadom na príkon 2 900 W určite nebude malý. Príprava jedla bude teda v porovnaní s priemerne výkonnými konkurentmi rýchla.

 

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

28

Priemer taniera (cm)

32,5

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Príkon (W)

2 900

Ovládanie

Manuálne tlačidlá

Šírka (cm)

51,7

Výška (cm)

31

Hĺbka (cm)

47,5

Hmotnosť (kg)

17,5

Farba

Čierna, biela

Vybavenie a funkcie

Keďže sa mikrovlnná rúra Samsung radí medzi multifunkčné modely, musí sa to prejaviť aj na funkčnej vybavenosti. Okrem už spomínaných základných funkcií v podobe ohrevu a rozmrazovania ponúka tento model ešte aj gril a horúci vzduch. Bohužiaľ ale chýba celkom populárna funkcia crisp, ktorá sa často používa napríklad pri príprave hranoliek. Nepočítajte ani s parným varením, to ale drvivá väčšina mikrovlniek na trhu neponúka.

Z ďalšieho nami sledovaného vybavenia tomuto modelu nechýba nič. Tlačidlové ovládanie je doplnené displejom, na ktorom nechýba ani možnosť zobrazenia aktuálneho času. Užitočná je tiež zvuková signalizácia dokončenia programu alebo detský zámok, vďaka ktorému môžete do blízkosti mikrovlnky pustiť aj vaše ratolesti bez toho, aby ste sa museli báť, že vám spotrebič napríklad prenastavia.

Parameter Tento produkt
Gril

Áno

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Áno

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Záver

Multifunkčná mikrovlnka Samsung MC 28H5015AW/EO pridáva k základným funkciám týchto prístrojov (mikrovlnný ohrev a rozmrazovanie) ešte aj grilovanie a teplovzdušné pečenie. Bohužiaľ už nedisponuje schopnosťou pečenia „do chrumkava“ pod bežným označením crisp. Inak ale nemôžeme výbave tohto modelu nič vytknúť. Ovláda sa tlačidlami, možno zamrzí absencia otočného kolieska, disponuje ale aj displejom s hodinami, zvukovou signalizáciou a detským zámkom. Aj keď sa nejedná o mikrovlnnú rúru s výrazne veľkým objemom (28 litrov), zmestí sa do nej celkom veľký tanier s priemerom 32,5 cm. Dvierka tohto voľne stojaceho modelu sa otvárajú doľava. Mikrovlnný výkon sa pohybuje okolo 900 W, čo je celkom dobré. Z príkonu 2 900 W je možné usudzovať, že aj maximálny výkon bude nadštandardný.

Pokiaľ od mikrovlnky neočakávate doplnkové funkcie, ale chcete skôr ušetriť a zakúpiť si lacný model, skúste si prečítať recenziu monofunkčnej rúry Samsung F300G MS23F301TAS.

170 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung MC 28H5015AW/EO | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung MC 28H5015AW/EO

Samsung MC 28H5015AW/EO

170 € Orientačná cena