Menu

Samsung NV7B4455UAB – Recenzie, testy a porovnania

92,5 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii S parou ako doplnkovou funkciou

Klady

  • Smart ovládanie mobilom
  • Systém Air Sous Vide
  • Sonda na mäso
  • Tiché dovieranie dvierok
  • Extra objem

Zápory

  • Bez funkcie chladných dvierok
  • Vyššia cena
630 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Samsung NV7B4455UAB je multifunkčná vstavaná rúra s doplnkovou parnou funkciou, ktorú ocenia najmä náročnejší používatelia. Spadá do vysokej cenovej kategórie, preto je vhodná predovšetkým pre tých, ktorí pri nákupe príliš nehľadia na obstarávacie náklady. Naproti tomu ale rúra ponúkne skutočne široké možnosti využitia v kuchyni, čomu zodpovedá jej funkčná výbava. V rámci nášho porovnania navyše rúra disponuje veľkým úžitkovým objemom, a to 76 litrov, čím pokryje nároky aj veľkej rodiny.

Čo sa týka funkcií, nechýba tu praktická Dual Cook umožňujúca nezávislé varenie pomocou horných a spodných zón ohrevu, takže vo vnútri môžete pripravovať aj rôzne pokrmy súčasne bez toho, aby sa zmiešali ich chute a vône (túto funkciu mávajú bežne rúry vyššej cenovej kategórie). Parná funkcia sa tu používa jednoducho tak, že dovnútra vložíte špeciálny plech, kam nalejete vodu, vďaka vytvorenej pare budú pokrmy maximálne mäkké, šťavnaté vo vnútri a chrumkavé navonok. Poteší tiež systém Air Sous Vide pre rovnomernejšie pečenie v každej časti rúry, ktorý sa používa spoločne so zavákuovanými pokrmami, vákuovačka ani vrecká ale nie sú súčasťou balenia.

Vstavaná rúra Samsung navyše nadchne aj všetkých, ktorí milujú moderné technológie. Funguje totiž spoločne s aplikáciou SmartThings Cooking, ktorá vám ušetrí čas tým, že vám ponúkne na mieru ušité recepty, zostaví týždenný stravovací plán alebo pomôže pri doplňovaní zásob do domácnosti. Poteší potom tiež jednoduchou údržbou vďaka pyrolytickému čisteniu, kedy po skončení tohto programu stačí nečistoty len zotrieť handričkou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Objem (l)

76

Energetická trieda

A+

Spotreba pri bežnom pečení (kWh)

1,05

Spotreba pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,71

Počet programov

11

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Pravé parné varenie

Nie

Gril

Áno

Rozmrazovanie

Áno

Teplotná sonda

Áno

Sous-vide

Áno

Výsuvné rošty

Áno

Chladné dvierka

Nie

Ovládanie

Dotykový panel, otočné gombíky

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Pretože sa jedná o novinku na trhu, nie sú v čase písania tejto recenzie (máj 2023) dostupné žiadne užívateľské hodnotenia ani názory odborníkov. Dá sa však predpokladať, že vďaka širokej funkčnej výbave a nadštandardnému objemu bude multifunkčná vstavaná rúra veľmi obľúbená. Na obľúbenosti môže tratiť snáď len cez vyššiu obstarávaciu cenu, ktorá je ale vzhľadom na funkcie a objem adekvátna.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto modelu vstavanej rúry patrí veľkolepý objem, s ktorého hodnotou 76 litrov sa v rámci nášho porovnania radí k tým najväčším. Vďaka tomu pokryje nároky aj väčšej rodiny, pričom gazdinky môžu zároveň oceniť aj funkciu Dual Cook na varenie niekoľkých pokrmov súčasne. Túto funkciu dnes pritom nájdete predovšetkým pri prémiových drahších modeloch.

Oproti konkurencii rúra vyniká spomínanou funkčnou výbavou, kedy ponúkne hneď 11 programov, čo je v rámci danej kategórie najvyššia hodnota. Medzi funkciami pritom nechýba rozmrazovanie, sonda na mäso strážiaca správnu teplotu alebo Air Sous Vide na prípravu vákuovaných pokrmov, ktorú u väčšiny kombinovaných rúr nenájdete. Bohužiaľ ale musíte oželieť bezpečnostnú funkciu chladných dvierok, ktorú je možné nájsť u vybranej lacnejšej konkurencie. V rámci danej kategórie má rúra aj vyššiu hmotnosť, avšak keďže sa jedná o vstavanú, nemala by táto skutočnosť pri obsluhe nijako vadiť.

Zaujímavosťou je potom možnosť dizajnového prispôsobenia podľa vašich vlastných preferencií, čo u väčšiny konkurencie nenájdete – Samsung tu ponúka rôzne farebné prevedenia aj povrchové úpravy, takže rúru ľahko zladíte s interiérom kuchyne.

Porovnanie s alternatívami

S ohľadom na veľký objem a funkcie vstavanej rúry Samsung NV7B4455UAB Dual Cook nie je príliš veľa produktov, ktoré by sme mohli odporučiť ako vhodnú alternatívu. Pokiaľ však hľadáte model, ktorý ponúkne lepšie bezpečnostné vybavenie v podobe chladných dvierok, potom za zváženie stojí model AEG BPE556320M, ktorý je tiež lacnejší. Bohužiaľ pri ňom ale nenájdete funkciu Sous-vide ani možnosť používania mobilnej aplikácie.

Záverečné zhrnutie

Vstavaná rúra Samsung NV7B4455UAB Dual Cook je ideálnou voľbou pre náročnejších užívateľov, ktorí hľadajú multifunkčný spotrebič s parnou funkciou ako doplnkom, a ocenia pritom veľkolepý objem, ktorým táto rúra vyniká. V rámci danej kategórie nášho porovnania je na tom tiež najlepšie čo sa týka funkčnej výbavy, ktorá má hneď 11 programov, medzi ktorými nechýba ani tak obľúbená funkcia na varenie vákuovaných pokrmov. Rúra poteší aj funkciou Dual Cook, kedy je možné vo vnútri pripravovať súčasne rôzne pokrmy bez toho, aby sa zmiešali ich chute či vône. Poradí si ale dobre aj s objemnými potravinami, ako je napríklad hus. Pre ľahkú manipuláciu tu nechýbajú výsuvné rošty a následnú údržbu potom uľahčí pyrolytické čistenie.

630 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung NV7B4455UAB | Hodnotenie: 92,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung NV7B4455UAB

Samsung NV7B4455UAB

630 € Orientačná cena