Menu

Recenzia a test Samsung RF23R62E3SR

85,8 % Celkové hodnotenie

Top 2 v kategorii Americké chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnotenie spotreby
 • 8,0/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,4/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 8,4/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Výrobník ľadu
 • Veľký objem
 • Možné ovládať cez aplikáciu v mobile

Zápory

 • Vyššia energetická náročnosť
 • Vyššia hlučnosť
 • Nižší výkon mrazenia
2 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a hodnotenie spotreby

Americká chladnička Samsung RF23R62E3SR na prvý pohľad zaujme nadpriemerným objemom chladničky aj mrazničky. Tú nájdeme v spodnej časti v podobe vysúvacieho šuplíka, čo bol v čase porovnania (august 2021) menej obvyklý variant. S veľkým objemom však ide ruka v ruke aj vyššia hlučnosť a energetická náročnosť. Stále to však stačí na zahrnutie do energetickej triedy F, kam v čase porovnania patrila väčšina amerických chladničiek na trhu.

Chladnička Samsung sa nevyznačuje nadpriemernou výškou, vyžaduje však viac miesta do šírky a do hĺbky. Za zmienku stojí jej hmotnosť, pri manipulácii so 134 kg ťažkým zariadením už sa poriadne nadriete. Na presné hodnoty rozmerov sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Samsung

36 % Hisense, 18 % Samsung, 9 % LG, 9 % Whirlpool, 9 % Gorenje, 9 % Concept, 9 % Philco
Objem chladiacej časti

426

327,55
Objem mraziacej časti

204

181,73
Umiestnenie mrazničky

Dole (šuplík)

45 % Dole (dvere), 27 % Dole (šuplík), 27 % Vľavo
Energetická trieda

F

73 % F, 27 % E
Spotreba (kWh za 1 rok)

427

361,18
Ročné náklady na prevádzku v EUR (0,20 €/1 kWh)

85

72,36
Hlučnosť (dB)

41

40,09
Trieda hlučnosti

C

64 % C, 36 % D
Výška (cm)

177,7

181,15
Šírka (cm)

97,2

85,26
Hĺbka (cm)

78,8

69,17
Hmotnosť (kg)

134

107,70

Hodnotenie mrazenia a akumulácie

Akumulačná doba je 12 hodín – ide o dobu, počas ktorej vydržia potraviny v mrazničke zmrazené pri výpadku prúdu. V rámci nášho porovnania ide o priemernú hodnotu. Za štandard môžeme označiť aj štvorhviezdičkovú triedu mrazenia, ktorá robí mrazničku vhodnou na dlhodobé uloženie potravín. Naopak mierne podpriemerný je výkon mrazenia – mraznička dokáže do 24 hodín zamraziť len 9 kg potravín, iné modely zvládnu aj 11 kg a viac. Klimatická trieda SN-T pokrýva široké rozpätie teplôt a bude teda vhodná aj do našich podmienok.

Čo sa týka vybavenia, chladnička Samsung disponuje výdajníkom vody a ľadu, čo je v tejto cenovej kategórii očakávateľné. Ako je už v súčasnosti obvyklé, chladničku a mrazničku je možné ovládať oddelene a nezávisle. Nastaviť môžete napríklad aj extra rýchle chladenie alebo mrazenie pri vkladaní väčšieho množstva potravín. Samozrejmosťou je aj nenámrazový systém. V tejto oblasti skrátka nemáme čo vytknúť.

Zdroj vody

Vodu pre dávkovač vody a ľadu získate pripojením na vodovod. Iné chladničky ponúkajú namiesto tohto variantu nádržku, tá však v ponuke tohto modelu nie je. V tomto ohľade najviac záleží na vašich osobných preferenciách.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Akumulačná doba (hod)

12

13,18
Trieda mrazenia

**** (-24 °C)

91 % **** (-24 °C), 9 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mrazenia (kg/24 hod)

9

10,91
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43 °C)

64 % SN-T (+10 až 43 °C), 18 % N-ST (+16 až +38 °C), 9 % N-T (+16 až +43 °C), 9 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Extra rýchle chladenie

Áno

73 % Áno, 27 % Nie
Extra rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Výrobník ľadu

Áno

55 % Nie, 27 % Áno, 18 % Manuálny
Výdaj pitnej vody

Áno

64 % Nie, 36 % Áno
Pripojenie k vodovodu

Áno

73 % Nie, 27 % Áno
Nádržka na vodu

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Oddelená regulácia teploty

Áno

100 % Áno

Hodnotenie vybavenia a funkcií

V oblasti vybavenia a funkcií má táto americká chladnička čo ponúknuť, no oproti konkurencii tu môžeme nájsť aj pár miernych nedostatkov. Ako je dnes veľmi bežné, v jej útrobách sa nachádza invertorový kompresor, na ktorý výrobcovia častokrát ponúkajú predĺženú záruku. V tomto prípade je to 10 rokov.

Vnútorné usporiadanie

Optimálnu cirkuláciu vzduchu zaisťuje nielen ventilátor, ale aj celý systém prieduchov Twin Cooling Plus™. Nenájdete tu však nulovú zónu ani zónu s regulovateľnou vlhkosťou, ktorá sa hodí napríklad na uskladnenie ovocia a zeleniny. Výrobca potešil antibakteriálnou úpravou a poličkami, pri ktorých je možné meniť ich výšku podľa rozmerov skladovaných potravín. Minibar tu nenájdeme, čo môže byť v tejto cenovej kategórii pre mnohých sklamaním.

Vnútorné usporiadanie chladničky Samsung

Vnútorné usporiadanie chladničky

Ovládanie

Ovládanie uľahčuje LED displej a okrem neho je chladničku možné ovládať aj prostredníctvom inteligentnej aplikácie SmartThings, môže sa teda stať súčasťou vašej inteligentnej domácnosti. Chladnička vás upozorní na zvýšenie teploty aj na dlhé otvorenie dvierok – tým dokáže varovať pred blížiacou sa katastrofou a pomôže zábudlivým jedincom. Čo však tomuto modelu chýba, je detský zámok, ktorý by zabránil tomu, aby deti zmenili nastavenie chladničky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ventilátor

Áno

82 % Áno, 18 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

82 % Nie, 18 % Neuvedené
Zóna s regulovateľnou vlhkosťou

Nie

45 % Nie, 27 % Áno, 27 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Áno

55 % Nie, 36 % Áno, 9 % Neuvedené
Minibar

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Nastaviteľná výška poličiek

Áno

73 % Áno, 9 % Nie, 18 % Neuvedené
Varovný signál pri vyššej teplote

Áno

45 % Nie, 27 % Áno, 27 % Neuvedené
Alarm otvorených dverí

Áno

55 % Áno, 45 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Detský zámok

Nie

64 % Nie, 36 % Áno
Mobilná aplikácia

Áno

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Áno

73 % Áno, 18 % Nie, 9 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

36 % 10 rokov, 27 % Nie, 18 % 20 rokov, 9 % 15 rokov, 9 % Neuvedené

Klady a zápory

Hlavným benefitom americkej chladničky Samsung je obrovský objem chladiacej aj mraziacej časti. Chladnička poteší technologických nadšencov, je ju totiž možné ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Plusom je aj dávkovač ľadu a studenej vody alebo technológia pre lepšiu cirkuláciu vzduchu.

Pokiaľ sa zameriame na zápory, do istej miery sa spájajú s jej veľkým objemom. Na mysli máme hlavne vyššiu energetickú náročnosť aj hlučnosť. Trochu prekvapivým nedostatkom je však nižší výkon mrazenia a absencia niektorých funkcií, ktoré sú v tejto cenovej kategórii obvyklé (napríklad detského zámku). Koniec-koncov, cena chladničky je naozaj dosť vysoká.

Porovnanie s alternatívami

Výsadou chladničky Samsung je naozaj veľkorysý objem chladiacej časti. Ak hľadáte priestranný model, mohla by vás zaujať aj chladnička LG GSL960PZBZ. Jej cena je takmer polovičná, zatiaľ čo jej objem je taktiež veľmi vysoký, a to ako pri chladničke, tak aj pri mrazničke. Líši sa však jej usporiadanie – namiesto šuplíkovej mrazničky je mraznička umiestnená vľavo (Side-by-side). Jej spotreba je o niečo vyššia, no rozdiel v nákladoch je iba pár eur ročne. Vzhľadom na obstarávaciu cenu je rozdiel nepomerne malý. Táto chladnička vám ponúkne aj zásadné funkcie ako je výdaj chladenej vody alebo ľadu a rovnako ako recenzovaný model sa pripája k vodovodu. Chýba jej iba funkcia rýchleho chladenia a antibakteriálna úprava, no disponuje zónou s nastaviteľnou vlhkosťou.

Ak hľadáte chladničku v tejto cenovej relácii a nejde vám o naozaj veľký objem, mohla by vás zaujať chladnička LG GMX844MCKV. Tá má mrazničku umiestnenú v spodnej časti, ale kryjú ju dvierka. Spotreba elektriny je o niečo nižšia, rozdiel v nákladoch bude ale iba niekoľko eur ročne. Chladnička je vybavená mnohými funkciami vrátane rýchleho mrazenia, rýchle chladenie jej ale chýba. Obe chladničky čerpajú vodu priamo z vodovodu, potrebujú preto prípojku. Chladnička LG je na rozdiel od chladničky Samsung vybavená aj minibarom.

Naše hodnotenie a záver

Samsung RF23R62E3SR je obrovská americká chladnička, ktorú môžeme odporučiť aj veľmi početným domácnostiam. Tento model patrí do energetickej triedy F a nepoteší nadpriemernou spotrebou, tá je však práve vzhľadom na naozaj veľký objem pochopiteľná. Čo sa týka vybavenia, nájdete tu dávkovač ľadu aj vody, antibakteriálnu aj nenámrazovú úpravu a chladničku je navyše možné ovládať smartfónom. V rámci technických parametrov chválime dlhú akumulačnú dobu, no slabinou je bohužiaľ výkon mrazenia. Chýbajú aj niektoré funkcie, ktoré by ste v tejto cenovej kategórii očakávali, napríklad zóna s regulovanou vlhkosťou alebo detský zámok.

Ak sa namiesto funkcií zameriavate skôr na praktické aspekty a oceníte nízku spotrebu alebo dlhú záruku na motor, odporúčame vám recenziu chladničky Whirlpool WQ9 B2L.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Samsung RF23R62E3SR | Hodnotenie: 85,8 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung RF23R62E3SR

Samsung RF23R62E3SR

2 000 € Orientačná cena