Menu

Samsung RS68A884CB1 – Recenzie, testy a porovnania

90,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Americké chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,5/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,5/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,4/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nadštandardný priestor
 • Energetická trieda C
 • 5 režimov konverzie
 • Invertorový kompresor
 • Zapadne aj do menšieho priestoru

Zápory

 • Iba vnútorný displej
 • Absencia inteligentných funkcií
 • Krátka akumulačná doba
1 300 € Orientačná cena

Samsung RS68A884CB1 je americká chladnička s úctyhodným objemom chladiacej aj mraziacej časti, vďaka čomu sa hodí najmä pre náročných užívateľov a početné rodiny. Aj napriek tomu sa pýši nízkou spotrebou energie a mnohými praktickými funkciami.

Súhrnné údaje a hodnotenie spotreby

Americká chladnička Samsung RS68A884CB1 vo variante Side By Side ponúka nadštandardný objem chladiacej aj mraziacej časti, jedná sa o jeden z najväčších modelov v rámci nášho porovnania aj na trhu amerických chladničiek vôbec. Ponúka celkový objem 634 litrov, takže sa hodí do skutočne početnej rodiny či pre náročných užívateľov. Skvele je na tom aj v rámci hlučnosti, ktorá dosahuje 35 dB, patrí teda medzi najtichšie modely.

Výhodou je aj jej konštrukčné spracovanie so špeciálnou uretánovou izoláciou a tenšími stenami. Vo vnútri tak vytvára oveľa viac priestoru, ale bez zväčšenia vonkajších rozmerov. Rozmery má preto porovnateľné aj s variantmi, ktoré ponúkajú oveľa menej úžitkového objemu. Aj napriek veľkému objemu je tak vhodnou voľbou do menších priestorov.

Vynikajúcimi hodnotami parametrov však vyniká aj v rámci spotreby energie. Spadá totiž do energetickej triedy C, čo je jedna z najlepších na trhu amerických chladničiek. V porovnaní s konkurenciou má veľmi nízku spotrebu energie, ktorá sa takmer rovná bežným kombinovaným chladničkám. Možno tak očakávať nízke ročné prevádzkové náklady, čo rozhodne poteší váš rodinný rozpočet.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Samsung

38 % Hisense, 23 % Samsung, 8 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Gorenje, 8 % Concept, 8 % Philco
Objem chladiacej časti

409

334,31
Objem mraziacej časti

226

183,85
Umiestnenie mrazničky

Vľavo

38 % Dole (dvere), 38 % Vľavo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická trieda

C

62 % F, 31 % E, 8 % C
Spotreba (kWh za 1 rok)

225

346,15
Ročné náklady na prevádzku v EUR (0,20 €/1 kWh)

45

67,77
Hlučnosť (dB)

35

39,92
Trieda hlučnosti

C

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

178

180,75
Šírka (cm)

91,2

86,16
Hĺbka (cm)

71,6

69,01
Hmotnosť (kg)

133

108,67

Hodnotenie mrazenia a akumulácie

V rámci akumulačnej doby si chladnička veľmi dobre nevedie. Pri výpadku prúdu sa o potraviny uložené v chladničke nemusíte starať zhruba 7 hodín, čo je v porovnaní s ostatnými hodnotenými modelmi skôr základná hodnota. Porovnateľná je však v rámci triedy mrazenia, ktorá sa pri chladničkách štandardne pohybuje na úrovni ****, dosahuje teda teplotu až -24 °C a je vhodná aj na dlhodobé skladovanie mrazených potravín.

Naopak dobré hodnotenie si chladnička vyslúžila za výkon mrazenia. Mraznička totiž za 24 hodín dokáže zamraziť až 15 kg potravín, čo je dostatok na uskladnenie veľkého nákupu alebo napríklad zmrazenie zberu ovocia. K dispozícii navyše máte funkcie rýchle mrazenie aj rýchle chladenie. Pomocou týchto funkcií dokáže chladnička aj mraznička dočasne znížiť svoju teplotu vo vybranom priestore tak, aby došlo k čo najrýchlejšiemu ochladeniu a zmrazeniu potravín. Zároveň sa vďaka tomu už uložené potraviny neohrejú.

Teplotu je tu samozrejme možné regulovať oddelene v mrazničke či chladničke, čo je dnes pri amerických chladničkách úplne bežné. Keď k tomu však pripočítame ponúkaných 5 režimov konverzie, potom sa jedná o unikátny model. Tieto režimy totiž umožňujú ľubovoľne konvertovať mrazničku na chladničku (a opačne) alebo chladničku či mrazničku kedykoľvek vypnúť. Vďaka tomu môžete pri nevyužití niektorej z častí šetriť energiu alebo naopak využiť viac priestoru chladiacej či mraziacej časti. Túto variabilitu navyše chvália aj samotní užívatelia.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Akumulačná doba (hod)

7

12,15
Trieda mrazenia

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mrazenia (kg/24 hod)

15

11,15
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Extra rýchle chladenie

Áno

77 % Áno, 23 % Nie
Extra rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Výrobník ľadu

Áno

46 % Nie, 38 % Áno, 15 % Manuálny
Výdaj pitnej vody

Áno

54 % Nie, 46 % Áno
Pripojenie k vodovodu

Áno

69 % Nie, 31 % Áno
Nádržka na vodu

Nie

85 % Nie, 15 % Áno
Oddelená regulácia teploty

Áno

100 % Áno

Hodnotenie vybavenia a funkcií

Výhodou tejto chladničky je zabudovaný výdajník vody, ktorý nájdete vo dvierkach na prednej strane. Pri výdaji vody tak nie je potrebné otvárať chladničku (čo inak zvyšuje spotrebu energie). Nechýba tu ani výrobník ľadových kociek, ktorý je umiestnený vo vnútri vo dverách chladničky. Oproti modelom, ktoré ho majú umiestnený v priestore políc, tak poskytuje ďalší úložný priestor v mrazničke. Navyše má výrobník priehľadný plastový kryt, takže môžete kedykoľvek zistiť, koľko ľadu ešte zostáva.

Aby mohlo toto vybavenie správne fungovať, je nevyhnutné mať chladničku pripojenú k vodovodu. Vo vnútri totiž nenájdete nádržku, ktorú by ste inak museli dopĺňať. Ak však nemáte možnosť pripojenia k vode, ale chcete chladničku s výdajníkom vody, odporúčame vám model LG GSX961NSAZ.

V rámci ďalšej výbavy má táto chladnička naozaj čo ponúknuť, na druhú stranu tu ale nájdeme oproti konkurencii aj niekoľko nedostatkov. Ide napríklad o absenciu inteligentných funkcií. V útrobách chladničky sa nachádza invertorový kompresor, na ktorý výrobca ponúka aj predĺženú záruku 20 rokov, čo je jedna z najdlhších. Výhodou je aj funkcia Twin Cooling Plus pre až 2-krát dlhšiu trvanlivosť potravín či veľmi presné chladenie s odchýlkami max. 5 °C, ktoré zaisťujú nezávislé chladiče v každom rohu.

Vnútorné usporiadanie

Na rozdiel od bežných vývodov v chladničkách má tento model tenký chladiaci prieduch v zadnej stene úplne plochý, čo minimalizuje nevyužitý priestor a vytvára tak viac miesta na uskladnenie potravín. Nechýbajú tu ani multifunkčné police na víno, ktorú mnohokrát u konkurencie nenájdete. Polica má širší dizajn, takže do nej uložíte nielen štandardné, ale aj hrubšie fľaše vína, ako sú tie na šampanské. Navyše je polica vďaka plochému spracovaniu všestrannejšia, pretože sa do nej zmestia aj iné jedlá, napríklad pizza alebo kartóny vajec.

Niektoré poličky sú navyše výškovo nastaviteľné, čo vám dáva väčšiu variabilitu pri uskladňovaní potravín či nápojov. Kvôli spracovaniu Side By Side tu ale chýba možnosť vkladania širokých plechov a pekáčov, na to sú lepšie americké chladničky vo variante French Door.

Ovládanie

Na ovládanie chladničky aj mrazničky slúži displej, ktorý je tu umiestnený diskrétne vo vnútri. Pre niektorých užívateľov by to mohla byť nevýhoda, pretože je potrebné na reguláciu teploty chladničku otvoriť. Na druhej strane si chladnička vďaka tomu udržiava svoj minimalistický vzhľad predných dvierok. Displej a ovládacie prvky sa však vo vnútri chladničky nachádzajú pomerne nízko, takže je panel na dosah ruky dokonca aj pre osoby na invalidnom vozíku či seniorov. Prvky sú ovládateľné jednou rukou, čo zaisťuje lepší prístup pre zdravotne postihnutých.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ventilátor

Áno

85 % Áno, 15 % Neuvedené
Nulová zóna

Áno

77 % Nie, 8 % Áno, 15 % Neuvedené
Zóna s regulovateľnou vlhkosťou

Áno

46 % Nie, 31 % Áno, 23 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Áno

54 % Nie, 38 % Áno, 8 % Neuvedené
Minibar

Áno

85 % Nie, 15 % Áno
Nastaviteľná výška poličiek

Áno

77 % Áno, 8 % Nie, 15 % Neuvedené
Varovný signál pri vyššej teplote

Áno

38 % Áno, 38 % Nie, 23 % Neuvedené
Alarm otvorených dverí

Áno

62 % Áno, 38 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Detský zámok

Nie

69 % Nie, 31 % Áno
Mobilná aplikácia

Nie

77 % Nie, 15 % Áno, 8 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Áno

77 % Áno, 15 % Nie, 8 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

20 rokov

38 % 10 rokov, 23 % 20 rokov, 23 % Nie, 8 % 15 rokov, 8 % Neuvedené

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V rámci užívateľského hodnotenia si táto americká chladnička vedie skutočne výborne. O tom svedčí napríklad hodnotenie na oficiálnom webe značky, kde si od používateľov vyslúžila 5 hviezdičiek z 5. Rovnako dobre si vedie aj na iných portáloch, kde získava 4,8 hviezdičiek z 5. Užívatelia pritom najviac chvália jej nízku spotrebu v kombinácii s naozaj obrovským úžitkovým priestorom. Vyzdvihovaný je aj 5-režimový systém konverzie, čo mnoho chladničiek na trhu neponúka.

Kladné hodnotenie si chladnička získava aj za svoj atraktívny dizajn a povrch, na ktorom sa nedajú vidieť odtlačky prstov, rovnako ako za svoje rozmery, ktoré sú aj napriek jej veľkosti pomerne kompaktné. Na druhú stranu sa ale nájde aj niekoľko negatívnych hodnotení. Niektorým užívateľom sa nepáči nutnosť pripojenia na vodu, ktoré zaisťuje prevádzku výdajníka vody a výrobníka ľadu. Z nášho pohľadu je pripojenie na vodu veľmi praktické a lepšie, než keby bol vo vnútri chladničky umiestnený zásobník na vodu, ktorý by jednak zaberal miesto, a hlavne by ste ho museli neustále dopĺňať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné prednosti patrí nadštandardný objem, a to ako v chladiacej, tak aj v mraziacej časti. S oboma hodnotami sa chladnička radí medzi najväčšie modely, a to nielen v rámci nášho porovnania. Je preto ideálna pre náročné či početnejšie rodiny, kde o využitie úžitkového objemu nebude núdza. Zaujímavosťou je 5 režimov konverzie, ktoré chladnička ponúka ako jedna z mála na trhu. Vďaka tejto funkcii je možné konvertovať mrazničku na chladničku alebo rôzne meniť a vypínať jednotlivé sektory a uskladniť tak oveľa viac čerstvých či mrazených potravín.

Za veľkú výhodu považujeme aj nízku spotrebu, o čom vypovedá aj to, že chladnička spadá do energetickej triedy C, čo je najlepšia hodnota v našom porovnaní aj na trhu amerických chladničiek všeobecne. V porovnaní s konkurenciou má vďaka tomu nízke prevádzkové náklady, čo rozhodne poteší váš rodinný rozpočet. Plusové body si od nás chladnička získava aj za prekvapivo nízku hlučnosť, s ktorou sa radí k najtichším modelom vôbec. Navyše si aj napriek svojmu nadštandardnému objemu udržuje pomerne kompaktné rozmery, a tak sa zmestí aj do menších priestorov.

Medzi nevýhody tejto americkej chladničky Samsung patrí z nášho pohľadu predovšetkým absencia inteligentných funkcií, ktoré sa čoraz častejšie dostávajú do povedomia používateľov. S tým súvisí aj umiestnenie displeja, ktorý je tu skôr základný a umiestnený vo vnútri, na druhú stranu ho vďaka výške umiestnenia môžu ovládať aj seniori či osoby na invalidnom vozíku. Za nevýhodu považujeme aj horšiu hodnotu akumulačnej doby, ktorá patrí k základným.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vás zaujíma ešte o niečo priestrannejšia alternatíva k americkej chladničke Samsung RS68A884CB1, potom si prezrite napríklad model Samsung RF23R62E3SR, čo je chladnička, ktorá ponúka o 17 litrov viac úžitkového objemu v chladiacej časti. Na druhú stranu je ale drahšia a má menšiu mrazničku, takže je vhodná skôr v prípade, ak obvykle skladujete viac chladených potravín namiesto mrazených. Navyše má model RF23R62E3SR odlišné spracovanie Frech Door, čo nemusí vyhovovať každému.

Ďalšou alternatívou môže byť americká chladnička Samsung RS66A8100SL/EF rovnakého rozloženia Side By Side, ktorá ponúka rovnako veľký chladiaci priestor, má ale o 17 litrov väčšiu mrazničku. Je tak ideálna pre tých používateľov, ktorí skladujú primárne mrazené potraviny. Vychádza síce o zhruba 400 € lacnejšie, avšak má vyššiu spotrebu ako recenzovaný model a zaostáva aj v niektorých iných parametroch a výbave.

Záverečné zhrnutie

Americká chladnička Samsung RS68A884CB1 zaujme predovšetkým svojím nadštandardným objemom v kombinácii s nízkou spotrebou. Ide totiž o jednu z najúspornejších amerických chladničiek v našom porovnaní, takže v porovnaní s konkurenciou nemá príliš vysoké prevádzkové náklady. Aj napriek veľkému objemu je však jej konštrukcia pomerne kompaktná, takže sa zmestí aj do menších priestorov. Má síce len vnútorný displej, ktorý je ale ľahko prístupný a umiestnený tak, aby naň dosiahli aj osoby na invalidnom vozíku či seniori.

Okrem atraktívneho dizajnu tu za výhodu považujeme aj vonkajší výdajník vody a ľadu, čo je skvelé riešenie na výrobu drinkov. Chladnička má navyše pripojenie na vodu, takže sa nemusíte starať o jej dopĺňanie. V našom porovnaní chladnička navyše vyniká svojou nízkou hlučnosťou, o jej prevádzke teda takmer ani nebudete vedieť. Horšie je na tom v rámci krátkej akumulačnej doby, ktorej hodnota je skôr základná. Bohužiaľ tu nemožno očakávať ani inteligentné funkcie, čo je ale s ohľadom na obstarávaciu cenu štandardné.

1 300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung RS68A884CB1 | Hodnotenie: 90,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada venuje témam do hĺbky a svoje skúsenosti zúročuje aj pri porovnaní amerických chladničiek. Vďaka tomu, že si v rámci danej kategórie udržiava aktuálny prehľad, vás môže zoznámiť s novinkami na trhu a poradí, do akých vychytávok či konkrétnych modelov sa oplatí investovať. Okrem americkej chladničky do jej repertoáru spadajú aj klasické kombinované chladničky a mnoho ďalších tém.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung RS68A884CB1

Samsung RS68A884CB1

1 300 € Orientačná cena