Menu

Recenzia a test Samsung RS6HA8891SL

92,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Americké chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 4,3/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,5/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,4/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 7,4/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Prémiová SMART americká chladnička
 • Veľká obrazovka a vnútorné kamery
 • Stráži expiráciu potravín
 • Možné ovládať hlasom
 • Pripojenie cez inteligentný telefón

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nemá minibar
 • Nemá nulovú zónu
2 500 € Orientačná cena

Základná charakteristika, objem a spotreba

Samsung RS6HA8891SL je prémiová americká side-by-side chladnička, ktorá vďaka moderným technológiám skvele zapadne do každej inteligentnej domácnosti. V našom porovnaní patrí k najdrahším modelom a je teda určená najmä pre náročnejších užívateľov, ktorým nerobí problém investovať vysokú čiastku do kvalitného spotrebiča s mnohými funkciami a vychytávkami.

Vďaka svojmu úctyhodnému objemu chladiacej aj mraziacej časti sa hodí pre päť až šesťčlenné rodiny a do domácností, kde sa pravidelne nakupuje a skladuje veľké množstvo potravín. Objem chladiacej časti činí 389 litrov a mraziacej časti 225 litrov, pričom obe tieto hodnoty patria v našom porovnaní k tým najvyšším (v čase písania recenzie, apríl 2023).

Vzhľadom na nadštandardný objem vás určite poteší pomerne priaznivá spotreba elektrickej energie, ktorá dosahuje priemer 347 kWh za rok, čo je v prepočte približne 70 € za rok. Táto americká chladnička sa teda radí do energetickej triedy E, ktorá v našom porovnaní patrí k tým najlepším a v rámci tejto kategórie chladničiek ja aj najbežnejšia. Tento model má na rozdiel od menších amerických chladničiek nižšie náklady na ročnú prevádzku, častokrát aj o viac ako 10 € za rok. Čo sa týka hlučnosti, chladnička patrí do triedy C, ktorá je síce bežná, avšak s hodnotou 36 dB patrí tento model k tým najtichším v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Samsung

38 % Hisense, 15 % Samsung, 15 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Gorenje, 8 % Concept, 8 % Philco
Objem chladiacej časti

389

343,38
Objem mraziacej časti

225

184,92
Umiestnenie mrazničky

Vľavo

54 % Vľavo, 31 % Dole (dvere), 15 % Dole (šuplík)
Energetická trieda

E

46 % F, 38 % E, 8 % C, 8 % D
Spotreba (kWh za 1 rok)

347

331,38
Ročné náklady na prevádzku v EUR (0,20 €/1 kWh)

69

64,85
Hlučnosť (dB)

36

39,15
Trieda hlučnosti

C

54 % C, 38 % D, 8 % B
Výška (cm)

178

180,87
Šírka (cm)

91,2

86,30
Hĺbka (cm)

71,6

68,60
Hmotnosť (kg)

117

108,83

Hodnotenie mrazenia a akumulácie

Akumulačná doba tejto americkej chladničky je len 5 hodín – ide o dobu, počas ktorej sa o uskladnené potraviny nemusíte starať v prípade výpadku prúdu. Táto hodnota je v porovnaní s konkurenciou skôr podpriemerná. Trieda mrazenia tejto chladničky je priemerná – dosahuje počet štyroch hviezdičiek ****, vyvinie teda teplotu až -24 ° C, čo je ideálne aj na dlhodobé skladovanie potravín.

Mraznička tejto chladničky má v porovnaní s konkurenciou priam vynikajúci výkon, ktorý oceníte predovšetkým pri veľkých nákupoch. Za 24 hodín dokáže zmraziť až 15 kilogramov potravín, čo je druhá najlepšia hodnota v našom porovnaní (apríl 2023). Nechýba tu ani funkcia Extra rýchle mrazenie, ktorá zaistí krátkodobé výrazné zníženie teploty pre čo najrýchlejšie ochladenie novo vložených potravín. Samozrejmosťou je oddelená regulácia teploty pre chladničku a mrazničku, čo je dnes pri amerických chladničkách bežné.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Akumulačná doba (hod)

5

10,08
Trieda mrazenia

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mrazenia (kg/24 hod)

15

11,54
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43 °C)

62 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 15 % T (+18 až +43 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Extra rýchle chladenie

Áno

85 % Áno, 15 % Nie
Extra rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Výrobník ľadu

Áno

46 % Nie, 38 % Áno, 15 % Manuálny
Výdaj pitnej vody

Áno

54 % Nie, 46 % Áno
Pripojenie k vodovodu

Áno

77 % Nie, 23 % Áno
Nádržka na vodu

Nie

77 % Nie, 23 % Áno
Oddelená regulácia teploty

Áno

100 % Áno

Ovládanie a hodnotenie vybavenia a funkcií

Vzhľadom na vysokú obstarávaciu cenu sa môžete tešiť na adekvátnu ponuku funkcií a technologických vymožeností, ktorými táto americká chladnička zatieňuje drvivú väčšinu konkurencie. Ide totiž o prémiový model s Wi-Fi a veľkou obrazovkou na prednej strane, ktorá slúži ako Family Hub a ponúka množstvo aplikácií a vychytávok. Chladnička dokáže prepojiť všetky inteligentné zariadenia v domácnosti, ktoré potom budete môcť ovládať dotykovo cez obrazovku na chladničke alebo hlasom – obrazovka sa teda stane ovládacím centrom inteligentnej domácnosti.

Zaujímavá je funkcia View Inside, ktorá spoločne so vstavanými kamerami umožňuje cez obrazovku na chladničke alebo aplikáciu v smartfóne sledovať, aké potraviny sú práve v chladničke. Navyše automaticky stráži dátum expirácie a upozorňuje na potraviny, ktoré sa vo vnútri nachádzajú dlhšiu dobu, čím predchádza plytvaniu a vyhadzovaniu jedla. Ďalšou unikátnou funkciou, ktorú konkurencia neponúka, je vyhľadávanie receptov podľa toho, čo máte práve v chladničke uskladnené.

Milovníkov multimediálnej zábavy poteší SmartView zrkadlenie televízie či smartfónu na obrazovku chladničky, takže môžete v kuchyni pri varení sledovať sociálne siete alebo televíziu a prijímať prichádzajúce hovory iba pomocou hlasu. Veľké rodiny potom určite poteší aj funkcia Family Board, vďaka ktorej na domovskú obrazovku pripnete rodinné fotografie z dovolenky či videá z výletov alebo zanecháte odkazy pre jednotlivých členov rodiny.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ventilátor

Áno

85 % Áno, 15 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

77 % Nie, 8 % Áno, 15 % Neuvedené
Zóna s regulovateľnou vlhkosťou

Nie

46 % Nie, 31 % Áno, 23 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Áno

54 % Nie, 38 % Áno, 8 % Neuvedené
Minibar

Nie

92 % Nie, 8 % Áno
Nastaviteľná výška poličiek

Nie

69 % Áno, 15 % Nie, 15 % Neuvedené
Varovný signál pri vyššej teplote

Áno

46 % Áno, 38 % Nie, 15 % Neuvedené
Alarm otvorených dverí

Áno

62 % Áno, 38 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Detský zámok

Áno

62 % Nie, 38 % Áno
Mobilná aplikácia

Áno

77 % Nie, 15 % Áno, 8 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Áno

77 % Áno, 15 % Nie, 8 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

20 rokov

38 % 10 rokov, 23 % 20 rokov, 23 % Nie, 8 % 15 rokov, 8 % Neuvedené

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (apríl 2023) je z užívateľských hodnotení zrejmá vysoká miera spokojnosti. Väčšina užívateľov okrem veľkolepého objemu chladiacej aj mraziacej časti chváli moderné technológie a zhoduje sa, že vďaka inteligentným funkciám a možnostiam využitia veľkej prednej obrazovky sa chladnička stane stredobodom domácnosti.

Niektorí za výhodu považujú aj funkciu na vyhľadávanie vhodných receptov podľa toho, čo sa v chladničke práve nachádza. Pre iných je prednosťou najmä hlasové ovládanie alebo sledovanie dátumu expirácie vložených potravín. V recenziách užívatelia ďalej chvália funkciu na vytváranie nákupných zoznamov a tiež fakt, že chladnička vďaka obrazovke a Wi-Fi pripojeniu dokáže nahradiť aj televíziu alebo rádio. Negatívne ohlasy od užívateľov ani odborníkov táto americká chladnička v čase písania recenzie nezbiera.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto americkej chladničky patrí veľká obrazovka na prednej strane, ktorá môže slúžiť v podstate aj ako nástenka, poprípade vám umožní ovládať nielen chladničku, ale aj ostatné inteligentné spotrebiče v domácnosti. Môžete cez ňu aj prijímať hovory, sledovať televíziu alebo surfovať po internete, čo z tejto chladničky robí v čase písania tejto recenzie (apríl 2023) jediný model svojho druhu. Výhodou je aj veľkolepý celkový objem 614 litrov, ktorý v našom porovnaní patrí k tým najvyšším.

Za nevýhodu môžeme okrem vysokej ceny považovať fakt, že sa v chladničke nenachádza nulová zóna ani priehradka s regulovateľnou vlhkosťou. Na druhú stranu ale chladnička vďaka svojej technologickej výbave automaticky udržiava konštantnú teplotu aj vlhkosť, čím predlžuje čerstvosť a trvanlivosť potravín.

Porovnanie s alternatívami

Keďže je americká chladnička Samsung RS6HA8891SL jediná svojho druhu (apríl 2023), nie je k nej možné odporučiť vhodné alternatívy, ktoré by zahŕňali obrazovku a ponúkali podobné funkcie. Pokiaľ však netrváte na technológiách do inteligentnej domácnosti, ale napriek tomu by ste nejakú tú vychytávku ocenili, pozrite si napríklad model LG GMX844MCKV, ktorý je zároveň aj výrazne lacnejší. Obrazovku síce neponúka, no disponuje minibarom, ktorý je dobre prístupný z prednej strany.

Záverečné zhrnutie a naše hodnotenie

Americká chladnička Samsung RS6HA8891SL s mrazničkou umiestnenou vľavo predstavuje riešenie pre náročných užívateľov, ktorí hľadajú spotrebič do inteligentnej domácnosti a súčasne ocenia veľkolepý objem. Okrem Wi-Fi, rôznych vychytávok a obrazovky slúžiacej ako ovládací panel sa tu dočkáte štandardnej výbavy v podobe výrobníka ľadu, ľadovej triešte a dávkovača vody. Chladnička zároveň získava kladné užívateľské recenzie, čo je do istej miery zárukou spokojnosti.

2 500 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung RS6HA8891SL | Hodnotenie: 92,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada venuje témam do hĺbky a svoje skúsenosti zúročuje aj pri porovnaní amerických chladničiek. Vďaka tomu, že si v rámci danej kategórie udržiava aktuálny prehľad, vás môže zoznámiť s novinkami na trhu a poradí, do akých vychytávok či konkrétnych modelov sa oplatí investovať. Okrem americkej chladničky do jej repertoáru spadajú aj klasické kombinované chladničky a mnoho ďalších tém.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Samsung RS6HA8891SL

Samsung RS6HA8891SL

2 500 € Orientačná cena