Menu

Recenzia a porovnanie Sana Juicer EUJ-707

95,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Slimákové odšťavovače

Klady

  • Multifunkčný model
  • Bohaté príslušenstvo
  • Záruka na motor 10 rokov
  • Spätný chod

Zápory

  • Iba jedna rýchlosť
  • Menší plniaci otvor
  • Nedá sa umývať v umývačke
470 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Horizontálny slimákový odšťavovač Sana Juicer EUJ-707 je najdrahším modelom v našom porovnaní (v máji 2021). Tiež však ponúka mnoho výhod a možností ďalšieho využitia – z toho dôvodu ho tiež nevidíme ako vhodný pre niekoho, kto si chce raz za čas odšťaviť niekoľko pomarančov a viac neočakáva. Odporúčame ho naopak nadšeným kuchárom, ktorí ho poriadne zapriahnu. Môžu si to dovoliť, výrobca poskytuje záruku na diely 5 rokov, na motor dokonca 10 rokov.

Príkon dosahuje 200 W, čo je medzi pomalými slimákovými odšťavovačmi bežná hodnota, hoci by sa v porovnaní s odstredivými modelmi mohla zdať ako nízka. V poriadku je aj rýchlosť otáčok okolo 70/min. Netrpezlivých jedincov by však mohol zamrzieť relatívne malý plniaci otvor a nemožnosť vložiť niektoré súčiastky do umývačky. Napriek tomu sa však netreba báť zdĺhavého umývania, pri horizontálnych slimákových odšťavovačoch je údržba o niečo rýchlejšia ako pri tých vertikálnych.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sana

Typ

Slimákový

Uloženie slimáka

Horizontálne

Príkon (W)

200

Otáčky/min

70

Počet rýchlostí

1 + spätný chod

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

45

Objem nádoby (l)

1

Výška (cm)

31

Šírka (cm)

17

Hĺbka (cm)

42

Hmotnosť (kg)

5,7

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Dostávame sa k oblasti, v ktorej tento model v našom porovnaní (v máji 2021) vyniká. Ako mnoho drahších slimákových odšťavovačov totiž ponúka homogenizačné puzdro, pomocou ktorého je možné pripravovať sorbety, orechové maslá a mlieka alebo detské príkrmy. Pri odšťavovaní môžete voliť z jemnejšieho sitka na čistú šťavu bez drviny a hrubšieho sitka na prípravu hutných štiav s dužinou. Ďalej v balení nájdete sadu nadstavcov na výrobu domácich cestovín a sitko, ktoré môžete položiť nad nádobku na šťavu, aby zozbieral prípadnú penu. Zvlášť je možné dokúpiť lis na výrobu domácich olejov.

Z ďalších funkcií, ktoré sme hodnotili, vás poteší čistiaca kefka uľahčujúca čistenie a protišmykové nôžky. Naopak sa budete musieť zaobísť bez antidrip uzáveru pre zamedzenie kvapkania pri vymieňaní nádobky alebo prenášaní prístroja. Toto viečko je všeobecne častejšie medzi vertikálnymi typmi prístrojov. Sana Juicer síce ponúka len jednu rýchlosť, dôležitejšie však je, že disponuje spätným chodom, ktorý umožňuje pohodlné uvoľnenie zaseknutého ovocia. Jedným dychom musíme dodať, že spätný chod je bežný aj pri oveľa lacnejších strojoch.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Nie

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Nie

Hodnotenie ďalších používateľov

Sana Juicer patrí k najpopulárnejším slimákovým odšťavovačom na trhu. Zákazníci si najčastejšie pochvaľujú jeho variabilitu a výťažnosť. Pozitívne hodnotia ako odšťavovacie možnosti, tak aj prípravu sorbetov, nátierok a iných pochutín. Ďalšie spomínané benefity sa týkajú ľahkého skladania, čistenia a tichej prevádzky.

Výčitky sa v užívateľských recenziách veľmi nevyskytujú. Pokiaľ áno, týkajú sa vyššej ceny či plastových súčastí. Niekoľko zákazníkov tiež naznačilo, že by uvítali väčší plniaci otvor a uzáver antidrip.

Klady a zápory

Najväčším benefitom odšťavovača je bezpochyby jeho multifunkčnosť, homogenizačné sitko a sada nadstavcov na cestoviny. Ako väčšina lepších horizontálnych odšťavovačov nemá problém s lisovaním byliniek a listovej zeleniny, významným prínosom je aj rýchlosť čistenia a jednoduchosť používania.

Medzi negatíva rozhodne musíme započítať vyššiu cenu, túto investíciu však výrobca aspoň čiastočne vynahradzuje predĺžením záruky. V porovnaní s vertikálnymi odšťavovačmi má aj menší plniaci otvor, čo najmä pri spracovávaní väčšieho množstva potravín znamená zdĺhavejší postup.

Naše hodnotenie a záver

Horizontálne slimákové odšťavovače bývajú zároveň multifunkčnými prístrojmi a Sana Juicer EUJ-707 toto pravidlo potvrdzuje. Odšťavíte s ním široké spektrum ovocia a zeleniny vrátane listovej, pripravíte domáce špagety alebo spracujete mrazené ovocie na sorbet. Z tohto dôvodu je tiež zbytočné, aby si ho kupovali tí, ktorí jeho výhody nevyužijú. Prístroj je ľahký na čistenie aj skladanie, na druhú stranu vás však môže na chvíľu zdržať krájanie potravín na dostatočne malé kúsky, aby prešli menším plniacim otvorom. Z ďalších funkcií vás poteší spätným chodom, chýbať by vám naopak mohol uzáver antidrip. Motor disponuje dostatočným príkonom aj počtom otáčok a výrobca naň poskytuje záruku 10 rokov. Materiálom tela prístroja je plast, napriek tomu ide o relatívne robustný a ťažký odšťavovač.

Súčasní užívatelia sú spokojní s jeho výťažnosťou aj variabilitou, potešila by ich naopak nižšia cena a väčší plniaci otvor. Pokiaľ o tomto odšťavovači zmýšľate podobne, možno skúste presmerovať svoju pozornosť na niektorý z vertikálnych modelov, napríklad Bosch MESM731M.

470 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sana Juicer EUJ-707 | Hodnotenie: 95,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka veľa skúseností s testovaním produktov, pričom niektorých pomocníkov do kuchyne pravidelne používa doma v kuchyni. Ujala sa preto aj témy odšťavovačov, s ktorými vás bližšie zoznámi a poradí, do ktorých modelov sa oplatí investovať. Sleduje pritom aktuálne trendy a odborné aj užívateľské recenzie, aby mohla odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sana Juicer EUJ-707

Sana Juicer EUJ-707

470 € Orientačná cena