Menu

Recenzia a test Sana SBM Basic

76,7 % Celkové hodnotenie

Pre experimentátorov v kategorii Veľké domáce pekárne

Klady

  • Veľkosť bochníka až 1 700 g
  • Veľa nastaviteľných programov
  • Rôznorodé využitie

Zápory

  • Len pre pokročilejších užívateľov
  • Nedokáže udržiavať teplotu po upečení
  • Vysoká cena
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Prednosťou domácej pekárne značky Sana je veľkosť bochníka, ktorý v nej môžete upiecť. Ide o chlieb s hmotnosťou až 1 700 g, ktorý vystačí početnej rodine. Minimálna hmotnosť bochníka je 500 g, ideálnu veľkosť chleba si teda v tomto rozpätí nájde takmer každý. Počet veľkostí bochníka nie je špecifikovaný, záleží na vašom individuálnom nastavení, rovnako ako pri stupňoch prepečenia kôrky. Môžete si však nastaviť teplotu pečenia a taktiež vlastnú dĺžku programu – aký bude výsledný chlieb teda závisí len od vás.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sana

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 700

Príkon (W)

815

Počet hnetacích hákov v nádobe

2

Stupne prepečenia kôrky

1

Ovládanie

Dotykové

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

23

Výška (cm)

30

Hmotnosť (kg)

10

Programy

Domáca pekáreň Sana SBM Basic ponúka 7 programov, toto číslo je však iba orientačné. Programy sú totiž variabilné a môžete si ich nastavovať a meniť podľa vašich preferencií. V tomto ohľade tu nájdete širokú škálu možností. V základe síce neponúka program rýchleho pečenia, môžete si ho však nastaviť manuálne. Stretnete sa tu s možnosťou bezlepkového pečenia, ktorá poteší nielen celiatikov. Táto domáca pekáreň zvládne pripraviť aj marmeládu, jogurt, kvások, tempeh a ďalšie pochutiny.

Parameter Tento produkt
Počet programov

7

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Nie

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Áno

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka vybavenia a funkcií, prístroj toho veľa neponúkne. Oficiálne nemá napríklad ani udržiavanie teploty po upečení. To je síce možné docieliť tým, že po dokončení všetkých fáz pečenia pridáte do programu ešte jednu s nižšou teplotou, pekáreň je ale stavaná tak, aby po upečení vychladla a nebolo tak ťažké vybrať nádobu s chlebom.

Nedočkáte sa tu ani automatického pridávania ingrediencií, to je však skôr výnimočná funkcia. Môžete však odložiť štart pečenia až o 10 hodín, čo sa hodí v prípade, ak potrebujete, aby cesto nakyslo. Za bežné možno považovať zvukové signály, displej či háčiky na vyberanie hnetačov, ktoré ani tejto pekárni nechýbajú. Hodiť sa bude aj odmerka na suroviny.

Parameter Tento produkt
Možnosť pozastavenia programu

Áno

Odložený štart (hod)

10

Udržiavanie teploty po upečení

Nie

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Naše hodnotenie a záver

Vďaka variabilnému nastaveniu 7 programov a hmotnosti chleba od 500 g do 1 700 g sa táto pekáreň hodí pre náročnejších užívateľov, do menších aj početných domácností. Aký chlieb v nej upečiete záleží len na vás, programy aj jednotlivé fázy sa totiž dajú obmieňať. Okrem chleba dokáže navyše pripraviť aj marmeládu, jogurt a ďalšie.

Svojimi funkciami však pekáreň Sana SBM Basic nevyniká. Nedokáže udržiavať teplotu po upečení ani sama pridávať ingrediencie (napríklad semienka či iné posýpky na chlieb). Taktiež disponuje iba jednou nádobou na pečenie. Ak chcete pekáreň s viacerými nádobami, ktorá navyše dokáže udržiavať teplotu po upečení, odporúčame napríklad model Tefal PF 611838.

240 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Sana SBM Basic | Hodnotenie: 76,7 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sana SBM Basic

Sana SBM Basic

240 € Orientačná cena