Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SBG 106BK

84,5 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon z otvorených grilov v kategorii Stolné grily

Klady

  • Veľká grilovacia plocha
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Iba jedna doska
  • Zaberá viac miesta
45 € Orientačná cena

Základné parametre

Stolný gril Sencor patril v čase písania recenzie (jún 2022) k najobľúbenejším produktom na trhu. Poteší v prvom rade slušným príkonom 2 300 W, grilovacia plocha 1 457 cm2 je vhodná pre 3-4 osoby. Polovica grilu je hladká a polovica rebrovaná, to je pri otvorených modeloch pomerne časté riešenie, ktoré rozširuje variabilitu použitia. Rovnako ako väčšina modelov na trhu, aj tento má nepriľnavý povrch. Doska grilu nie je umývateľná v umývačke, s touto možnosťou sa ale stretnete skôr pri kontaktných griloch, otvorené modely sa častejšie umývajú ručne.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Príkon (W)

2 300

Grilovacia plocha (cm2)

1 457

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná + hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Poloha barbecue

Áno

Umývanie v umývačke

Nie

Vybavenie a funkcie

Grilu Sencor nechýba klasický termostat na nastavenie teploty ani odkvapkávacia miska na tuk. Tým ale jeho výbava viac-menej končí. Nenájdete u neho časovač, možnosť presného nastavenia teploty, ani možnosť nastavenia sklonu dosky. Otvorené grily ale všeobecne mávajú výbavu skôr chudobnejšiu, nedá sa teda povedať, že by za konkurenciou nejako výrazne zaostával. Ako otvorený model má klasicky trochu väčšie nároky na priestor, na šírku zaberie 65,4 cm, jeho hĺbka je 34,4 cm a výška 8,3 cm. Vďaka hmotnosti 3,1 kg sa nemusíte obávať ťažkej manipulácie.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Nie

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

8,3

Šírka (cm)

65,4

Hĺbka (cm)

34,4

Hmotnosť (kg)

3,1

Názory užívateľov a odborníkov

Ako sme už spomínali, gril Sencor je medzi užívateľmi veľmi populárny. Nazbieral viac ako stovku recenzií, ktoré sú v drvivej väčšine prípadov pozitívne. Užívatelia si chvália pomer ceny a kvality, pozitívne hodnotia celkové spracovanie grilu aj rýchly ohrev. Ako častejšie negatívum je spomínané nerovnomerné zahrievanie plochy, ktorá je v rohoch chladnejšia ako v strede. Niektorým užívateľom tiež nevyhovuje kratšia prívodná šnúra. Na ďalšie recenzie sa môžete pozrieť na stránkach Heureka.sk.

Hlavné klady a zápory

Najväčšou výhodou grilu Sencor SBG 106BK je pomer kvality a ceny, takmer „za pár drobných“ dostanete model, ktorý si pochvaľuje viac ako stovka užívateľov. Oceňujeme tiež slušný príkon a kombinovanú grilovaciu plochu s hladkou a rebrovanou časťou. Slabšou stránkou je výbava, veľa funkcií a vychytávok u tohto modelu nenájdete, v danej cenovej kategórii ale nemôžete čakať zázraky.

Porovnanie s alternatívami

Ešte o niečo lacnejšiu alternatívu predstavuje gril Guzzanti GZ 341. Má menšiu grilovaciu plochu, vhodnú cca pre 2 osoby, inak je ale s modelom Sencor na porovnateľnej úrovni. Tiež ponúkne hladký aj rebrovaný povrch a môže zaujať dreveným stojanom.

Náročnejším užívateľom by zase mohol viac vyhovovať gril Jata GR3000. Ten ponúka niekoľko presných teplôt, umožňuje naklonenie grilovacej dosky a model Sencor mierne prekonáva aj v otázke príkonu a veľkosti grilovacej plochy. Je ale tiež niekoľkonásobne drahší.

Záver

Ak hľadáte jednoduchý stolný gril pre pár či rodinu a nevyžadujete práve multifunkčný prístroj, mohol by pre vás byť model Sencor SBG 106BK vhodným variantom. Poteší výkonom aj veľkou plochou na grilovanie, má nepriľnavý povrch a spája v sebe hladkú aj rebrovanú grilovaciu plochu. Nič veľmi navyše už neposkytuje, jeho ponuka funkcií je úplne základná, dostanete len termostat a odkvapkávaciu misku. V danej cenovej kategórii je to ale očakávateľné a viac ako stovka používateľov je s grilom úplne spokojná. Ak však hľadáte o niečo sofistikovanejší prístroj, môžete si prečítať aj recenziu grilu Jata GR3000.

45 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Sencor SBG 106BK | Hodnotenie: 84,5 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

45 € Orientačná cena