Menu

Sencor SBS 113SL – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Osobné váhy

Klady

  • Priaznivá cena
  • Funkcia auto-on
  • Kladné recenzie
  • Atraktívny slim dizajn

Zápory

  • Priemerná nosnosť
  • Len základné váženie
10 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Osobná váha Sencor SBS 113SL je vhodným riešením pre všetkých nenáročných užívateľov, ktorí sú obmedzení výškou finančného rozpočtu. Tento variant totiž vyniká svojou nízkou obstarávacou cenou, aj vďaka ktorej je medzi užívateľmi váha veľmi obľúbený. O tom svedčí okrem iného aj množstvo kladných užívateľských recenzií a veľmi nízka miera reklamovanosti. Váha ponúka iba meranie telesnej hmotnosti, neočakávajte teda žiadnu konektivitu ani internú pamäť pre viacerých užívateľov. Z funkcií poteší iba indikátorom preťaženia a stavu batérie či funkciou Data Lock, vďaka ktorej zostane nameraná hmotnosť ešte pár sekúnd na displeji.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ váhy

Digitálna

Maximálna nosnosť (kg)

150

Presnosť merania

100

LCD displej

Áno

Interná pamäť

Nie

Automatické zapnutie

Áno

Konektivita

Nie

BMI

Nie

Materiál dosky

Sklo

Hmotnosť (kg)

1,6

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Aj napriek tomu, že ide o jednu z najlacnejších osobných váh na trhu, získava tento variant priaznivé užívateľské recenzie. Ich priemer dosahuje na portáli Heureka úctyhodných 95%, z čoho môžeme odvodiť veľkú spokojnosť. Navyše má váha nízku mieru reklamovanosti, takže je možné predpokladať, že s ňou budete spokojní.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za najväčšiu výhodu tejto osobnej váhy považujeme nízku cenu, napriek ktorej je váha u užívateľov veľmi obľúbená a vyznačuje sa nízkou mierou reklamovanosti. Ide o základnú digitálnu váhu, takže tu nemôžete očakávať žiadne diagnostické funkcie. Užívateľský komfort tu čiastočne zaistí aspoň možnosť nastaviť si jednotky merania, indikátor preťaženia a stavu batérie či praktická funkcia Data Lock. Zaujímavosťou je, že má váha pomerne atraktívny dizajn tvorený doskou z priehľadného skla.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatívu k tejto digitálnej osobnej váhe Sencor SBS 113SL vám môžeme odporučiť napríklad Esperanza EBS010. Zaujme pomerne atraktívnym dizajnom, ktorý tvorí digitálna potlač, funkčnou výbavou je viac-menej totožná. Nejde však o produkt až tak známeho výrobcu a nezbiera ani toľko recenzií, z ktorých by sa dala vyvodiť spokojnosť ostatných užívateľov. Zvážiť ale môžete aj osobnú váhu Emos EV106, ktorá je užívateľmi hodnotená veľmi kladne.

Záverečné zhrnutie

Osobnú váhu Sencor SBS 113SL sme do porovnania zaradili predovšetkým kvôli nízkej cene, vďaka ktorej sa hodí pre všetkých nenáročných užívateľov obmedzených výškou finančného rozpočtu. Tento model slúži na bežné sledovanie telesnej hmotnosti, iné funkcie analýzy tela vám bohužiaľ neponúkne. S ohľadom na priaznivú cenu tu ale musíme vyzdvihnúť atraktívny dizajn, funkciu automatického zapnutia pri nášľape alebo funkciu Data Lock, vďaka ktorej sa namerané hodnoty na displeji zobrazujú po dobu niekoľkých sekúnd. Čo sa týka nosnosti a presnosti váženia, váha ponúka priemerné hodnoty.

10 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor SBS 113SL | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov a niektoré výrobky dokonca sama testuje. Pri príprave témy osobných váh tak čerpala nielen z dostupných informačných zdrojov, ale aj z vlastných skúseností. Vďaka tomu vám podrobne vysvetlí dôležité parametre, predstaví aktuálne trendy na trhu a poradí, do ktorých výrobkov sa oplatí investovať. Porovnanie osobných váh zostavila tak, aby si na svoje prišli nenároční používatelia, ale aj tí, ktorí túžia po presnej a detailnej diagnostike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SBS 113SL

Sencor SBS 113SL

10 € Orientačná cena