Menu

Sencor SCR 4400 – Recenzie, testy a porovnania

80,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kamery do auta

Klady

 • Možnosť natáčať v 4K
 • Veľký pozorovací uhol
 • Prehľadný displej
 • Jednoduché ovládanie

Zápory

 • Nemá Wi-Fi
 • Chýba detekcia radarov
 • Lacné spracovanie
80 € Orientačná cena

80,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kamery do auta

Klady

 • Možnosť natáčať v 4K
 • Veľký pozorovací uhol
 • Prehľadný displej
 • Jednoduché ovládanie

Zápory

 • Nemá Wi-Fi
 • Chýba detekcia radarov
 • Lacné spracovanie
80 € Orientačná cena

Prvé dojmy a obsah balenia

Kameru do auta Sencor SCR 4400 sme testovali v januári 2024. Ide o cenovo dostupný model, ktorý umožňuje natáčať v 4K. Boli sme preto zvedaví, ako dobre si povedie. Kamera je veľmi ľahká, pretože je vyrobená z plastu. V balení sa nachádza držiak s prísavkou, napájací kábel s adaptérom a informatívny návod, ktorý je v češtine.

Základné parametre

Kamera do auta umožňuje natáčanie v 4K rozlíšení (3 840 × 2 160 px) so snímkovou frekvenciou 30 fps, rovnako ako v 2,7 K alebo QHD (2 688 × 1 520 px) a FullHD (1 920 × 1 080 px). My sme ju vyskúšali vo všetkých rozlíšeniach cez deň aj v noci. Kvalita je naozaj na vysokej úrovni, a to aj vo FullHD. ŠPZ zaparkovaných áut, ale aj áut pred nami, boli dostatočne čitateľné.

Nočné zábery mali nižšiu kvalitu, registračné značky zaparkovaných áut neboli presvetlené, ale mierne rozmazané, čo znemožňovalo ich identifikáciu. ŠPZ áut, ktoré stáli priamo pred nami, sme dokázali prečítať.

Bez optickej stabilizácie, ktorou kamera nedisponuje, obraz na nerovných cestách vykazoval istú mieru trasenia, obzvlášť v režime FullHD. Pozorovací uhol 170° je nadpriemerný, zvyčajne sa pohybuje okolo 130°. Vďaka väčšiemu uhlu záberu máte možnosť vidieť aj širšie okolie, ale okraje môžu byť mierne zdeformované.

Vyhotovenie a ukladanie záznamov

Pripojením do nabíjačky a naštartovaním auta sa kamera automaticky zapne a začne nahrávať, čo minimalizuje potrebu manuálneho zásahu, okrem zmeny nastavenia. Ak by ste záznam chceli spustiť alebo zastaviť manuálne, je možné tak urobiť pomocou tlačidla umiestneného na pravej strane.

Pre vytvorenie záznamu je nutná micro SD karta, ktorá vyžaduje formátovanie po vložení do kamery. Pokiaľ na nej máte dôležité súbory, najskôr si ich presuňte. Kamera podporuje SD kartu až do veľkosti 128 GB, väčšina konkurenčných modelov umožňuje iba 64 GB a menej. Je to spôsobené aj tým, že dokáže natáčať v 4K, takže vám videá budú zaberať viac miesta.

Ak sa pamäťová karta zaplní, staršie záznamy sa automaticky prepisujú novšími. Vďaka G-senzoru sa však neprepíšu tie záznamy, ktoré sú uzamknuté. Zamknúť ich potom môžete aj manuálne. Nastaviť je možné aj videoslučku, teda to, ako dlho bude trvať jeden záznam. Kamera umožňuje nahrávať maximálne 5-minútovú slučku.

Ovládanie a možnosti inštalácie

Kamera je vybavená prísavkovým držiakom, ktorý sa ľahko pripevní k čelnému sklu bez nutnosti lepenia, čo umožňuje jednoduché premiestnenie. Trojpalcový displej je veľmi prehľadný a ovládanie je intuitívne. Ľahko sa tak dostanete do menu, kde si nastavíte všetko potrebné, od rozlíšenia videa, dĺžky videoslučky, typu kódovania až po kvalitu fotoaparátu a obrazu. V menu si tiež môžete pozrieť záznamy a fotografie.

Menej praktické sú bočné tlačidlá, ktoré nie sú ľahko viditeľné, a preto vyžadujú ovládanie skôr na základe hmatu. Za nedostatok kamery je možné považovať absenciu Wi-Fi, Bluetooth či mobilnej aplikácie. Všetky vyhotovené záznamy tak do počítača dostanete iba cez SD kartu, čo pre niekoho môže byť nevyhovujúce a zdĺhavé.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ

Klasická

Rozlíšenie videa prednej kamery (px)

3 840 × 2 160

Rozlíšenie videa zadnej kamery (px)

Bez zadnej kamery

Uhol záberu prednej kamery (°)

170

Uhol záberu zadnej kamery (°)

Bez zadnej kamery

Počet snímok za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizácia

Nie

Veľkosť displeja (")

3

Pamäťová karta (GB)

128

Batéria

Áno

Kapacita batérie (mAh)

180

Šírka (mm)

89

Výška (mm)

54

Funkcie a príslušenstvo

Sencor SCR 4400 disponuje základnými funkciami, ktorými je už spomínaný G-senzor, automatické zapnutie, nahrávanie v slučke či detekcia pohybu. Kamera sa vyznačuje 14Mpx fotoaparátom, pomocou ktorého urobíte snímky aj počas nahrávania, čo nie je bežné pri všetkých kamerách. Chýba jej ale Wi-Fi, Bluetooth, GPS alebo detekcia jazdných pruhov a radarov. Tú ale nemajú ani drahšie modely. Príslušenstvo zahŕňa napájací kábel s adaptérom, držiak s prísavkou a český návod.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

GPS

Nie

Automatické zapnutie

Áno

Detekcia pohybu

Áno

G-senzor

Áno

Magnetický držiak

Áno

Mikrofón

Áno

Fotoaparát

Áno

Detekcia radarov

Nie

Detekcia jazdných pruhov

Nie

Názory užívateľov

Užívatelia oceňujú LCD displej kamery, slučkové nahrávanie, priaznivú cenu a funkciu detekcie pohybu. Iní zase spomínajú jednoduché ovládanie, G-senzor, kvalitný obraz aj zvuk. Medzi negatíva patrí obmedzenie na 30 snímok za sekundu a občasné zášklby v záznamoch.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ako hlavná prednosť kamery Sencor SCR 4400 vyniká jej priaznivá cena a schopnosť zhotovovať kvalitné záznamy v 4K rozlíšení. To pri kamerách v tejto cenovej kategórii nie je bežné. Spomenúť tiež musíme široký uhol záberu, G-senzor, detekciu pohybu aj ľahké ovládanie a prehľadné menu. Medzi zápormi sme potom našli niektoré chýbajúce funkcie, ako napríklad Bluetooth, Wi-Fi a GPS.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatívu v rovnakej cenovej kategórii zvážte Lamax C9, ktorý ponúka ďalšie funkcie ako GPS, detekciu radarov a jazdných pruhov. Nechýba mu G-senzor, detekcia pohybu ani mikrofón. Umožňuje nahrávať však iba v QHD a chýba mu aj Wi-Fi. Za nevýhodu Lamaxu C9 je možné považovať absenciu držiaka, kamera sa namiesto toho lepí priamo na sklo.

Naše hodnotenie a záver

Kamera Sencor SCR 4400 s tenkou a ľahkou konštrukciou je ideálnou voľbou pre nenáročných užívateľov. Chýbajú jej síce niektoré funkcie, ale tými dôležitými je vybavená. Nepotrebujete k nej žiadnu aplikáciu, dá sa totiž ovládať priamo na tele. Vďaka držiaku ju kedykoľvek ľahko premiestnite. Niektorým používateľom môže vadiť, že nemá Bluetooth ani Wi-Fi, a tak z nej záznamy dostanete iba cez SD kartu. Ak hľadáte kameru za podobnú cenu, ale s viacerými funkciami, pozrite sa na Lamax C9.

80 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Sencor SCR 4400 | Hodnotenie: 80,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá rada skúma veci do hĺbky a danú tému si detailne preštuduje. Vďaka tomu vám ľahko poradí, na čo sa zamerať pri výbere kamery do auta, aké funkcie by ste nemali vynechať a aké je najlepšie upevnenie kamery. Okrem autokamier sa u nás venuje témam, ako sú klasické vysávače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SCR 4400

Sencor SCR 4400

80 € Orientačná cena