Menu

Sencor SHA 8400WH – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Čističky vzduchu do 200 €

Klady

  • Ionizátor
  • UV lampa
  • Regulácia výkonu
  • Časovač

Zápory

  • Chýba automatika
  • Slabší vzduchový výkon
80 € Orientačná cena

Základné parametre

Sencor SHA 8400WH je čistička nižšej cenovej kategórie. Zodpovedá tomu aj jej vybavenie funkciami, ktorému sa budeme venovať v ďalšej časti tejto recenzie. Model značky Sencor je vhodný do miestností o veľkosti okolo 40 m2, pre alergikov je táto hodnota iba 16 m2 (vychádza z vlastného výpočtu). Celkový vzdušný výkon za hodinu je 178 m3, čo je skôr nižšia hodnota. Čističku teda neodporúčame do veľkých miestností či bytov. Filtrovacia sústava je tvorená bežným predfiltrom, ktorého funkciou je zachytávať veľké nečistoty, ako sú vlasy či chlpy. Ďalšie čistenie vzduchu zaisťujú uhlíkové a HEPA filtre. Celková účinnosť tejto filtračnej zostavy je 99,97 %. Okrem prachu prístroj zo vzduchu odstraňuje aj roztoče, peľ, alergény, smog, zápach, cigaretový dym, plesne, baktérie a vírusy. O ich likvidáciu sa stará UV lampa, ktorá zachytené mikroorganizmy zabíja priamo v tele čističky. Hlučnosťou tento prístroj nijako zvlášť nevyčnieva z bežných hodnôt. Najmenšia možná hlučnosť je 30 dB, najvyššia potom 50 dB.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ filtrácie

HEPA + uhlíkový + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

178

Protiprašná účinnosť (%)

99,97

Odporúčaný priestor (m^2)

40

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

16

Minimálna hlučnosť (dB)

30

Maximálna hlučnosť (dB)

50

Vybavenie, funkcie a rozmery

Ako sme už spomínali v úvode, na výbave tohto modelu značky Sencor sa podpísala jeho nízka obstarávacia cena. Napriek tomu však vo výbave nájdeme ionizátor, ktorý prispieva k čisteniu vzduchu. Ten je vďaka iónom čerstvejší. Ióny napomáhajú zhlukovať častice nečistôt do väčších skupín, vďaka čomu sú potom lepšie zachytiteľné filtrom. Výkon ventilátora je možné regulovať v troch stupňoch. Dobu čistenia je možné nastaviť vďaka časovaču. Samozrejme je tiež možné nechať prístroj bežať nepretržite. O nutnosti výmeny filtrov vás bude informovať zvláštne upozornenie. Tým však výbava funkciami končí. Chýba v nej senzor kvality ovzdušia, ktorý v prípade prítomnosti reguluje automatický režim, ani ten tu teda nenájdete. Z režimov chýba aj nočný, počítať nemôžete ani s diaľkovým ovládaním.

Spotreba 55 W je pomerne bežná, vzhľadom na slabší výkon by sme ale mohli očakávať aj nižšie hodnoty. Rozmerovo sa prístroj radí medzi menšie modely, na výšku má 40,9 cm, na šírku 32,4 cm a do hĺbky zaberá 16,2 cm.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Senzor kvality vzduchu

Nie

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Nie

Nočný režim

Nie

Regulácia výkonu

Áno

Počet stupňov výkonu

3

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Nie

Spotreba (W)

55

Výška (cm)

40,9

Šírka (cm)

32,4

Hĺbka (cm)

16,2

Záver

Sencor SHA 8400WH je drobná čistička vzduchu určená do menších miestností. Odporúčaná veľkosť miestnosti je 40 m2, pre alergikov skôr 16 m2. Výhodou je prítomnosť ionizátora a filtračnej zostavy obsahujúcej uhlíkový a HEPA filter. Poteší aj UV lampa, ktorá likviduje zachytené vírusy, baktérie a plesne. Pozitívom je tiež nízka obstarávacia cena, ktorá však odráža slabšiu výbavu v oblasti pokročilých funkcií. Chýba teda automatický režim, senzor kvality ovzdušia alebo nočný režim.

Ak ale takéto funkcie nevyžadujete a kladiete dôraz skôr na cenu, mohla by vás zaujať aj recenzia čističky Concept CA1000 Perfect Air, ktorá má väčší vzduchový výkon.

80 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor SHA 8400WH | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SHA 8400WH

Sencor SHA 8400WH

80 € Orientačná cena