Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SHI 110BK

70,0 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Cestovné žehličky na vlasy

Klady

  • Nízka obstarávacia cena
  • Rýchlo sa nahrieva
  • Ionizačná funkcia

Zápory

  • Nie je možné nastaviť teplotu
  • Malé žehliace doštičky
  • Absencia ďalších funkcií
10 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Sencor SHI 110BK je žehlička na vlasy s doštičkami z keramiky a turmalínu. Teplotu nie je možné zvoliť, je pevne nastavená na 200 °C. Táto teplota je vhodná na normálne vlasy – jemné vlasy totiž potrebujú nižšiu teplotu, veľmi silné a nepoddajné vlasy zase vyššiu. Na teplotu 200 °C sa žehlička nahreje už za 20 sekúnd. Jej príkon činí iba 30 W, v tomto ohľade sa teda radí skôr k tým slabším, pri cestovnej žehličke ale ide o dostatočnú hodnotu. Môžete ju používať aj ako klasickú žehličku na domáce použitie, cestovný model z nej totiž robí najmä nízka hmotnosť 400 gramov. Rozmerovo je síce menšia, za mini žehličku by sme ju ale určite neoznačili.

Vďaka turmalínovému povrchu vyžarujúcemu ióny nie sú vlasy zbytočne vysušované. Ióny tiež zabraňujú vzniku statického náboja. Parnú funkciu táto žehlička nemá a jej doštičky s rozmermi 90×24 mm nie sú napustené olejom ani kondicionérom, sú ale plávajúce. To znižuje tlak vyvíjaný na vlasy a zabraňuje ťahaniu a trhaniu vlasov. Oblý tvar je vhodný na tvorbu vĺn.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika-turmalín

Nastavenie teploty

Nie

Maximálna teplota (°C)

200

Príkon (W)

30

Doba zahrievania (s)

20

Ionizačná funkcia

Áno

Parná funkcia

Nie

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

90

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

24

Zaoblené okraje

Áno

Užívateľský komfort

Trojmetrový prívodný kábel s otočnou koncovkou uľahčuje obsluhu, nebude teda problém, ak sa zásuvka nenachádza hneď pri zrkadle. Ostatné funkcie tejto žehličke chýbajú. Nemá displej ani indikáciu nahriatia a na vypnutie žehličky budete musieť vždy myslieť, nemá totiž funkciu automatického vypnutia. Vlasy je potrebné pred žehlením dôkladne vysušiť, s touto žehličkou totiž nie je možné žehliť vlhké vlasy. Taktiež sa nedá ani uzamknúť, čo by sa na cestovanie hodilo. Skrátka ponúkne len úplný základ, nič navyše neočakávajte. Funguje iba v sieti s napätím 230 V, pri cestovaní teda skontrolujte napätie v miestnej sieti.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

300

Otočný kábel

Áno

Displej

Nie

Indikácia zahriatia

Nie

Automatické vypnutie

Nie

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Nie

Hlavné klady a zápory

Najväčšie pozitívum žehličky Sencor SHI 110BK je pomerne očividné – zaujme primárne veľmi nízkou obstarávacou cenou. Vzhľadom na cenu je celkom prekvapením, že sa pomerne rýchlo nahrieva a medzi výhody by sme mohli zaradiť aj dlhý prívodný kábel a nízku hmotnosť, ktorú oceníte pri prenášaní ale aj počas manipulácie. Tým to však končí a žehlička nič viac neponúkne. Za nevýhodu naopak považujeme nemožnosť akokoľvek upraviť teplotu a absenciu iných funkcií. Žehlička nemá ani displej alebo indikátor nahriatia, pri manipulácii s ňou si preto dávajte veľký pozor a nezabudnite žehličku vypínať, sama to za vás neurobí.

Hodnotenie používateľov

Sencor SHI 110BK na webe hodnotilo viac ako 50 užívateľov. Celkové hodnotenie je pozitívne. V recenziách užívatelia chvália nízku obstarávaciu cenu, jednoduchú obsluhu a rýchle nahrievanie. Výhodou je podľa nich aj dlhý kábel. Negatívne hodnotia chýbajúcu možnosť nastavenia teploty, priznávajú ale, že kvalita zodpovedá cene. Všetky recenzie si môžete prečítať na portáli Heureka.

Porovnanie s alternatívami

Vzhľadom na nízku cenu nebudeme túto žehličku porovnávať napríklad s oveľa vymakanejším modelom Remington S8500 Shine Therapy a podobnými variantmi, pretože je jasné, že toho ponúknu oveľa viac, za funkcie si ale samozrejme trochu priplatíte. V porovnaní s ostatnými cestovnými modelmi z nášho porovnania má trochu väčšie rozmery, kompenzuje to ale nízkou hmotnosťou. O niečo vyšší príkon má model Moser 4480-0050, ani pri tom si ale nenastavíte teplotu – konštantné nahriatie sa pohybuje okolo 180 stupňov, čo je o niečo menej. Pokiaľ máte jemnejšie vlasy, nižšia teplota pre vás bude vhodnejšia.

Záver

Žehlička Sencor SHI 110BK je vhodná pre nenáročných užívateľov, ktorí majú normálne vlasy. Na jemné a príliš silné vlasy totiž nemá vhodnú teplotu. Vďaka nízkej hmotnosti sa hodí na cestovanie. Nejedná sa síce o mini model, na druhú stranu to môže byť výhoda, pretože žehlenie aspoň nebude trvať tak dlhú dobu.

Výhodou tohto modelu je veľmi nízka obstarávacia cena, dlhý prívodný kábel a rýchle nahrievanie. Nevýhodou je fixné nastavenie teploty na 200 °C. Chýbajú aj bezpečnostné funkcie ako je automatické vypnutie alebo uzamknutie klieští. Ak by vás aj dlhý kábel stále obmedzoval a nevadilo by vám trochu si priplatiť, potom sa pozrite aj na bezdrôtový variant ETA Fenité 6337.

10 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Sencor SHI 110BK | Hodnotenie: 70,0 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila je jednou z redaktoriek v našom tíme a na webe má na starosti desiatky rôznych tém. Žehličky na vlasy patria medzi jej najobľúbenejšie, pretože ich používa takmer denne a snaží sa neustále hľadať to najlepšie na trhu. Okrem prieskumu sa vrhla aj na reálne testovanie a vybrané modely vyskúšala. Dokáže vám teda poradiť, či sú určité funkcie v praxi užitočné alebo naopak zbytočné.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SHI 110BK

Sencor SHI 110BK

10 € Orientačná cena