Menu

Sencor SHP 320SL – Recenzie, testy a porovnania

72,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Strojčeky do 40 €

Klady

  • Nízka cena
  • Možné nastavenie dĺžky
  • Jednoduché ovládanie
  • Závesné oko

Zápory

  • Malý rozsah dĺžky strihu
  • Iba sieťová prevádzka
10 € Orientačná cena

Sencor SHP 320SL je jedným z najlacnejších strojčekov na vlasy, ktorý je aj napriek svojej nízkej cene u užívateľov veľmi obľúbený. Má jednoduché ovládanie a jedná sa o sieťový model.

Základná charakteristika

Strojček na vlasy Sencor SHP 320SL spadá do nízkej cenovej kategórie, čím cieli prevažne na nenáročných užívateľov. Nízkej cene tiež zodpovedá rad dôležitých parametrov na základnej úrovni. Strojček je vybavený čepieľkami z nerezovej ocele, ktoré sú odolné proti korózii, takže ich môžete bez problémov umývať pod vodou. Nie sú ale samoostriace, časom sa teda otupia, to však zodpovedá danej cenovej relácii.

Výhodou je dobrá ergonómia a jednoduché ovládanie páčkou, ktorá umožňuje nastavenie dĺžky strihu pri strihaní bez nadstavca. Minimálna dĺžka strihu bez nadstavca je nastaviteľná v rozmedzí 1 až 3 mm. V balení však nájdete aj príslušenstvo v podobe 4 nadstavcov (3 mm, 6 mm, 9 mm a 12 mm), takže je strojček pomerne variabilný a možno ho použiť aj na zastrihnutie fúzov.

Súčasťou balenia sú potom aj nožnice, krytka, hrebeň, čistiaca kefka a olej, vďaka čomu môžete strojček udržiavať v kondícii a čistote. Kladne hodnotíme aj závesné očko, s ktorým sa strojček lepšie skladuje. Negatívum pre niekoho môže predstavovať sieťové napájanie, pri strihaní je totiž nevyhnutné pripojenie do elektrickej siete.

Parameter Tento produkt
Minimálna dĺžka strihu (mm)

1

Maximálna dĺžka strihu (mm)

12

Počet nastavení dĺžky strihu

5

Materiál britov

Nerezová oceľ

Napájanie

Sieťové

Ovládanie

Páčka

Počet nadstavcov

4

Hmotnosť (g)

470

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Medzi užívateľmi je tento strojček na vlasy veľmi obľúbený predovšetkým kvôli nízkej obstarávacej cene, ktorú v recenziách chvália najčastejšie. Hoci sa jedná o jeden z najlacnejších strojčekov na trhu, má pomerne dobré hodnotenie. Napríklad na e-shope Alza je priemer všetkých užívateľských hodnotení 4 hviezdičky z 5, čo je veľmi dobrý výsledok. Rovnako dobre si vedie aj na portáli Heureka, kde si v rámci cca 100 recenzií vyslúžil hodnotenie 83 % (marec 2024).

Okrem nízkej ceny používatelia chvália prekvapivo tichý chod a jednoduché ovládanie. Všeobecne používatelia tvrdia, že sa so strojčekom dobre manipuluje, čo je pri strihaní vlasov kľúčové. Niektorí potom spomínajú, že je možné strojček použiť aj na zastrihnutie fúzov, takže je pomerne multifunkčný. Na druhú stranu ale niektorí negatívne hodnotia vyššie vibrácie, ktoré strojček pri strihaní vydáva a je potrebné si na ne zvyknúť. Za negatívum potom užívatelia považujú aj fakt, že strojček nie je akumulátorový a je možné ho používať iba pripojený do siete.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Jednou z najväčších predností tohto strojčeka na vlasy je bezpochyby nízka obstarávacia cena, s ktorou sa radí medzi najlacnejšie modely na trhu. Aj napriek tomu však strojček získava veľa pozitívnych užívateľských ohlasov, ktoré svedčia o veľkej miere spokojnosti. Za výhodu považujeme hneď 5 možných dĺžok nastavenia strihov a 4 nadstavce v balení. Kladne hodnotíme aj to, že je strojček možné používať aj bez nadstavcov, čo je vhodné pre tých užívateľov, ktorí preferujú krátky zostrih.

Strojček má vydarenú ergonómiu, nechýba mu tvarovaná rukoväť, ktorá zaručuje lepšie držanie v ruke. Ovládanie zaisťuje páčka na bočnej strane, čo síce nie je najmodernejšie riešenie, ale strojček sa tak aspoň ľahko ovláda. Výhodou pre ľahšie skladovanie je aj závesné pútko, ktoré umožňuje zavesenie strojčeka napríklad v kúpeľni. Bohužiaľ ide ale o sieťovo napájaný model, ktorý neumožňuje prevádzku na akumulátor. Pri práci je tak nevyhnutné pripojenie do elektrickej siete. Oproti drahším modelom tiež ponúka menšie rozpätie dĺžok strihov a nemá samoostriace čepele, takže sa časom otupí.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte cenovo porovnateľnú alternatívu k strojčeku Sencor SHP 320SL, pozrite si napríklad Hyundai HC 910 s podobnými parametrami. Taktiež sa jedná o sieťový model so 4 nadstavcami v balení a rovnakým rozsahom minimálnej a maximálnej dĺžky strihu. Je ale o pár eur drahší a nenájdete pri ňom toľko recenzií ako pri modeli Sencor.

Alternatívne vám môžeme odporučiť ďalší o niečo drahší variant, a to strojček na vlasy Ducati HC 729 U-Turn. Jeho obstarávacia cena sa už pohybuje okolo 20 €, čo je viac ako dvojnásobok oproti strojčeku Sencor. Na druhú stranu má ale Ducati čo ponúknuť. V balení má totiž hneď 6 nadstavcov, takže je variabilnejší, navyše je ho možné bez nadstavca použiť na strih už od 0,5 mm. Okrem väčšieho rozpätia možných dĺžok strihov sa ovláda tlačidlami, takže je o niečo modernejší.

Záverečné zhrnutie

Sencor SHP 320SL je strojček na vlasy, ktorý zaujme prevažne nenáročných užívateľov trvajúcich na nízkej obstarávacej cene. Ide totiž o jeden z najlacnejších strojčekov na vlasy na trhu, napriek tomu však má kladné recenzie. Vzhľadom na nízku cenu je ale nutné akceptovať niektoré parametre na základnej úrovni. Strojček je vybavený čepieľkami z nerezovej ocele, ktoré tak nepodliehajú korózii a je možné ich umývať pod vodou. Nie sú však samoostriace, takže sa časom tupia.

V balení nájdete základné príslušenstvo v podobe 4 nadstavcov (3 mm, 6 mm, 9 mm a 12 mm), krytky čepieľok, nožníc a hrebeňa. Nechýba čistiaca kefka a olej na premazanie čepieľok, čo je bežný štandard. Výhodou je ergonomická rukoväť a jednoduché ovládanie páčkou, kladne hodnotíme aj závesné očko pre ľahšie skladovanie. Za negatívum ale považujeme malý rozsah dĺžky strihov a aj fakt, že sa jedná o sieťový model. Pri strihaní tak musí byť pripojený do siete, čo môže komplikovať manipuláciu.

10 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor SHP 320SL | Hodnotenie: 72,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada zaujíma o témy z oblasti starostlivosti o telo. Na tejto stránke sa venuje strojčekom na vlasy, kde sa podrobne zamerala na jednotlivé modely a vybrala tie najlepšie produkty na trhu. Poradí vám tiež, čo všetko pri výbere strojčeka na vlasy sledovať alebo ako tento prístroj správne a bezpečne používať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SHP 320SL

Sencor SHP 320SL

10 € Orientačná cena