Menu

Sencor SMG 4410WH – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Elektrické mlynčeky

Klady

  • Nadstavce v cene
  • Dobrý príkon
  • Nižšia cena

Zápory

  • Plastový materiál
  • Horšie drví
  • Nemá samoostrenie
60 € Orientačná cena

Základné charakteristiky

Elektrický mlynček na mäso Sencor SMG 4410WH poteší užívateľov, ktorí hľadajú bohato vybavený stroj za dobrú cenu. Zariadenie vám vďaka priloženým strúhadlám uľahčí okrem mletia mäsa aj strúhanie zeleniny, syrov alebo orechov. Mlynček disponuje príkonom 1 400 W, čo je v porovnaní s drahšími alternatívami podpriemerná hodnota. Zvládne však pomlieť 1,7 kg mäsa za minútu, čo stačí na domáce varenie.

Mlynček je vyrobený z plastu, avšak mlecí mechanizmus je oceľový. Nehrozí teda zlomenie či rýchle opotrebovanie nožov. Plastové časti je možné umývať v umývačke, čo urýchli proces čistenia. Čo sa týka bezpečnosti, mlynčeku nechýbajú gumové nožičky, na kuchynskej linke sa teda pri práci nehýbe. Vtláčadlom zase mlynček naplníte bez toho, aby ste si poranili prsty. Model má aj funkciu spätného chodu – uviaznuté mäso uvoľníte jediným tlačidlom.

Pokiaľ si mlynček kupujte predovšetkým na spracovanie mäsa, potešia vás nadstavce na plnenie klobás aj pokrm kebbe z mletého mäsa. Napriek tomu, že je mlynček na svoju cenu perfektne vybavený, podľa prieskumu nemôže konkurovať tým najsilnejším a zároveň drahším značkám. Životnosť zariadenia tak bude vzhľadom na nízku cenu zrejme kratšia.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Mlynček má oproti iným menšie množstvo recenzií, ale všetky sú kladné. Užívatelia oceňujú predovšetkým bohaté príslušenstvo za nízku cenu v porovnaní s alternatívami. Stroj je navyše možné ľahko prenášať vďaka praktickému držadlu. Jednoducho ho uchopíte jednou rukou. Odborníci však upozorňujú, že mlynček sa nemôže rovnať rovnako vybaveným, ale výkonnejším alternatívam. Niekde sa totiž muselo ušetriť a v prípade týchto zariadení to býva napríklad pri spojovacích častiach mlynčeka. Môžu sa tak rýchlo opotrebovať a prístroj je nepoužiteľný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčším kladom mlynčeka je bohaté príslušenstvo za nízku cenu. Získate tak veľmi lacné zriadenie v podobe mlynčeka, drviča, strúhača a krájača. Výhodou je tiež praktické madlo, vďaka ktorému mlynček kamkoľvek premiestnite jednou rukou. Nevýhodou je naopak výdrž 5 minút nepretržitej prevádzky. Ide o podpriemernú hodnotu. Oproti drahším alternatívam je príkon 1 400 W slabší, avšak aj tak pomelie takmer dve kilá mäsa za minútu, čo na rodinné využitie stačí.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k modelu Sencor SMG 4410WH môže byť napríklad Bosch MFW2517W. Je drahší, ale má všetky nadstavce na spracovanie zeleniny a syrov ako Sencor. Dokonca disponuje aj lisom na ovocie. Príkon je síce 350 W, avšak samotný motor dosiahne silu 1 500 W. Spracuje tak 1,7 kg mäsa za minútu, čo zodpovedá výkonu mlynčeka od Sencoru. Mlynček má navyše poistku proti preťaženiu (pri hroziacom skrate sa vypne), chýba mu však spätný chod. Uviaznuté mäso budete musieť vyberať sami, čo je nepraktické.

Záverečné zhrnutie

Mlynček Sencor SMG 4410WH odporúčame zákazníkom, ktorí chcú multifunkčné zariadenie za nízku cenu. Vďaka bohatému príslušenstvu mlynček využijete aj na strúhanie, krájanie či drvenie zeleniny, syrov a orechov. Nechýbajú ani nadstavce na plnenie klobás. Oproti drahším alternatívam má zariadenie dobrý príkon 1 400 W. Za minútu tak zvládne spracovať necelé dve kilá mäsa, no v plnej prevádzke vydrží len 5 minút, čo napríklad pri výrobe údenín nemusí stačiť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Materiál konštrukcie

Plast a oceľ

Materiál mlecieho mechanizmu

Oceľ

Rýchlosť mletia mäsa (kg/min)

1,7

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Áno

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Áno

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

3; 5; 7

Hmotnosť (kg)

3,4

Spätný chod

Áno

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Nerelevantné

Vhodné do umývačky

Áno (okrem kovových častí)

Príkon (W)

1 400

60 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Sencor SMG 4410WH | Hodnotenie: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SMG 4410WH

Sencor SMG 4410WH

60 € Orientačná cena