Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SMS 4013RD

73,8 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Frézkové holiace strojčeky

Klady

  • Nízka cena
  • Jednoduché ovládanie
  • Ľahký

Zápory

  • Dlhé nabíjanie
  • Nedá sa umyť pod vodou
  • Nemá cestovné puzdro
20 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Holiaci strojček Sencor SMS 4013RD je založený na frézkovom holiacom mechanizme. Ten je vhodný na dlhšie chlpy, využitie preň teda nájdu najmä páni, ktorí si chcú bradu upravovať pravidelne, ale nie denne. Na každodenné holenie a zastrihávanie fúzov je lepší planžetový mechanizmus. Tento strojček je určený len na suché holenie, nie je teda vhodné pri holení s ním používať gél ani penu.

Ako zdroj napájania tu slúži akumulátor a strojček nie je možné používať počas nabíjania. To trvá zhruba 480 minút (8 hodín). Jedná sa o nadpriemernú hodnotu, v čase písania tejto recenzie (august 2021) bola bežnejšia doba okolo jednej hodiny. Istou výhodou je však fakt, že následne vydrží pracovať až 75 minút. Strojček teda pravdepodobne nebude nutné nabíjať každý týždeň, ale skôr raz za dva mesiace (to je ale samozrejme veľmi individuálne).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Spôsob holenia

Suché

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

480

Výdrž batérie (min)

75

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

3

Hmotnosť (g)

150

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Čo sa týka výbavy, tento strojček ponúka iba úplný základ. Oceňujeme, že mu nechýba zastrihávač, ten ale býva pri holiacich strojčekoch takmer samozrejmosťou. Ako sme už upozornili, tento model nie je vhodný na mokré holenie, dokonca ho ani nemôžete umyť pod vodou, nie je totiž vodeodolný. V jeho výbave nenájdete ani funkciu rýchlonabíjania a v balení chýba cestovné puzdro.

Čo však v balení má, je kefka na čistenie strojčeka. Výhodou môže pre niektorých byť aj cestovný zámok. Strojček je so svojimi 150 g veľmi ľahký a tak jeho prítomnosť v batožine v podstate nepocítite. Vďaka zámku sa navyše nestane, že by sa strojček samovoľne zapol.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Nie

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Nie

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Nie

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

Aj keď z hľadiska parametrov tento strojček nepatrí k tým najlepším na trhu, v recenziách má pomerne kladné ohlasy. Nemôžete od neho síce očakávať zázraky, ako klasický strojček však poslúži dobre. Užívatelia chvália bezproblémové fungovanie a spomínajú jednoduchú manipuláciu aj ovládanie. Medzi negatívami sa objavuje dlhá doba nabíjania, tá je na druhú stranu vyvážená slušnou výdržou batérie.

Hlavné klady a zápory

Na prvý pohľad je vám asi jasné, že medzi najvýraznejšie výhody tohto modelu patrí nízka obstarávacia cena. Tá sa ale bohužiaľ odrazila aj na niektorých jeho vlastnostiach. Napríklad musíte dlhú dobu čakať na nabitie, na druhú stranu potom ale vydrží fungovať nadpriemerne dlhú dobu. Za negatívum považujeme aj nemožnosť opláchnuť strojček pod tečúcou vodou. Počítajte preto s tým, že čistenie bude o trochu náročnejšie ako pri vodeodolných modeloch. Naopak medzi pozitíva tohto modelu môžeme zaradiť nízku váhu a jednoduché používanie.

Naše hodnotenie a záver

Cenovo prijateľný strojček Sencor SMS 4013RD odporúčame všetkým, ktorí si chcú jednoducho, raz-dvakrát do týždňa zastrihnúť bradu a fúzy, aby rástli rovnomerne a aby vyzerali upravene. Na to je tento strojček ideálny. Nezvládne mokré holenie, ani ho nie je možné vyčistiť pod tečúcou vodou. Na čistenie je určená kefka, ktorá je súčasťou balenia. Strojček sa nabíja 8 hodín, ale sľubuje výdrž až 75 minút, takže vydrží pracovať aj dva mesiace v závislosti od dĺžky jedného zastrihávania. Pokiaľ vám vyhovuje jednoduchosť tohto modelu a jeho nízka hmotnosť, môžeme vám ho odporučiť. Ak hľadáte trochu sofistikovanejší variant s lepšou ponukou funkcií, odporúčame prečítať si aj ďalšie recenzie v našom porovnávacom teste.

20 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Sencor SMS 4013RD | Hodnotenie: 73,8 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila sa problematike holenia a zbavovania chĺpkov venuje na našej stránke hneď pri niekoľkých témach. Veľmi dobre chápe, aké zložité môže byť vybrať ten správny produkt, keď si ho nemôžete dopredu vyskúšať. Pred odporúčaním nejakého produktu preto vždy starostlivo zvažuje všetky alternatívy a snaží sa získať maximum informácií. Poradí vám teda napríklad, pre koho je vhodnejší planžetový strojček a kto by mal siahnuť skôr po frézkovom variante. Okrem holiacich strojčekov ju nájdete podpísanú aj pod článkom o zastrihávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SMS 4013RD

Sencor SMS 4013RD

20 € Orientačná cena