Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SMW 1817BK

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché ovládanie

Zápory

  • Malý objem
  • Nemá displej s hodinami a detský zámok
  • Nižší výkon
85 € Orientačná cena

Základné parametre

Pri voľne stojacej mikrovlnnej rúre Sencor SMW 1817BK sa dočkáte skôr menšieho objemu 17 litrov. Priemer otočného taniera si stále zachováva štandardných 24,5 cm, do mikrovlnky by ste teda mali pohodlne vložiť klasický tanier s naservírovaným jedlom. Výkon 700 W a príkon 1 200 W dávajú dohromady pomerne nízku energetickú účinnosť, mikrovlnka je ale stále dostatočne výkonná na to, aby jedlo ohriala, len jej to bude trvať o niečo dlhšie. Tento model patrí v našom porovnaní k menším, hodí sa teda do malých kuchýň a pre menej početné domácnosti. Prednosťou produktu je hlavne nízka cena. Všetky rozmery aj ďalšie parametre nájdete nižšie v tabuľke.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

17

Priemer taniera (cm)

24,5

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Príkon (W)

1 200

Ovládanie

Otočné ovládače

Šírka (cm)

45,2

Výška (cm)

26,2

Hĺbka (cm)

34

Hmotnosť (kg)

10,5

Farba

Čierna

Vybavenie a funkcie

Funkcie modelu Sencor SMW 1817BK neoslnia náročných užívateľov, spadá totiž do kategórie základných monofunkčných mikrovlniek. V tejto skupine produktov nemôžete počítať s grilovaním, pečením alebo funkciou crisp. Naozaj tu nájdete iba základné funkcie ohrevu a rozmrazovania.

Mikrovlnka sa obsluhuje dvoma otočnými ovládačmi, na čo si niektorí užívatelia budú musieť dlhšie zvykať, nejde totiž o úplne štandardné riešenie. Bohužiaľ pri tomto výrobku nemôžete využiť vstavaný displej a tým pádom ani hodiny. Pri prevádzke je nutné dávať pozor na malé deti v okolí, ktoré by mohli otvoriť dvierka a popáliť sa, táto rúra totiž nemá detskú poistku. Zvukovou signalizáciou po ukončení navoleného programu už ale prístroj disponuje.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Nie

Hodiny

Nie

Detský zámok

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Na tomto produkte používatelia najčastejšie oceňujú intuitívne a jednoduché ovládanie a kvalitné spracovanie. Niektorým vadí pomalší ohrev potravín spôsobený nižším výkonom a taktiež je podľa niektorých mikrovlnka príliš hlučná.

Záver

Model Sencor SMW 1817BK má pomerne neobvyklý vzhľad – pri lacnejších modeloch sa obvykle očakáva biele prevedenie, zatiaľ čo tento model od výrobcu Sencor nájdete v čiernej farbe. Vďaka tomu táto mikrovlnka lepšie zapadne do modernejšej kuchyne. Nestratí sa ale ani na chate alebo na študentskom internáte, kam sa bude hodiť vzhľadom na menší objem, veľkosť i nízku cenu. Jednoduché ovládanie poteší starších ľudí a nenáročných užívateľov, ktorí požadujú jediné – aby mikrovlnka dobre ohrievala, prípadne rozmrazovala. Túto funkciu spĺňa dostatočne. Pokiaľ však hľadáte rúru s väčším množstvom funkcií, ktorá vám umožní napr. grilovať, zamerajte sa napríklad na Whirlpool MCP 349 BL.

85 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor SMW 1817BK | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Sencor SMW 1817BK

Sencor SMW 1817BK

85 € Orientačná cena