Menu

Sencor SNB 6601RD – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Smoothie makery

Klady

  • Vysoký výkon
  • Veľké nádoby
  • Prednastavené programy

Zápory

  • Hlučnejší
  • Vysoká cena
60 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Sencor SNB 6601RD je mixér na smoothie s vysokým príkonom 1 200 W. Disponuje 3 prednastavenými programami a pulzný spínač zaistí okamžité mixovanie. 2 fľaše s objemom 0,8 a 1 liter sú vyrobené z odolného a bezpečného tritánu, pričom ich môžete ľahko uzavrieť viečkom s náustkom a vziať si ich na cestu. Ako nevýhodu niektorí používatelia uviedli vyššiu hlučnosť, ktorá je s 95 dB skutočne nadpriemerná.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Užívatelia chvália Sencor SNB 6601RD predovšetkým pre jeho výkon a rozmanité príslušenstvo. Popularitu si získal aj vďaka LED displeju a 3 nastaviteľným programom. Recenzenti však spomínajú, že je prístroj pomerne hlučný. To však vyrovnáva jeho vysoký príkon 1 200 W. Niekomu tiež chýba nádoba s menším objemom než je 0,8 a 1 liter.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou Sencor SNB 6601RD je nadpriemerný príkon 1 200 W, preto sa nemusíte báť, že by si neporadil aj so zmrznutými surovinami. Pre konkrétne mixovanie má tento prístroj hneď 3 nastaviteľné programy – Blend (na ovocné smoothie), Extra Blend (na zeleninové smoothie) a Pulse (na tvrdé suroviny a ľad). Jeho 2 fľaše s objemom 0,8 a 1 liter sa dajú uzavrieť skrutkovacím viečkom s náustkom alebo bez náustku.

Tritán, z ktorého sú vyrobené fľaše, je veľmi odolný a bezpečný materiál, nemusíte sa teda báť obsahu škodlivého Bisfenolu A. Nevýhodou môže byť nadpriemerná hlučnosť 95 dB. Prístroj ale nebudete mať v prevádzke hodinu, preto je to za cenu veľkého výkonu pomerne malá prekážka. Balenie by tiež mohlo obsahovať ešte jednu fľašu s menšou veľkosťou, napríklad 0,4 litra.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ hľadáte lacnejšiu alternatívu smoothie makeru, pomerom ceny a výkonu vychádza veľmi dobre Concept SM 3391. Pokiaľ nepotrebujete rôzne príslušenstvo, ale zato oceníte podobný výkon a kvalitu, môžete zvážiť Domo DO 700 BL .

Záverečné zhrnutie

Smoothie maker Sencor SNB 6601RD sa vyznačuje svojím nadpriemerným príkonom 1 200 W a 3 nastaviteľnými programami. Fľaše z odolného tritánu s objemom 0,8 a 1 liter ľahko uzavriete viečkom bez náustka alebo s náustkom. Nevýhodou môže byť nadmerná hlučnosť 95 dB a absencia fľaše menšieho objemu. Celkovo sa jedná o kvalitný spotrebič, ktorý oceníte vo svojej domácnosti. Jeho obstarávacia cena však môže byť pre niekoho príliš vysoká.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

1 200

Počet otáčok (ot./min)

22 000

Počet fliaš v balení

2

Objem fliaš (l)

0,8 a 1

Materiál fliaš

Tritán

Pulzná funkcia

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Hlučnosť (dB)

95

Sekanie ľadu

Áno

Nastaviteľná rýchlosť

Áno

60 € Orientačná cena
Autor: Klára Jelínková | Dátum: | Produkt: Sencor SNB 6601RD | Hodnotenie: Veľmi dobré
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára sa najradšej zameriava na témy spojené so zdravým životným štýlom. Téma smoothie makerov je jej blízka, sama si ich niekoľko vyskúšala. Poradí vám, prečo je dôležité hľadieť pri výbere smoothie makera na príkon a ktoré konkrétne produkty majú kvalitné nádoby zo zdravotne nezávadného tritánu. Pomôže vám zorientovať sa vo svete mixérov na smoothie a ako si vybrať ten správny pre vaše potreby. Z menších kuchynských spotrebičov vytvorila aj porovnanie zmrzlinovačov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Sencor SNB 6601RD

Sencor SNB 6601RD

60 € Orientačná cena