Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SSJ 4042

79,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Slimákové odšťavovače

Klady

  • Nižšia cena
  • Vysoká výťažnosť

Zápory

  • Menšie nádoby na šťavu aj zvyšky
  • Nedá sa umývať v umývačke
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Odšťavovač Sencor SSJ 4042 sa radí do kategórie slimákových. Tá je charakteristická veľmi hustým a chuťovo výrazným výstupom šťavy a nižšou hlučnosťou ako je to u odšťavovačov odstredivých. Na druhú stranu je však proces odšťavovania výrazne dlhší a zariadenia mávajú všeobecne menší výkon. To sa ukazuje aj pri tomto modeli, ktorý disponuje príkonom 400 W. Hoci medzi slimákovými sa v tomto ohľade radí medzi najvýkonnejšie, väčšine odstredivých nemôže konkurovať. Objem nádoby na šťavu poskytuje 800 mililitrov, čo je hodnota hraničná pre bezproblémové bežné využitie viac ako jedného užívateľa a je nutné počítať s potrebou občas časť šťavy preliať a pokračovať ďalej s prázdnou nádobou. Rovnaký objem má aj zásobník na použité zvyšky, hodnota je zodpovedajúca veľkosti nádoby a tiež ju možno považovať skôr za podpriemernú.

Odšťavovač funguje v rýchlosti šesťdesiat otáčok za minútu a nemožno ju regulovať v rámci iných rýchlostných stupňov. Medzi slimákovými odšťavovačmi je táto hodnota priemerná a postačí na dostatočný komfort. Pozitívna je na pomery tohto druhu aj veľkosť plniaceho otvoru. S piatimi centimetrami môžete mať síce v niektorých prípadoch problémy, ale oproti konkurencii je to veľmi dobrá hodnota. Relatívnou slabinou je nemožnosť umývania v umývačke, naopak potešia relatívne kompaktné rozmery a veľmi nízka hmotnosť uľahčujúca možnosti manipulácie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Typ

Slimákový

Uloženie slimáka

Vertikálne

Príkon (W)

400

Otáčky/min

60

Počet rýchlostí

1 + spätný chod

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

50

Objem nádoby (l)

0,8

Objem zásobníka na zvyšky (l)

0,8

Výška (cm)

44,5

Šírka (cm)

21

Hĺbka (cm)

23

Hmotnosť (kg)

4,15

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Odšťavovač disponuje hneď niekoľkými praktickými funkciami. V základnej výbave má čistiacu kefku, ktorá umožní ľahšiu údržbu. Pre ľahké umiestnenie aj na klzkých kuchynských linkách sú zase veľmi praktické protišmykové nožičky. Štandardom je potom kvalitné nerezové sitko, ktoré je možné vidieť u väčšiny lepších odšťavovačov. Bohužiaľ chýba funkcia uzáveru Antidrip, ktorá má za úlohu predísť vyliatiu šťavy pri manipulácii.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Nie

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Nie

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Nie

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia sú spokojní predovšetkým s výťažnosťou odšťavovača. Jeho kvality považujú za nadpriemerné v tomto ohľade predovšetkým v porovnaní s konkurenčnými odstredivými produktmi. Pozitívne vnímajú aj nižšiu obstarávaciu cenu. Negatíva naopak vidia v pomerne zložitejšom systéme zostavenia a demontáže.

Naše hodnotenie a záver

Sencor SSJ 4042 za veľmi priaznivú cenu ponúka parametre dostačujúce pre bežné domáce využitie. Hlavnou doménou odšťavovača je jeho nižšia cena, vybavenosť funkciami a vysoká výťažnosť z odšťavovaného ovocia. Za negatíva možno považovať nemožnosť umývania v umývačke a menšie rozmery nádob na šťavu a odpad.

80 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Sencor SSJ 4042 | Hodnotenie: 79,6 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta sa k odšťavovačom dostala ako milovníčka džúsov. Pretože sa o témy zaujíma do hĺbky, rýchlo začala zisťovať prvé posledné o rozdieloch medzi jednotlivými typmi odšťavovačov, konzistencii šťavy, ktorú pripravia, a sume, ktorú na ne bude treba vynaložiť. Ochotne tak vysvetlí, prečo sa horizontálne odšťavovače lepšie čistia alebo prečo šťava pripravená za nízkych otáčok vydrží dlhšie čerstvá. Mimo odšťavovačov nájdete jej meno aj pod témou pomalých hrncov alebo moka kanvičiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SSJ 4042

Sencor SSJ 4042

80 € Orientačná cena