Menu

Recenzia a test Sencor SSS 3800

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Partyboxy

Klady

  • Pripojenie Bluetooth či AUX
  • Je možné pripojiť až 2 mikrofóny
  • Má celkom 4 reproduktory
  • Výdrž až na 10 hodín
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nie pre vonkajšie akcie
  • Základné prevedenie
  • Nemá slot pre SD kartu
  • Nekryté reproduktory
120 € Orientačná cena

Charakteristika

Partybox Sencor SSS 3800 je jedným z cenovo najdostupnejších modelov na trhu. Predstavuje vhodnú voľbu najmä pre tých, ktorí hľadajú párty reproduktor na domáce použitie, nie je totiž vybavený žiadnou zvýšenou odolnosťou a do vonkajšieho prostredia sa nehodí. Pri domácej párty či oslave však zaistí aj vizuálne efekty a na batérii vydrží v prevádzke až 10 hodín.

Základné parametre

Vďaka svojej nízkej cene je partybox Sencor SSS 3800 jednou z najdostupnejších možností na trhu. Ponúkne adekvátny výkon 60 W a o ozvučenie sa starajú hneď 4 reproduktory (2 stredové a 2 výškové), čo pri mnohých konkurenčných modeloch nenájdete. Výkon je vhodný na menšie akcie, pri ktorých však partybox vynikne vďaka svojim vizuálnym efektom s blikajúcimi režimami. Pozor však na to, že vďaka absencii zvýšenej odolnosti je vhodný len na vnútorné použitie.

Možnosti pripojenia

Výhodou tohto partyboxu je možnosť pripojiť telefón či iný prehrávač hneď dvoma spôsobmi, a to buď cez bezdrôtovú technológiu Bluetooth, alebo prostredníctvom kábla s konektorom AUX. Navyše nájdete na hornej strane reproduktora množstvo konektorov na pripojenie periférnych zariadení.

Oproti častokrát drahšej konkurencii umožňuje tento model pripojenie hneď 2 mikrofónov s 6,3 mm Jack konektormi, čo oceníte nielen pri karaoke, ale napríklad aj pri moderovaní spoločného večera s rodinou či priateľmi. Jeden mikrofón je navyše súčasťou balenia, čím vám partybox ušetrí aj ďalšie náklady.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Z hodnotení užívateľov je zrejmá pomerne vysoká spokojnosť. V čase písania recenzie (február 2023) má tento model dobrý 89% priemer všetkých hodnotení na portáli Heureka, čo je vzhľadom na jeho cenu relevantné. Užívatelia obvykle oceňujú nízku cenu, zodpovedajúcu kvalitu zvuku a spracovania. Pozitívne hodnotia možnosti pripojenia a tiež mikrofón v balení, ktorý ušetrí ďalšie náklady.

Nájde sa ale aj niekoľko negatívnych ohlasov. Najčastejšie sa používateľom nepáčia nekryté membrány reproduktorov, kvôli ktorým je partybox náchylnejší na poškodenie. Niektorí potom spomínajú aj slabší príjem signálu rádia, pri ktorom musí byť anténa umiestnená vpredu, inak rádio šumí.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Zaujímavosťou s ohľadom na nízku obstarávaciu cenu je v tomto prípade mikrofón, ktorý je súčasťou balenia a môžete si s ním užiť veľa zábavy pri karaoke či moderovaní priateľského kvízu. Partybox síce neohúri svojím výkonom, no aspoň ponúkne možnosť využitia až piatich predvolieb ekvalizéra alebo režimu s posilnenými basmi. Tieto funkcie sú dnes pri moderných partyboxoch samozrejmosťou.

Oproti lacným konkurenčným modelom však Sencor ponúkne zaujímavé vizuálne efekty. Môže sa totiž pochváliť svetelnými diódami hneď v siedmich farbách pre podmanivú vizuálnu show. Tá sa síce neprispôsobuje charakteru hudby, ale vyberať ju môžete z piatich režimov podľa aktuálnej nálady. Zaujímavosťou je aj digitálny displej na hornej strane, na ktorom uvidíte navolené funkcie.

Negatívom je oproti konkurenčným výrobkom absencia akejkoľvek zvýšenej odolnosti, preto sa tento partybox nehodí na vonkajšie účely. Nevýhodou sú aj nekryté membrány reproduktorov a tiež absencia slotu na SD kartu.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete nájsť vhodnú alternatívu k partyboxu Sencor SSS 3800, môžeme vám odporučiť napríklad Gogen BPS 686. Je ho možné zohnať za približne rovnakú cenu a ponúka porovnateľné parametre – výkon až 60 W, zaujímavé vizuálne efekty, prednastavené ekvalizéry či mikrofón ako súčasť balenia. Nenáročných užívateľov s obmedzeným finančným rozpočtom, ktorí hľadajú model vhodný aj do vonkajšieho prostredia, určite poteší aj partybox Niceboy Party Boy 2. Je síce o niečo drahší, avšak stále sa zmestíte do cca 200 €.

Záverečné zhrnutie

Partybox Sencor SSS 3800 vyniká svojou nízkou cenou a dobrou vybavenosťou. V balení mu nechýba mikrofón, s ktorým môžete organizovať karaoke či moderovať spoločenské akcie. Výhodou navyše je, že k nemu môžete pripojiť hneď 2 mikrofóny súčasne. Je tak dobrou voľbou na vnútorné akcie, ktoré ozvučí hneď 4 reproduktormi s celkovým RMS výkonom 60 W, čo je v tejto cenovej relácii priemerná hodnota.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Sencor

Výkon (W)

60

Frekvencia (Hz)

40 až 15 000

Bluetooth

Bluetooth 2.1

USB

Áno

Slot na SD kartu

Nie

Pripojenie mikrofónu

Áno

Osvetlenie alebo vizuálne efekty

Áno

Odolnosť

Žiadna

Výdrž batérie (h)

10

Rozmery (v × š × h cm)

59,5 × 25,9 × 27,2

Hmotnosť (kg)

7,1

120 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor SSS 3800 | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka množstvo skúseností s porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri téme partyboxov. Pri svojej práci využíva výsledky užívateľských aj odborných recenzií, na základe ktorých pre vás vyberá tie najlepšie produkty. Zohľadňuje potreby rôznych cieľových skupín, a tak dokáže ponúknuť adekvátne riešenie pre náročných aj nenáročných užívateľov, laikov i hudobných nadšencov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SSS 3800

Sencor SSS 3800

120 € Orientačná cena