Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SVC 190

73,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie ručné vysávače do 40 €

Klady

  • Nízka cena
  • Držiak na stenu
  • Suché aj mokré vysávanie

Zápory

  • Hlučnosť
  • Nemá HEPA filter
  • Dlhé nabíjanie
20 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Vysávač Sencor SVC 190 je bezvreckový ručný prístroj vybavený klasickým umývateľným filtrom. Nejedná sa síce o filtráciu HEPA, ktorá zaisťuje najvyššiu protiprašnú účinnosť, ale aj tak dosahuje v týchto ohľadoch slušné výsledky. Nádoba na odpad má objem 500 ml, čo je pri porovnateľných vysávačoch viac-menej štandard a odpadá tak nutnosť častého vyprázdňovania nádoby. Týmto vysávačom je možné vysávať nielen suché nečistoty, ale aj tekutiny. To oceníte napríklad pri rozliatí nápojov. Hmotnosť vysávača Sencor SVC 190 je 1,5 kg, čo je v rámci nášho porovnania pomerne vysoké číslo. Je to váha, ktorá by mohla pri dlhej manipulácii narobiť menej fyzicky silným jedincom problémy a je teda potrebné tento fakt pri výbere zohľadniť. Čo sa týka rozmerov, vysávač je naopak pomerne kompaktný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Hmotnosť (kg)

1,5

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

500

Šírka (cm)

38

Výška (cm)

12,2

Hĺbka (cm)

10

HEPA filter

Nie

Hlučnosť (dB)

80

Typ batérie

Ni-Mh

Doba nabíjania (hod)

12

Výdrž batérie (min)

15

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Napájanie vysávača je vyriešené akumulátorom (konkrétne typu Ni-Mh), čo zaisťuje dobré možnosti manipulácie, ale samozrejme aj nutnosť dobíjania. Proces dobíjania by mal trvať zhruba 12 hodín a plne nabitá batéria by mala v prevádzke vydržať 15 minút. Nejedná sa teda o úplne ideálne hodnoty. Výhodou je možnosť pripevnenia nabíjacieho držiaka na stenu a súčasťou balenia je aj príslušenstvo. Hladina hlučnosti dosahuje 80 dB, čo sa dá pre lepšiu predstavu prirovnať napríklad k hluku, ktorý vydáva rýchlovarná kanvica pri bode varu.

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia vysávača Sencor SVC 190 sú spokojní predovšetkým s jeho nízkou cenou, celkovou jednoduchosťou konštrukcie, ovládania a kompaktnosti. Naopak, sťažujú sa predovšetkým na vyššiu hlučnosť, ktorá by podľa nich mohla pri modeloch tohto zamerania dosahovať nižšie hodnoty.

Naše hodnotenie a záver

Sencor SVC 190 je ručný vysávač, ktorý ponúka priemerné parametrové vybavenie za priaznivú obstarávaciu cenu. Jeho nevýhodou je vyššia hlučnosť a v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami aj relatívne vysoká hmotnosť. Za negatívum je možné považovať aj dlhú dobu nabíjania a chýbajúci HEPA filter. Výhodou je ale možnosť mokrého vysávania.

Ak hľadáte všeobecne lepší vysávač a nevadí vám minúť o niečo viac peňazí, odporúčame vám prečítať si recenziu vysávača Orava VY-224 B.

20 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 190 | Hodnotenie: 73,4 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 190

Sencor SVC 190

20 € Orientačná cena