Menu

Sencor SWS 5600 – Recenzie, testy a porovnania

92,6 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Meteostanice bez barometra

Klady

  • Dobre čitateľný displej
  • Kladné užívateľské recenzie
  • Indikátor slabej batérie

Zápory

  • Miestami nepresná
  • Vysoká svietivosť
45 € Orientačná cena

Základné parametre

Meteostanica Sencor SWS 5600 sa radí medzi modely bez barometra a v čase písania recenzie (apríl 2022) išlo o jeden z drahších variantov v tejto kategórii. Jej parametre sú pomerne klasické, je bezdrôtová, má podsvietený displej, teplomer a merač vlhkosti. To všetko je v tejto kategórii bežné, štandardný je aj dosah 30 m.

Parameter Tento produkt
Pripojenie senzora

Bezdrôtový

Teplomer

Áno

Meranie vlhkosti

Áno

Meranie zrážok

Nie

Meranie vetra

Nie

Druh displeja

LCD

Podsvietenie displeja

Áno

Dosah vonkajšieho senzora (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkcie

Veľkého prekvapenia sa nedočkáte ani v prípade zobrazovaných hodnôt, okrem klasickej teploty a vlhkosti vám ukáže aj dátum, čas a predpoveď počasia, teda tie najobvyklejšie hodnoty. Pri meteostaniciach bez barometra je to ale obvyklé. Z funkcií má oproti konkurencii navyše zvukovú signalizáciu a indikátor vybitia batérie, nechýba tu ani klasický budík.

Parameter Tento produkt
Pocitová teplota

Nie

Východ a západ slnka

Nie

Fázy mesiaca

Nie

Rosný bod

Nie

Aplikácia pre smartfón

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Dátum a čas

Áno

Budík

Áno

Indikátor slabej batérie

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Užívatelia hodnotia meteostanicu Sencor všeobecne kladne. Najviac sú spokojní s jej displejom, ktorý je podľa nich dobre čitateľný. Objavujú sa ale aj určité výhrady, napríklad k jeho vysokej svietivosti, ktorá môže byť v noci nepríjemná. Podľa niektorých používateľov môže byť zobrazovaná predpoveď počasia alebo teplota nepresná, to je ale u meteostaníc pre domáce použitie pomerne bežné. Ďalšie recenzie nájdete na stránkach Heureka.

Hlavné klady a zápory

V modeli Sencor SWS 5600 môžeme vypichnúť najmä jeho funkcie – nájdete u neho menej obvyklú zvukovú signalizáciu a indikátor slabej batérie. V ostatných ohľadoch ide o pomerne štandardný model, ktorý sa teší dobrému hodnoteniu od užívateľov. Hlavným negatívom tak môže byť snáď len vysoká svietivosť, ktorá môže v noci obťažovať.

Porovnanie s alternatívami

Veľmi dobrou alternatívou môže byť meteostanica Hyundai WS 2303, ktorá je o trochu lacnejšia a vo väčšine ohľadov na podobnej úrovni ako model Sencor. Nemá síce zvukovú signalizáciu a indikátor vybitia batérie, niektorých užívateľov ale môže zaujať napríklad veľké tlačidlo na vrchnej časti, ktorým môžete ráno pohodlne odložiť zvonenie budíka. Dosah majú oba modely rovnaký.

Záver

Sencor SWS 5600 je jednoduchá meteostanica bez barometra pre základné využitie. Dozviete sa z nej teplotu, vlhkosť a predpoveď počasia, nič moc navyše ale nečakajte (a ani to nie je u tohto typu meteostaníc bežné). Medzi užívateľmi je obľúbená vďaka dostupnej cene a veľkému, prehľadnému displeju, ten však môže aj trochu obťažovať svojou vysokou svietivosťou. Dosah 30 m je potom štandardný. Ako zaujímavá alternatíva sa ponúka meteostanica Hyundai WS 2303 s veľmi podobnými parametrami a trochu nižšou cenou.

45 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Sencor SWS 5600 | Hodnotenie: 92,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana patrí v našej redakcii medzi autorov s veľmi širokým záberom a nadšením pre technické témy. Tému meteostaníc poňala tak, aby bola pochopiteľná aj pre užívateľov, ktorí s týmto zariadením zatiaľ neprišli do styku. Vychádzala pri tom ako z odborných textov, tak aj z vlastných skúseností, pretože má jednu šikovnú meteostanicu už niekoľko rokov doma. Vďaka tomu dokáže vysvetliť, aké parametre sú pri výbere meteostanice najdôležitejšie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SWS 5600

Sencor SWS 5600

45 € Orientačná cena