Menu

Recenzia a test Siemens LF91BUV50

92,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Ostrovčekové digestory

Klady

  • Smart funkcie
  • Vysoký výkon 980 m3/h
  • Skvelá účinnosť odsávania aj filtrácie
  • Nízka spotreba

Zápory

  • Vysoká cena
  • Priestorovo náročnejší
1 100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Ako napovedá už samotná cena tohto produktu, ostrovčekový digestor Siemens LF91BUV50 je určený najmä pre náročnejších užívateľov. Vďaka výkonu 981 m3/h ho môžete využiť aj v naozaj veľkých priestoroch s objemom do cca 100 m3. Zároveň je s hlučnosťou 62 dB relatívne tichý. Čo sa týka celkovej účinnosti, nenájdeme veľa modelov, ktoré môžu digestoru Siemens konkurovať. Za účinnosť prúdenia vzduchu aj osvetlenia získal najlepšie triedy A a s účinnosťou filtrácie tuku sa zaradil do triedy B, čo je stále veľmi dobrý výsledok. Bez obáv ho tak môžete využiť ako na odťah, tak aj na recirkuláciu, zvláda totiž oboje.

Tomuto modelu nemôžeme nič vytknúť ani v ohľade energetickej náročnosti – digestor patrí do najlepšej energetickej triedy A a aj napriek veľmi vysokému výkonu spotrebuje len 42 kW ročne, čo je naozaj nízka hodnota.

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

981

Hlučnosť (dB)

62

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

A

Trieda účinnosti filtrácie tukov

B

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

A

Ročná spotreba energie (kWh)

42

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

8

Ovládanie a rozmery

Čo sa týka ovládania, model Siemens má rozhodne čo ponúknuť. V prvom rade je to výber z 5 rýchlostí odsávania, keďže väčšina digestorov ponúka iba 3. Samotné ovládanie je moderné, dotykové, nijako preto nenarúša dizajn modelu. Doplnené je malým displejom, ktorý vám ovládanie digestora ešte zjednoduší. Súčasťou balenia je diaľkový ovládač, digestor navyše môžete ovládať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, ide totiž o tzv. smart model.

Čo sa týka inštalácie tohto modelu, digestor by mal byť umiestnený minimálne 65 cm od plynovej varnej dosky a 55 cm od elektrickej varnej dosky. To sú pomerne obvyklé hodnoty, ktoré by vás nemali nijako zvlášť obmedzovať.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

5

Typ ovládania

Dotykové

Diaľkový ovládač

Áno

Displej

Áno

Minimálna výška nad plynovou doskou (cm)

65

Minimálna výška nad elektrickou doskou (cm)

55

Šírka (cm)

89,8

Hĺbka (cm)

60

Hlavné klady a zápory

Za jediné zásadné negatívum môžeme pri digestore Siemens považovať cenu, ktorá je skrátka veľmi vysoká. Viac-menej ju ale opodstatňuje fakt, že ide o naozaj nadštandardný model. Medzi jeho hlavné výhody patria smart funkcie, veľmi vysoký výkon, pomerne nízka hlučnosť, vynikajúca efektivita vo všetkých smeroch a slušný výber rýchlostí odsávania.

Porovnanie s alternatívami

O niečo lacnejším variantom vo veľmi podobnom dizajnovom prevedení je digestor Electrolux KFIB19X. Oproti modelu Siemens má o niečo nižší výkon a horšiu efektivitu filtrácie tukov, stále ale ide o vysoko nadštandardný model, ktorý navyše poteší veľmi nízkou hlučnosťou 54 dB. Model Electrolux síce nie je možné ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie, ponúka ale možnosť prepojenia s varnou doskou, ktorá zaisťuje automatický chod.

Ak je pre vás model Electrolux príliš drahý, za zváženie stojí aj ostrovčekový digestor Guzzanti ORW White. Ten ponúka stále dosť vysoký výkon 800 m3/h a zaujme špecifickým dizajnom. V ostatných ohľadoch už je ale v porovnaní s digestorom Siemens slabší, týka sa to predovšetkým energetickej triedy, účinnosti prúdenia vzduchu či účinnosti filtrácie. Nedočkáte sa pri ňom ani žiadnych inteligentných funkcií.

Naše hodnotenie a záver

Ostrovčekovému digestoru Siemens LF91BUV50 v podstate nemáme čo vytknúť, jeho hlavnou nevýhodou teda zostáva pomerne vysoká cena. Celkovo ide o veľmi účinný model s výkonom 980 m3/h, najlepšou energetickou triedou, najlepšou triedou účinnosti prúdenia vzduchu aj účinnosti osvetlenia a veľmi dobrou filtráciou tukov. Navyše poteší aj smart funkciami, vďaka ktorým ho môžete ovládať napr. cez mobilný telefón. Nechýba mu ani moderné dotykové ovládanie a malý displej. Celkovo tak môžeme tento model odporučiť hlavne do veľkých priestorov a náročnejším používateľom.

Ak vám vyhovuje dizajn a efektivita tohto digestora, ale preferujete nižšiu cenu, pozrite sa aj na model Electrolux KFIB19X.

1 100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Siemens LF91BUV50 | Hodnotenie: 92,0 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Siemens LF91BUV50

Siemens LF91BUV50

1 100 € Orientačná cena