Menu

Silvercrest SHBS 500 D4 – Recenzie, testy a porovnania

71,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie zastrihávače do 40 €

Klady

  • 12 dĺžok strihu
  • Funkcia prestrihania
  • Nízka cena
  • Kladné recenzie
  • Prevádzka aj zo siete

Zápory

  • Iba 2 nadstavce
  • Nie je vodotesný
  • Nemá stojan
15 € Orientačná cena

Zastrihávač fúzov Silvercrest SHBS 500 D4 patrí k najlacnejším produktom na trhu, takže nevyniká množstvom nadstavcov ani modernými technológiami. Hodí sa najmä pre nenáročných užívateľov na občasné používanie.

Základná charakteristika

Zastrihávač fúzov Silvercrest SHBS 500 D4 zaujme predovšetkým nenáročných užívateľov, ktorí trvajú na nízkej cene a nepotrebujú najmodernejšie funkcie či širokú výbavu. Tento model disponuje iba 2 výmennými nadstavcami, spolu s ktorými zaistí až 12 rôznych dĺžok strihu od 1 mm až po 33 mm. Maximálna dĺžka strihu 33 mm je pritom najvyššou hodnotou v našom porovnaní a napovedá, že je tento model vhodný aj na zastrihávanie vlasov. S ohľadom na svoju nízku cenu sa tak jedná o jeden z najlacnejších zastrihávačov na kombinované použitie na fúzy a vlasy.

Čepele sú tu vyrobené z brúsenej nerezovej ocele, ktorá síce nepatrí medzi najodolnejšie materiály, to ale vzhľadom na cenu ani nemožno očakávať. Čepele sú snímateľné a je možné ich umývať pod tečúcou vodou, telo zastrihávača však vodeodolné nie je. Preto tento model nemôžete používať v sprche. V rámci najlacnejších zastrihávačov je zaujímavá integrovaná funkcia prestrihania, vďaka ktorej si zastrihávač skvele poradí aj s hustejším porastom.

Manipuláciu a ovládanie tu uľahčuje ergonomicky tvarovaná rukoväť a LED symboly na zobrazenie kapacity batérie a nabíjania. V prevádzke vydrží 60 minút, čo je vzhľadom na nízku cenu veľmi dobrá hodnota, rovnako tak ako doba nabíjania 1,5 hodiny. Obrovskou výhodou oproti konkurenčným produktom je ale fakt, že je zastrihávač možné používať aj pri napájaní zo siete, takže je jeho doba používania takmer neobmedzená.

Parameter Tento produkt
Minimálna dĺžka strihu (mm)

1

Maximálna dĺžka strihu (mm)

33

Počet polôh dĺžky strihu

12

Materiál čepieľok

Nerezová oceľ

Napájanie

Akumulátor/sieť

Doba nabíjania (h)

1,5

Doba prevádzky (min)

60

Typ akumulátora

Li-ion

Vodeodolnosť

Nie

Počet nadstavcov

2

Nadstavec na vlasy

Áno

Nadstavec na chĺpky v nose a ušiach

Nie

Presný zastrihávač

Áno

Ukazovateľ nabitia

LED indikátor

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (september 2023) získava zastrihávač Silvercrest slušné množstvo užívateľských ohlasov. Z nich tak môžeme vyvodiť veľmi dobrú mieru spokojnosti, o ktorej svedčí aj celkový priemer užívateľských hodnotení na portáli Heureka, ktorý dosahuje 84 %. Užívatelia najčastejšie chvália nízku cenu s ohľadom na výkon zastrihávania a možnosť použitia aj pri napájaní zo siete.

Niektorí používatelia potom negatívne hodnotia kvalitu nadstavcov, ktoré je pri zastrihávaní potrebné často čistiť. Ide však o individuálnu záležitosť, potreba čistenia sa totiž odvíja od hustoty porastu vlasov či fúzov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou výhodou tohto zastrihávača je bezpochyby jeho nízka obstarávacia cena, s ktorou sa radí medzi najlacnejšie produkty na trhu. S ohľadom na to však ponúka veľmi dobrý rozsah dĺžok strihov od 1 mm až po 33 mm, čo je najvyššia hodnota v našom porovnaní. Veľkou výhodou je tu aj fakt, že je možné prístroj používať aj pri napájaní zo siete, takže tu nie ste obmedzení dobou výdrže na batériu. O jej stave však budete priebežne informovaní prostredníctvom červeného a modrého LED indikátora.

Zaujímavá je tu funkcia prestrihania, ktorú nenájdete ani pri mnohých drahších konkurentoch, a vďaka ktorej sa zastrihávač hodí pre majiteľov hustého porastu. Za nevýhodu môžeme označiť absenciu moderných technológií, iba 2 nadstavce v balení a tiež to, že strojček nie je vodeodolný, nemôžete ho teda použiť v sprche ani umývať celý pod vodou.

Porovnanie s alternatívami

Užívateľom, ktorí pri zastrihávači Silvercrest SHBS 500 D4 nevyužijú väčšie rozpätie dĺžok strihov a nehodlajú strojček používať na vlasy, môžeme z nízkej cenovej kategórie odporučiť napríklad Wahl 9906-716, ktorý je najlacnejším zástupcom tejto obľúbenej značky. Ponúka viac nadstavcov, ale menšie rozpätie dĺžok strihov, takže sa hodí výhradne na úpravu fúzov. Navyše nemá sieťové napájanie, jeho prevádzku zaisťujú 2 AA batérie, pričom výrobca neudáva dobu výdrže. Pri cestovaní s týmto strojčekom je tak potrebné myslieť na to, že by ste so sebou mali mať náhradné batérie pre prípad vybitia.

Záverečné zhrnutie

Zastrihávač fúzov Silvercrest SHBS 500 D4 je pre nízku cenu a horšiu vybavenosť vhodný predovšetkým pre nenáročných užívateľov, ktorí netúžia po strojčeku nabitom modernými technológiami. Tento model disponuje iba 2 výmennými nadstavcami, zato má však veľké rozpätie dĺžok strihov od 1 mm až po 33 mm, takže je ho možné používať nielen na fúzy, ale aj vlasy.

Výhodou je, že tu nie ste obmedzení dĺžkou výdrže na jedno nabitie, ktorá tu dosahuje 60 minút, pretože je možné zastrihávač používať aj pri nabíjaní zo siete. Pre prípad využitia na cestách však nechýbajú LED indikátory signalizujúce stav batérie, takže nebudete nemilo prekvapení náhlym vybitím. Za výhodu môžeme považovať aj kladné recenzie, ktoré svedčia o istej miere spokojnosti. Nevýhodou je spomínaná absencia moderných technológií a tiež fakt, že strojček nie je vodeodolný.

15 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Silvercrest SHBS 500 D4 | Hodnotenie: 71,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada zaujíma o témy z oblasti starostlivosti o telo. Ako žena dobre vie, aké môže byť náročné vybrať kvalitný produkt na holenie, ujala sa teda aj témy zastrihávačov fúzov pre mužov. Prostredníctvom porovnania vás zoznámi s aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ako z dostupných modelov vybrať ten najlepší. Poradí vám tiež, čo všetko pri výbere zastrihávača sledovať, alebo ako tento prístroj správne a bezpečne používať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Silvercrest SHBS 500 D4

Silvercrest SHBS 500 D4

15 € Orientačná cena