Menu

SilverCrest SV 125 C3 – Recenzie, testy a porovnania

74,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vákuovačky

Klady

  • Dostupná cena
  • Vákuovanie nádob
  • Mäkké odsávanie

Zápory

  • Nemá dvojitý zvar
  • Nemá zásobník a rezač na fólie
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V čase písania recenzie (marec 2023) patrila vákuovačka SilverCrest SV 125 C3 k vôbec najobľúbenejším produktom na trhu. Hoci ide o cenovo veľmi dostupný model, príkonom 125 W sa vyrovná aj sérii podstatne drahších modelov. Maximálna šírka fólie je u tohto modelu 30 cm, teda úplne štandardná, rozmerovo patrí ku kompaktnejším prístrojom, napr. na výšku má len 7,3 cm a váži iba niečo málo nad kilogram.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

125

Maximálna šírka fólie (cm)

30

Výška (cm)

7,3

Šírka (cm)

38,6

Hĺbka (cm)

14,5

Hmotnosť (kg)

1,1

Vybavenie a funkcie

Rovnako ako drahšie vákuovačky, aj táto zvláda aj vákuovanie nádob či mäkké odsávanie. Nižšia cena sa však prejavila absenciou zásobníka na fólie či rezačky, vákuovačka tiež nezvláda dvojitý zvar, ktorý slúži na pevnejšie uzavretie.

Parameter Tento produkt
Odsávanie vzduchu

Áno

Mäkké odsávanie

Áno

Vákuovanie nádob

Áno

Dvojitý zvar

Nie

Zásobník na fólie

Nie

Integrovaný rezák

Nie

Hodnotenie používateľov a odborníkov

Model SilverCrest nazbieral už niekoľko stoviek kladných recenzií. Užívatelia v nich chvália predovšetkým pomer ceny a výkonu, jednoduché ovládanie aj celkovú funkčnosť. Podľa niektorých skúseností zvláda bez problémov aj každodenné používanie. Našlo sa aj niekoľko nespokojných užívateľov, tí vo väčšine prípadov dostali poškodený alebo chybný kus. Ďalšie užívateľské recenzie si môžete prečítať na portáli Heureka.

Hlavné klady a zápory

Najväčším pozitívom vákuovačky SilverCrest je bezpochyby nízka cena. Pochváliť pritom môžeme aj variabilitu modelu, ktorý zvláda aj mäkké odsávanie alebo vákuovanie nádob. Slabšou stránkou je absencia niektorých doplnkových prvkov, napr. zásobníka na fólie. Vákuovačka tiež nezvláda dvojitý zvar.

Porovnanie s alternatívami

Len máloktorý prístroj môže tejto vákuovačke konkurovať v cene. Pokiaľ vám ale nevadí si za váš budúci spotrebič priplatiť a zaujímali by vás aj lepšie vybavené modely, za zváženie stojí napríklad G21 Nefrit či Maxxo VM Profi. Obe tieto vákuovačky sú vybavené zásobníkom na fólie aj integrovaným rezákom, ponúknu aj slušný sací výkon a zvládajú aj dvojitý zvar. Oproti vákuovačke SilverCrest sú ale niekoľkonásobne drahšie.

Záver

Ak hľadáte vákuovačku pre občasné použitie a nepatríte k práve najnáročnejším užívateľom, môžeme vám model SilverCrest SV 125 C3 vrelo odporučiť. V jeho prospech hovorí nielen dostupná cena, ale aj stovky pozitívnych recenzií od užívateľov. Drahším modelom síce nemôže konkurovať napr. výbavou, celkovo ale ponúkne obstojný výkon aj variabilitu. Pokiaľ však hľadáte skôr silnejší prístroj s lepšou výbavou, pozrite sa aj na vákuovačku G21 Nefrit.

35 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: SilverCrest SV 125 C3 | Hodnotenie: 74,6 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich spotrebičov, veľkých aj malých. K tomu pripojila aj lásku ku gastronómii a vypracovala toto porovnanie vákuovačiek. Pri tvorení témy čerpala nielen z českých, ale aj zo zahraničných zdrojov, dočkáte sa tak dostatočne obsiahlych informácií, písaných zrozumiteľným jazykom. Vysvetlí vám napríklad, čo je to mäkké odsávanie alebo varenie metódou sous-vide. Okrem vákuovačiek má na svojom konte aj porovnanie veľkých kuchynských spotrebičov, napríklad sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SilverCrest SV 125 C3

SilverCrest SV 125 C3

35 € Orientačná cena