Menu

Recenzia a test Sir Joseph Looping III 1200

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Zimné spacáky

Klady

  • Pre extrémne podmienky
  • Možno spať na snehu a ľade
  • Vysoký komfort
  • Špeciálna ochrana nôh
  • Dve vrecia

Zápory

  • Naozaj vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Nedá sa spájať
620 € Orientačná cena

Ak hľadáte špičkový expedičný spacák, ktorý si so sebou môžete zabaliť aj do naozaj chladných oblastí sveta, odporučiť vám môžeme Sir Joseph Looping III 1200. Tento spací vak je totiž vhodný aj pre lezcov vo vysokých horách, rovnako ako na výpravy do polárnych a arktických oblastí.

Základné charakteristiky

Sir Joseph Looping III 1200 má výplň z peria s plnivosťou 800 CUIN, čo zaručuje vynikajúce izolačné vlastnosti. Na tých sa napokon podieľa aj konštrukcia komôr, ktorá bráni pohybu peria vo vnútri vreca. Vďaka mumiovému tvaru navyše spacák veľmi dobre kopíruje ľudskú postavu. Vonkajším materiálom je Exel Dry Light 100, ktorý zaručuje, že je možné tento model využívať aj na spanie na snehu a ľade bez toho, aby ste museli stavať stan.

Spací vak Sir Joseph Looping III 1200 je tiež veľmi komfortný. Disponuje totiž anatomicky tvarovanou kapucňou a 3D golierom, ktorý oddeľuje priestor pre hlavu. Zipsy navyše dávajú možnosť rozopínania zhora aj zdola. Vďaka špeciálnym lištám nimi navyše neuniká teplo. Za zmienku stojí aj komorové 3D dno, ktoré udržuje nohy v teple, pričom dokáže spoľahlivo zabrániť omrzlinám. Spacák má tiež vrecko na drobnosti, rovnako ako kompresné a skladovacie vrece.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Spacák Sir Joseph Looping III 1200 je užívateľmi hodnotený veľmi kladne. Mnohí jedinci si ho berú aj na dlhšie výpravy na hory a do zimy. Kvitovaná je skutočnosť, že menej navlhne a rýchlo vyschne, rovnako ako prítomnosť dvoch obalov. Užívatelia pritom upozorňujú, že kompresný obal zmenší objem až o tretinu. Určité výhrady sú naopak k trochu vyššej hmotnosti (1 950 g), ale aj k skutočne vysokej obstarávacej cene, s ktorou treba počítať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tento spací vak je ideálny pre zimné mesiace, pričom si ho možno vziať aj do vyšších horských polôh či do skutočne studených oblastí. V kombinácii s dobrou karimatkou ho možno použiť aj pri spaní na snehu a ľade bez nutnosti stavať stan. Navyše je veľmi komfortný a poskytuje špeciálnu ochranu nohám. Hoci vďaka kompresnému vaku nezaberá príliš veľa miesta, je trochu ťažší a neumožňuje spájanie. Za negatívum možno považovať aj vysokú cenu.

Porovnanie s alternatívami

Značku Sir Joseph založil pred viac ako 40 rokmi známy horolezec Josef Rakoncaj. Spacie vaky od tohto výrobcu sú preto obľúbené dlhodobo. Medzi obľúbené modely patria napr. Sir Joseph Looping II 900, ktorý má nižšie teplotné limity, na druhú stranu je tiež o dosť lacnejší. Recenzovaný produkt je pritom unisex riešením (dĺžka 190 cm), ale existuje aj variant Sir Joseph Looping III 1200 Lady, čo je spacák s dĺžkou 170 cm.

Záverečné zhrnutie

Spacák Sir Joseph Looping III 1200 je vhodný predovšetkým pre horolezcov či jedincov, ktorí sa zúčastňujú expedícií do oblastí so skutočne studenou klímou. Odolá totiž veľmi nízkym teplotám a je možné ho využiť na komfortné spanie na snehu či ľade. Na druhú stranu pre bežných užívateľov sa bude zrejme jednať o zbytočne drahé riešenie. Za rovnakú cenu si možno totiž zaobstarať viac zimných spacákov, ktoré sa predsa len viac hodia do našich podmienok.

Parameter Tento produkt
Určenie

Unisex

Výplň

Perie

Izolácia

Plnivosť 800 CUIN

Komfortná teplota (°C)

-18

Limitná teplota (°C)

-26

Extrémna teplota (°C)

-54

Tvar

Múmia

Spájateľnosť

Nie

Hmotnosť (g)

1 950

Vonkajší materiál

Exel Dry Light 100

Vodoodpudivý

Áno

Výška postavy (cm)

170/190

Šírka (cm)

81/83

Počet vrstiev

1

Rozmery v obale (cm)

26 × 35

Kompresné vrece

Áno

Skladovacie vrece

Áno

620 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sir Joseph Looping III 1200 | Hodnotenie: Výborné
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje spacákom už niekoľko rokov. Poradí vám napríklad, pre koho je vhodný spacák s umelým vláknom a kto ocení páperový variant. Vysvetlí vám, čo znamená teplotné určenie a jednotlivé limitné teploty. Okrem tejto kategórie spravuje aj hoverboardy a veľkú časť kuchynských spotrebičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sir Joseph Looping III 1200

Sir Joseph Looping III 1200

620 € Orientačná cena