Menu

Recenzia a porovnanie SJ R/C SJ70W

82,6 % Celkové hodnotenie

Lacný s kamerou v kategorii Drony

Klady

  • Nadštandardný dosah videa
  • Dobrá stabilita vo vetre
  • GPS modul

Zápory

  • Nižšia rýchlosť
  • Dlhé nabíjanie
250 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Robustný dron SJ70W od spoločnosti SJ R/C sa radí do nižšej strednej triedy. Ponúka parametre zodpovedajúce jeho nižším obstarávacím nákladom, prekvapí vás však napríklad jeho solídna stabilita vo vetre. Výdrž batérie ani dosah nie sú nijako zvlášť nadštandardné, rovnako ako rozlíšenie. Dron je vhodný najmä na zábavu, profesionálne stroje môžete očakávať s cenovkou minimálne dvojnásobne vyššou. Aj napriek tomu zariadenie prekvapí ľahko nadštandardným vybavením.

Hodnotenie natáčania a batérie

Spoločnosť SJ R/C vybavila dron kamerou s rozlíšením 1 280 x 720 pixelov. Ovládačom je možné korigovať náklon kamery, a získať tak lepší prehľad o situácii v okolí dronu. To je napokon primárny účel tohto záznamového zariadenia. Dosah prenosu obrazu je nadštandardných 200 metrov, dosiahnete ho však iba v otvorenom teréne bez okolitého rušenia. Kapacita batérie 2 500 mAh nijako zvlášť neprekvapí a v praxi znamená 17 letových minút v bezvetrí.

Akumulátor sa bohužiaľ nabíja pomerne dlho, a to až 150 minút. Za túto hodnotu dávame palec dole, väčšina konkurenčných zariadení doplní batériu minimálne o hodinu skôr. Videozáznam je možné ukladať na pamäťovú kameru umiestnenú v drone.

Parameter Tento produkt
Výrobca

SJ R/C

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

1080p

Snímková frekvencia pri 4K videu (fps)

Nerelevantné

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (fps)

Nerelevantné

Počet rotorov

4

Maximálna doba letu (min.)

17

Doba nabíjania dronu (min.)

150

Kapacita batérie (mAh)

2 500

Slot na pamäťové karty

Áno

Hodnotenie ovládania a funkcií

Dron nie je žiadny veľký pretekár, výrobca sľubuje maximálnu rýchlosť 25 kilometrov za hodinu, teda 7 metrov za sekundu. Z dohľadu sa vám tak dostane za nejakú minútu a pol, ďalej už letieť podľa zákona aj tak nesmiete. Na rozdiel od iných lacnejších dronov disponuje model SJ70W modulom GPS a návratovým systémom. Zvláda aj funkciu Follow-me. Hmotnosťou 685 gramov sa radí medzi ťažšie drony, vo vzduchu bude teda stabilný, ale zároveň myslite na to, že spadá do vyššej certifikačnej kategórie.

Parameter Tento produkt
Maximálna rýchlosť (km/h)

25

Maximálna vzdialenosť prenosu obrazu podľa CE (m)

200

GPS

Áno

Wi-Fi

Áno

Hmotnosť (g)

685

Hodnotenie používateľov a odborníkov

Z užívateľských recenzií je na prvý pohľad zrejmé, že si dron vyslúžil úspech. Piloti si pochvaľujú robustné a kvalitné prevedenie tela, ktoré ich v danej cenovej relácii prekvapilo. Manipulácia nie je náročná, na druhú stranu nie je najdlhšia ani výdrž batérie. Ide snáď o jediné negatívum, ktoré používatelia spomínajú.

Odborníci vidia v tomto produkte skôr klady ako zápory. Zdieľajú názory užívateľov, často však dodávajú, že je doba letu nadštandardná s ohľadom na cenovú kategóriu, v ktorej sa dron pohybuje. Dron odporúčajú náročnejším začiatočníkom, bez nárokov na profesionálne funkcie.

Hlavné klady a zápory

Ak by sme sa mali zamerať na klady tohto modelu v porovnaní s konkurenciou, budeme ich hľadať najmä v ťažšej a robustnej konštrukcii, ktorá si poradí aj v silnejšom vetre. Za nadštandard možno považovať aj osadenie GPS modulu a funkcie Follow-me (dron vie nasledovať pilota v pevnej vzdialenosti). Čo trochu chýba je vyššia kvalita videa. Maximálna letová rýchlosť 25 kilometrov za hodinu sa tiež radí medzi nižšie.

Naše hodnotenie a záver

SJ70W patrí medzi kvalitnejšie drony s nižšími obstarávacími nákladmi. S rozlíšením 1 280 x 720 pixelov síce žiadny Hollywoodsky trhák nenatočíte a rýchlosť 25 km/h nie je práve adrenalínom naplňujúca, tieto nedokonalosti však vynahradí robustná konštrukcia doplnená o modul GPS. Vďaka nemu disponuje dron napríklad funkciou Follow-me. Nechýba Wi-Fi a záznam na SD kartu. Pokiaľ nehľadáte dron pre začiatočníkov a vyžadujete kvalitnejší záznam videa, pozrite sa na model DJI Mavic Mini.

250 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: SJ R/C SJ70W | Hodnotenie: 82,6 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub je v našej kancelárii redaktorom s technickým zameraním. Problematiku dronov a legislatívy s nimi spojenú má dobre zvládnutú a ľahko vám priblíži, aké sú podmienky prevádzky týchto zariadení v EU. Na jeho recenzie narazíte aj pri fotoaparátoch, kamerách a pri celom rade ďalšej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SJ R/C SJ70W

SJ R/C SJ70W

250 € Orientačná cena